Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 03 апреля 2020, вопрос №15406 100₴

Заражение венерической болезнь

В июле 2019 г был поход налево. Женщина не очень тяжёлого поведения меня заразила. Сначала думал,ВИЧ, тк симптомы были очень похожие. Потом, выяснилось, что цитомегаловирус, герпес , вэб... Да, цмв - это не сифилис, не ВИЧ, не гонорея, но здоровье подорвало конкретно. Упало зрение, дискомфорт в уретре, воспалились лимфоузлы в паху, подчелюстеые, озноб, плохое самочувствие, болят сутавы, мышцы, ппыщи на голове и т.д. Выкинул кучу денег на анализы и лечение. Не помогает(((. Заразил жену. Гулящей написал кучу смссок с угрозами. Та пошла в полицию, написала заявление. Если будет суд, можно ли мне его как-то выиграть по ст. 133 или просто, чтоб поставить девочку на место. А то она говорит, что она тут не при чем.Благодарен, если ответите.

Ответы юристов (11)

    Костромина Виктория

    однозначно вам никто не скажет

    нужно смотреть ее заявление

    пишите встречное заявление о заражении вас

    но......

    кроме того если напр у нее нет болезни - как ві докажете что она вас заразила? или вообще что она вас заразила а не ві ее

    Коментар до статті 133. Зараження венеричною хворобою

    1. Зараження іншої особи венеричною хворобою особою, яка знала про наявність у неї цієї хвороби, -

    карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за зараження іншої особи венеричною хворобою, а також зараження двох чи більше осіб або неповнолітнього, -

    караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

    караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

    1. Суспільна небезпека злочину полягає у заподіянні шкоди здоров'ю людини, негативному впливі на репродуктивне здоров'я нації та генофонд. Венеричні захворювання здатні викликати тяжкі на-

    слідки, зокрема безпліддя та психічні розлади, а також патологічні зміни у розвитку дітей. Особи, які є їх носіями, підлягають обов'язковому медичному нагляду і лікуванню. Особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов'язані: вживати рекомендованих медиками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб і виконувати вимоги щодо порядку та умов лікування, проходження медичних оглядів та обстеження.

    2. Об'єкт злочину - здоров'я людини.

    3. Об'єктивна сторона злочину полягає у зараженні іншої особи венеричною хворобою,

    До венеричних хвороб належать інфекційні захворювання, які передаються переважно статевим шляхом і вражають передусім органи сечостатевої системи. Це, зокрема, сифіліс (люес), гонорея (трипер), м'який шанкр, паховий лімфогранулематоз (четверта венерична хвороба), трихомоніаз, цитомегаловірус, токсоплазмоз, уреаплазмоз. Такі обставини, як вид венеричної хвороби, тяжкість розладу здоров'я, методи і тривалість лікування, можливість повного одужання, на кваліфікацію ст. 133 не впливають і враховуються при призначенні покарання.

    Способи зараження іншої особи венеричною хворобою можуть бути різними і залежать від її виду: статеві зносини, задоволення статевої пристрасті неприродним способом, поцілунки, порушення правил гігієни у побуті, сім'ї чи на роботі (наприклад, спільне користування посудом, постільною білизною, шприцами для Ін'єкцій ліків або наркотичних засобів) тощо. Згода потерпілої особи на зараження її венеричною хворобою не виключає відповідальності за ст. 133. Самозараження венеричною хворобою (скажімо, введення собі відповідної ін'єкції) може тягнути кримінальну відповідальність лише у разі, коли воно є способом вчинення певного злочину (наприклад, передбаченого ст. 335).

    Якщо в результаті венеричної хвороби для здоров'я потерпілого настали шкідливі наслідки, зазначені у ст. ст. 121, 122 або 125, вчинене охоплюється коментованим складом злочину і додаткової кваліфікації за статтями КК про відповідальність за тілесні ушкодження не потребує. Зараження потерпілого вірусом невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, слід кваліфікувати за ст. 130.

    Ухилення від обстеження осіб, щодо яких є достатні дані про те, Що вони хворі на венеричну хворобу, або ухилення від лікування осіб, які були у контакті з хворими на венеричну хворобу і потребують профілактичного лікування, продовжуване після попередження, зробленого їм органами охорони здоров'я, тягне адміністративну відповідальність (ст. 45 КАП).

    Якщо зараження венеричною хворобою сталося внаслідок насильницьких дій з боку того, хто захворів, - зґвалтування або насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом, діяння кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених відповідними частинами ст. ст. 133 і 152 (153).

    Злочин вважається закінченим з моменту, коли потерпілий фактично захворів на венеричну хворобу. При цьому слід враховувати наявність у таких захворюваннях інкубаційного періоду (прихова-

    ноі стадії) різної тривалості, а також те, що передача особі мікробів - носіїв венеричної хвороби в силу індивідуальних особливостей організму конкретної людини може і не потягти за собою реального розладу й здоров'я.

    4. Суб'єкт злочину спеціальний. Це особа, яка досягла 16-річного віку. хворіє венеричною хворобою і знає про наявність у неї цієї хвороби. Про факт знання особи про своє захворювання можуть свідчити різноманітні обставини - медичний висновок, застереження лікувальної установи, власний досвід особи, звернення її до медичної літератури тощо.

    Особи, які не страждають на венеричні захворювання, однак заражають ними інших осіб, за наявності підстав можуть бути притягнуті до відповідальності за заподіяння тілесних ушкоджень певної тяжкості.

    Зараження венеричною хворобою, яке стало результатом неналежного виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків (наприклад, лікарем-гінекологом під час проведення медичних оглядів пацієнтів або внаслідок переливання потерпілому зараженої крові), слід кваліфікувати за ст. 140.

    5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим чи непрямим умислом або злочинною самовпевненістю.

    Зараження венеричною хворобою особою, яка не знала про наявність у неї такої хвороби, але у даній ситуації могла і повинна була передбачати настання відповідних суспільно небезпечних наслідків (злочинна недбалість), може бути кваліфіковане за ст. 128.

    6. Кваліфікуючими ознаками злочину є: 1) вчинення його особою, раніше судимою за зараження іншої особи венеричною хворобою; 2) зараження двох або більше осіб або неповнолітнього (ч. 2 ст. 133), а особливо кваліфікуючою ознакою - спричинення цим злочином тяжких наслідків (ч. З ст. 133).

    Про поняття судимості див. ст. 88 та коментар до неї. Зараження двох або більше осіб може бути вчинене як одночасно, так і в різний час, одним або різними способами. Для інкримінування цієї кваліфікуючої ознаки необхідно, щоб стосовно попереднього випадку зараження венеричною хворобою не сплили строки давності притягнення до кримінальної відповідальності. Зараження венеричною хворобою однієї особи і наступне зараження іншої охоплюються ч. 2 ст.133.

    Неповнолітнім є особа, якій на момент вчинення злочину не виповнилось 18 років.

    До тяжких наслідків слід відносити, зокрема, смерть людини, втрату будь-якого органа або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров'я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, переривання вагітності або непоправне знівечення обличчя.

    Основи законодавства України про охорону здоров'я від 19 листопада 1992 р(ст.ст. 9-11,30, 31, 53).

    Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 6 квітня

    Правила проведення судово-медичних експертиз (обстежень) з приводу статевих станів в бюро судово-медичної експертизи. Затверджені наказом МОЗ № 6 від 17 січня 1995 р.

    Адвокат Евгений Александрович
    100%

    Здравствуйте!

    На основании наявных у Вас медицинских документов, Вы имеете право подать в отношении неё заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела по ст.133 УК Украины.

    В рамках уголовного дела подать иск к подозреваемому о возмещении морального и материального ущерба.

    Во время расследования уголовноготдеоа, нужно будет дать показания, её опознать, подтвердить свои показания на одновременном допросе с нею, следователю провести комиссионную СМЭ по медицинским документам.

    По поводу ее заявления в полицию в отношении Вас за угрозы, по всей видимости ничего Вам не должно быть так, как за угрозы есть уголовная ответственность только за угрозу убийством, при этом должна быть реальность и возможность его совершения (ст.129 УК Украины).

    Для получения более полной консультации алгоритма действий обращайтесь индивидуально.

    Шанс есть.

    Удачи Вам!

    Беликов Олег  Александрович

    Добрый вечер. Чтобы наказать распространительницу венерического заболевания, вам необходимо написать заявление в полицию. В качестве доказательства будут выступать записи из вашей медицинской карты, болезнь, курс лечение и прочее. В рамках уголовного производства должна быть проведена судебно-медицинская экспертиза, которая докажет причастность женщины к распространению вензаболеваний.

    Жупинский Николай Андреевич

    Та пошла в полицию, написала заявление. Если будет суд, можно ли мне его как-то выиграть по ст. 133 или просто, чтоб поставить девочку на место. А то она говорит, что она тут не при чем

    Ото будет Вам сюрприз, когда в суде будет доказано, что эта девушка никогда не болела такой болезнью, или ещё хуже, что это Вы её заразили!

    Царьов Роман  Валерійович

    ч. 1 ст. 133 КК України: "Зараження іншої особи венеричною хворобою особою, яка знала про наявність у неї цієї хвороби." Тут еще необходимо не только доказать, что она знала про наличие у нее венерической болезни ( прямой умысел, ее признание, подтверждение о ее диагнозе из кожвендеспанцера, что на момент болезни она знала о своей вен.болезни, и болезнь не была излечена на момент контакта), необходимо доказать что она болела (експертиза СМЭ), что у вас с ней была половая связь (показания ваши как потерпевшего, свидетелей и експертиза СМЭ, была у врача до этого и ей поставили диагноз по поводу вен. заболевания). Вообщем если это все сойдется в логическую цепочку, только тогда будет ее вина в совершении данного преступления. Подача заявления может только ее слегка испугать по началу, но если она пойдет к адвокату, то тут кто знает чем это закончится .

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Вам необхідно звернутися до поліції з відповідною заявою про вчинення щодо Вас кримінального злочину передбаченого ст. 133 КК УКРАЇНИ " Зараження особи вениричною хворобою іншою особою , котра знала про її наявність і не повідомила про це. З внесенням відповідної інформації до ЕРДР , ВИДАЧЕЮ ВИТЯГУ ТА ПОЧАТКОМ ПЕРЕВІРКИ ВКАЗНИХ ФАКТІВ.

    яК ДОКАЗИ ДОДАЙТЕ РЕЗУЛЬТАТИ ОБСТЕЖЕНЬ ЛІКАРІВ З вАШОЇ МЕДИЧНОЇ КАРТКИ.

    Згідно ст.214 КПК

    1. Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Киншов Дмитрий Сергеевич

    Добрий день.

    Вам зараз потрібно звертатися із заявою до поліції (це необхідно було робити раніше).

    Відповідно до ст. 133 КК України:

    1. Зараження іншої особи венеричною хворобою особою, яка знала про наявність у неї цієї хвороби, -

    карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

    2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за зараження іншої особи венеричною хворобою, а також зараження двох чи більше осіб або неповнолітнього, -

    караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.

    3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -

    караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

    Отже, наразі такі дії можливо кваліфікувати за цією статтею.

    Вам потрібно звернутися до поліції із заявою.

    Згідно з ст.214 КПК - Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

    Таким чином, протягом 24 годин після того, як Ви звернулися із заявою, слідчий зобов'язанний буде відкрити кримінальне провадження, внести відомості до ЄРДР та надати Вам витяг з нього.

    Якщо це не буде зроблено, в порядку ст. 303-304 КПК, необхідно буде оскаржувати бездіяльність слідчого до слідчого судді місцевого суду протягом 10 днів, що йдуть після 24 годин, які надавалися слідчого для внесення відомостей до ЄРДР.

    Що стосується суду по справі за заявою тієї жінки, на скільки я зрозумів - справа щодо погроз з Вашого боку. Все буде залежити від того, чи були реальні погрози з Вашого боку, чи є в справі реальні докази цього. Ви можете долучити до справи витяг з ЄРДР (коли подасте заяву в поліцію) та вказати, що Ваші дії були спричиненні зараженням Вас цією жінкою. Але, краще звернутися до адвоката, який проаналізує докази по справі та у подальшому скаже, як діяти.

    Сподіваюсь надана консультація Вам допомогла та була корисною.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Заразил жену. Гулящей написал кучу смссок с угрозами. Та пошла в полицию, написала заявление. Если будет суд, можно ли мне его как-то выиграть по ст. 133 или просто, чтоб поставить девочку на место. А то она говорит, что она тут не при чем.Благодарен, если ответите.

    Якщо вона звернулася в поліцію та написала заяву саме про погрози - то навіть, якщо і буде суд, то точно не по ст. 133 КК України, так як кримінальне провадження було відкрито зовсім по іншій статті. І тут обвинуваченим будете проходити саме Ви, а не вона.

    Якщо ж Ви вважаєте, що вона свідомо заразила Вас венеричною хворобою, та хочете, щоб її притягнули за це до відповідальності - тоді вже Вам необхідно звертатися до суду із заявою про вчинення відносно Вас злочину за ст. 133 КК України.

    І вже, якщо за вашою заявою буде відкрито кримінальне провадження і слідство на підставі зібраних доказів встановить вину цієї особи, то її скоріш за все судитимуть за ст. 133 КК України "Зараження венеричною хворобою".

    Успіхів Вам.

    Малик Олександр Володимирович

    Дмитрий, здравствуйте!

    Наказать распространительницу венерического заболевания возможно. Для этого Вам нужно написать заявление в полицию. Доказательствами могут быть записи из медицинской карты, болезнь, курс лечения. В уголовном производстве должна быть проведена судебно-медицинская экспертиза, которая докажет причастность женщины к распространению указаных Вами заболеваний.

    Также вохможно предьявить иск о возмещении ущерба как морального, так и материального.

    С уважением, Александр Малик

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 24 года опыта

    Общаться в чате

    "Гулящей написал кучу смссок с угрозами. Та пошла в полицию, написала заявление."

    - нужно видеть документы. В противном случае все консультации - только предположения.

    Почему не обратились с заявлением в полицию?

    Адвокат Евгений Александрович

    Здравствуйте!

    На основании наявных у Вас медицинских документов, Вы имеете право подать в отношении неё заявление в полицию о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела по ст.133 УК Украины.

    В рамках уголовного дела подать иск к подозреваемому о возмещении морального и материального ущерба.

    Во время расследования уголовноготдеоа, нужно будет дать показания, её опознать, подтвердить свои показания на одновременном допросе с нею, следователю провести комиссионную СМЭ по медицинским документам.

    По поводу ее заявления в полицию в отношении Вас за угрозы, по всей видимости ничего Вам не должно быть так, как за угрозы есть уголовная ответственность только за угрозу убийством, при этом должна быть реальность и возможность его совершения (ст.129 УК Украины).

    Если нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально.

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України