Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 06 квітня 2020, питання №15653

Не виплата заробітної плати

Добрий день. Я працюю у кінотеатрі, контролером квитків. Мав намір звільнитися в кінці березня,але ввели карантин і кінотеатр тимчасово закрили, за попередньою інформацією до 3 квітня.
Першу частину зарплати,за лютий,я отримав 11 березня. І сьогодні, через повідомлення про нові заходи у місті,у зв'язку з пандемією, я звернувся до адміністратора з питанням щодо виплати другої частини зарплати ( виплачують тричі на місяць). І вона відповіла,що зарплати я не отримаю аж допоки не відчинять кінотеатр і він не заробить гроші для виплати зп. Мене це обурило і я відповів,що це не моя проблема,адже це мої гроші і підприємство зобов'язане їх мені виплатити. На що я не отримав ніякої адекватної відповіді. Після чого звернувся вже до директора і він відповів,що форс мажор не дає можливісті виконати підприємству свої обов'язки.
Мені більш ніж здається що тут прямо порушені мої права. Прошу допомогти з цим питанням.

Відповіді юристів (2)

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Частиною 1 ст. 113 КЗпП України встановлені гарантії по заробітній платі на час простою працівника – не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

    Саме таку неформальну позицію наразі займає Державна служба України з питань праці: оголошення простою та оплата двох третин тарифної ставки працівника на час простою.

    При цьому, відповідно до ст. 617 Цивільного кодексу України, відсутність коштів, необхідних для виплати заробітної плати, не звільняє роботодавця від відповідальності за порушення зобов’язання по її виплаті.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день!

    Ви маєте право на отримання заробітної плати.

    Роботодавець зобов'язаний Вам виплатити заробітну плату.

    Дії роботодавця незаконні.

    Ви маєте право подати скаргу до Державної інспекції праці.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України