Задайте вопрос юристу

893 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Арбитраж, 10 июля 2019, вопрос №2046

Международный коммерческий арбитражный суд

Неприятная ситуация случилась, так как меня кинула китайская компания на 150000 грн - представители взяли деньги за выполнение оговоренного заказа и перестали отвечать. Планирую подавать иск в международный коммерческий арбитражный суд и интересует следующий вопрос - каким образом суд информирует виновника о поданном обращении в его адрес и что будет, если представители компании никак не отреагируют на данный иск.

Ответы юристов (2)

    Черніховський Назарій

    Доброго дня.

    Перш за все, у питаннях передачі цивільно-правового спору на розгляд до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС, слід взяти до уваги чи украдена належним чином між Вами та Китайською компанією Арбітражна угода, або чи вказане у вашому договорі арбітражне застереження про передачу спорів, що виникнуть на розгляд МКАС.

    Наявність арбітражного застереження чи арбітражної угоди відповідно до статті 4 Регламенту ICAC 2018 буде правовою підставою для передачі спору на розгляд до МКАС.


    Яким шляхом МКАС інформує відповідача про поданий Вами позов проти нього?

    Найкраще це питання описано у статті 19 Регламенту ICAC 2018.

    СТАТТЯ 19. | НАДСИЛАННЯ ПОЗОВНИХ МАТЕРІАЛІВ ВІДПОВІДАЧУ

    1. Протягом 10 днів після повної сплати позивачем арбітражного збору Генеральний секретар МКАС надсилає відповідачу копії позовних матеріалів, Регламент та Рекомендаційний список арбітрів.

    2. Одночасно Генеральний секретар МКАС пропонує відповідачу в 30-денний строк з дня отримання ним позовних матеріалів та документів МКАС повідомити МКАС, залежно від умов арбітражної угоди, ім’я та прізвище призначеного ним (або погодженого з позивачем одноособового) арбітра, а також надати свої письмові пояснення (відзив на позовну заяву) та усі документи, що підтверджують заперечення проти позову.

    3. На прохання відповідача Генеральний секретар МКАС може продовжити строк надання відзиву та додаткових документів, але не більше ніж на один місяць.


    Що буде, якщо Китайська компанія не реагує на позов?

    Відповідно до статті 49 Регламенту неподання відповідачем своїх заперечень щодо позову саме по собі не є визнанням тверджень позивача. Проте, якщо будь-яка зі сторін, повідомлена належним чином, не з’являється на слухання справи – склад Арбітражного суду має право продовжити розгляд та винести рішення на підставі наявних у справі доказів.

    Якщо у позовній заяви ви вказали на факти та обставини, а також прикріпили докази та документальне підтвердження того, що ви праві, то скоріш за все рішення позитивним.

    Шульга Светлана Леонидовна
    Шульга Светлана Леонидовна 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 19 лет опыта

    Любой заказ подписывается актом выполненных работ в двухстороннем порядке и подтверждается переводом денежных сумм ( первичные бухгалтерские документы, електроные переводы).Выполнение договора происходит по правилам страны, на территории которой исполнялся договор. Вы написали "взяли деньги за выполнение оговореного заказа". Какие доказательства передачи денег, предварительные договора, дополнительные соглашения,протоколы расхождений, согласований по основному договору, доказательства получения Китайцами 15000 грн, какие документы есть как доказательная база, с чем обращаться в суд?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA