Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мой отец инвалид 3й группы
Он является собственником квартиры, но живет со своей матерью.
Я живу и прописана в этой квартире.
Мой дядя ( его младший брат) хочет в будущем сделать на папу опекунство, чтобы в дальнейшем получить наследство. Возможно ли это???
Я работаю не официально и отношения с папой у меня нормальные.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Харків, 20 років досвіду
Добрый вечер, к сожалению для полноценного ответа не хватает данных, но вы и сами можете (при желании) оформить опеку(если есть определенные условия) над папой. Для этого необходимо обратиться в органы опеки и попечительства или же в местную администрацию(зависит от населенного пункта). Или попросить папу написать завещание в вашу пользу и не переживать об этом. Ваш дядя может заключить договор пожизненного содержания(так же как и вы) и тогда он(или вы) получит в собственность имущество вашего папы(после наступления событий). В любом случае, если есть основания переживать, урегулируйте этот вопрос заранее.
то есть и я, и дядя по сути равны в правах? И он так же может получить наследство, я верно понимаю?
Но дело в том что я читала, то что необходимо официально работать. Чтобы стать опекуном. с папой сейчас никто за завещание не может говорить так как состояние его ненормированное..
Спасибо за ответ
Адвокат, м. Харків, 20 років досвіду
Согласно Гражданского кодекса Украины :Стаття 1217. Види спадкування
1. Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Если по закону, то существует очередь на вступление в права:
Стаття 1261. Перша черга спадкоємців за законом
1. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Стаття 1262. Друга черга спадкоємців за законом
1. У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
Стаття 1263. Третя черга спадкоємців за законом
1. У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
Стаття 1264. Четверта черга спадкоємців за законом
1. У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
Стаття 1265. П'ята черга спадкоємців за законом
1. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
2. У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім'ї спадкодавця, але не менш як п'ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.
То есть вы в первой очереди, а ваш дядя во второй. Возможна ситуация, когда через суд доказывают свое право на долю в наследстве участники второй очереди. Возможно ваш дядя так и хочет сделать. Звоните, сориентирую.