Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 29 июня 2019, вопрос №1670

Сроки выплаты зарплаты и аванса в Украине

Здравствуйте. Я безработная, сижу дома с двумя маленькими детьми. Муж приносит главный доход. Он работает в строительной компании в небольшом городе. На работе все чаще стали задерживать зарплату, до трех и больше месяцев. Подскажите пожалуйста, куда можно обратиться? Какие по закону сроки выплаты зарплаты и аванса в Украине? Что нужно предпринимать когда все возможные сроки нарушены?

Ответы юристов (1)

    Саленко Оксана Валеріївна

    Доброго дня. Згідно трудового законодавства заробітна плата має виплачуватись не рідше 2 разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Аванс має бути не менше ніж 50% посадового окладу працівника. При нарахуванні авансу не зараховуються різні надбавки та премії.

    КЗпП також передбачені штрафи за затримку виплати зарплати більше ніж за 1 місяць, або виплати її не в повному обсязі-трикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

    Законодавство України також передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про оплату праці. Так, КУпАП передбачає штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Кримінальний кодекс встановлює штрафи у розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    Пам*ятайте, що не існує ніяких поважних причин для затримки зарплати. Спробуйте письмово звернутись до свого роботодавця з вимогою про виплату заробітної плати. Це потрібно для того, щоб зафіксувати ваші дії. Зверніться до загального суду у вашому місті за вашим зареєстрованим місцем проживання, або за місцезнаходженням підприємства із заявою про видачу судовго наказу в порядку наказного провадження - якщо просто є вимога про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. До заяви додайте докази перебування у трудових відносинах з роботодавцем, а також підтвердження суми, яка стягується. Судовий збір не сплачується. Якщо є спір про розмір заробітної плати, яка стягується, то звертайтесь в той же суд, але в порядку позовного провадження. Судовий збір також не сплачується.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA