Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Для бизнеса, 09 апреля 2020, вопрос №16034

Неприемлемый пункт в договоре

Я производитель мебели. Планирую заключить договор с заказчиком на индивидуальное изготовление мебели. Заказчик настаивает на включении в договор следующего пункта: "В случае повреждения Поставщиком имущества Заказчика, Поставщик обязуется компенсировать все убытки, которые понес Заказчик". Для меня такой пункт неприемлем, т.к. доставку и монтаж осуществляют сотрудники и отвечать за их неумышленные действия не хочу. Насколько, с точки зрения закона, такой пункт уместен в договоре подобного рода?

Ответы юристов (4)

    Александров Євгеній (Адвокат)
    Александров Євгеній (Адвокат) 4 года назад

    Адвокат, г. Ужгород, 23 года опыта

    Добрый день!

    У Вас с заказчиком договорные отношения, и каждый вправе устанавливать свои условия договора.

    При таких условиях, с целью - не потерять заказчика, на период доставки и монтажа можно заключить договор материальной ответственности с сотрудниками которые будут этим заниматься..

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте!

    Поставщик должен нести ответственность за состояние поставленного товара.

    Вы имеете право обязать сотрудников нести ответственность за доставку и монтаж, указав это в трудовых договорах, составив с ними договора о материальной ответственности.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 51 год опыта

    Згідно ст. 22 ЦК України, збитки є універсальним видом майнової відповідальність, вони відшкодовуються незалежно від наявності пункту в договорі. Повний розмір збитків доказувати дуже складно. Неприйнятним пунктом для Вас є неустойка у формі штрафу.

    Ваша проблема, з якого моменту у замовника виникає право власності на створений Вами товар (див. ст. 334 ЦК). Також необхідно передбачити, хто понесе ризик випадкового пошкодження майна (див. ст. 323 ЦК).

    Стаття 22. Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди

    1. Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

    2. Збитками є:

    1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

    2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

    3. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

    Якщо особа, яка порушила право, одержала у зв'язку з цим доходи, то розмір упущеної вигоди, що має відшкодовуватися особі, право якої порушено, не може бути меншим від доходів, одержаних особою, яка порушила право.

    4. На вимогу особи, якій завдано шкоди, та відповідно до обставин справи майнова шкода може бути відшкодована і в інший спосіб, зокрема, шкода, завдана майну, може відшкодовуватися в натурі (передання речі того ж роду та тієї ж якості, полагодження пошкодженої речі тощо).

    Стаття 334. Момент набуття права власності за договором

    1. Право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом.

    2. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки.

    Стаття 323. Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження майна

    1. Ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник, якщо інше не встановлено договором або законом.

    Кодолов Олександр Володимирович
    Кодолов Олександр Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 22 года опыта

    Иван, добрый день,

    предложенный Заказчиком пункт вполне законен, более того, даже при отсутствии такого пункта в договоре, Вы как Подрядчик несете ответственность за действия своих сотрудников, совершенные при проведении работ по договору.

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA