Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 20 мая 2020, вопрос №19953

Чи може один із співвласників квартири здавати в оренду свою частку квартири без відома другого співвласника і змінювати вхідні двері?

Один із співвласників 2-х кімнатної квартири здав без відома другого співвласника квартиру, змінив вхідні двері та заселив туди людей. Я співласниця квартири проживала з малолітньою дитиною там, потім переїхала в інше місто, залишила там свої речі, за квартиру плачу сама, так як на мені усі лицьові рахунки. Підкажіть будь ласка, як тепер мені бути, вони будуть там проживати, а мені платити?

Ответы юристов (6)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Нет не может. У Вас приоритетное право на аренду.

    Вам необходимо было составить договор о совместном пользовании квартирой.

    Если Вас не пускают в квартиру, вызывайте полицию.

    Не сможете договориться со вторым собственником, обращайтесь в Суд.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    Один із співвласників 2-х кімнатної квартири здав без відома другого співвласника квартиру, змінив вхідні двері та заселив туди людей. Я співласниця квартири проживала з малолітньою дитиною там, потім переїхала в інше місто, залишила там свої речі, за квартиру плачу сама, так як на мені усі лицьові рахунки. Підкажіть будь ласка, як тепер мені бути, вони будуть там проживати, а мені платити?

    Если не получится договориться с совладельцем мирным путем то придется обращаться в суд с иском об устранении препятствий в осуществлении права собственности и выселении арендаторов. Если все грамотно продумать то можно потом будет с совладельца взыскать материальный ущерб в размере уплаченной арендной платы за съем квартиры по причине невозможности пользоваться своей квартирой.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте!

    По Вашему вопросу:

    "Один із співвласників 2-х кімнатної квартири здав без відома другого співвласника квартиру, змінив вхідні двері та заселив туди людей. Я співласниця квартири проживала з малолітньою дитиною там, потім переїхала в інше місто, залишила там свої речі, за квартиру плачу сама, так як на мені усі лицьові рахунки. Підкажіть будь ласка, як тепер мені бути, вони будуть там проживати, а мені платити"?

    - Без разрешения второго совладельца, не имеет право сдавать в аренду квартиру.

    Вы имеете право подать иск в суд об устранении препятствий в пользовании жильём.

    Удачи Вам!

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 51 год опыта

    Вимагати усунення перешкод у здійсненні права власності на частку квартири на підставі ст. 391 ЦК України може лише володіючий нею власник.

    Якщо це можливо, спробуйте виділити свою частку в натурі на підставі ст. 364 ЦК. Лише після цього можна буде обирати ефективний спосіб захисту порушеного права.

    Стаття 364. Виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності

    1. Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

    2. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.

    Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

    Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання.

    {Частину другу статті 364 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1878-VI від 11.02.2010}

    3. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.

    {Статтю 364 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1878-VI від 11.02.2010}

    4. Договір про виділ у натурі частки з нерухомого спільного майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

    • Наталья Клиент 4 года назад

      Суд вже присудив мені частку із майна

      • Десятник  Володимир  Олексійович
        Десятник Володимир Олексійович 4 года назад

        Адвокат, г. Киев, 51 год опыта

        У разі виділу співвласником у НАТУРІ частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України