Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Административное право, 30 мая 2020, вопрос №20777

Чи можна запобігти конфлікту за місця загального користування багатоповерхівки

Доброго дня! Моя сусідка облаштувала гардеробну в тамбурі на дві квартири, який належить до місць загального користування. Вибачте за прямому, але в ньому її мама роздягається до трусів, і в такому вигляді заходить у квартиру. При цьому мені сусідка малювала лінію, по якій мушу ходити я та члени моєї сім'ї, а її мама наполягала, що тамбур ділиться навпіл за законом. Крім того, більше десяти років тому ми спільно в цей тамбур купували килимок, який сусідка не чистить, по якому ходить їх собака, який смердить, і у зв'язку з ситуацією розповсюдження вірусу треба викинути і мити підлогу антисептичними засобами.
На яких законних аргументах я можу будувати діалог, і що робити, якщо проігнорують.
Додаю фото тамбура. Сусідчина квартира зліва, каністри і мотлох - під її дверима. Дякую

Ответы юристов (2)

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 51 год опыта

    Чи є це перешкодою, рекомендую вивчити практику застосування ст. 391 ЦК України Касаційним цивільним судом у складі Верховного Суду http://www.reyestr.court.gov.ua/ за ключовими словами, наприклад, "усунення перешкод" тощо, або за повним текстом цієї норми, адже вона складається із одного речення.

    Доцільність звернення до суду на підставі цієї норми буде лише тоді, коли відшукаєте постанову ВС зі схожим випадком.

    Стаття 391. Захист права власності від порушень, не пов'язаних із позбавленням володіння

    1. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

    • Оксана Клиент 4 года назад

      Володимире Олексійовичу, чи і снує спосіб впливу на мешканців, які "приватизовують" частину тамбуру (місце загального користування) без згоди інших сусідів


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA