Начните консультацию с юристом онлайн
Підкажіть будь ласка, чи можливо одружитись без наявності реєстрації місця проживання?
Якщо так, які існують способи?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (13)
Адвокат, г. Ровно
Для державної реєстрації шлюбу подаються паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України (пункт 3 розділу ІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).
За загальним правилом після подачі заяви про реєстрацію шлюбу, майбутньому подружжю надається місячний строк на те, щоб подумати над своїм бажанням стати єдиною сім’єю.
Єдиною можливістю уникнути нікому непотрібного очікування може бути рішення керівника ДРАЦС скоротити цей строк за умови наявності документів, які дають право на термінове одруження: вагітність, наявність спільних дітей або хвороба, яка становить загрозу для життя.
У випадку, якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу ДРАЦС може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.
Тобто фактично це є перешкода для реєстрації шлюбу.
Отже у разі відмови з зазначеної перешкоди можливо оскаржити рішення в судовому порядку, або зареєструватися у місці де ви проживаєте, або звернутися за допомогою до друзів родичів (що є власниками житла) та попросити їх зареєструвати вас.
Чи правильно я зрозумів що це неможливо?
Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта
єстрація шлюбу
1. Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.
Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені.
2. Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред'явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу.
3. Орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов'язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, обов'язком повідомити один одному про стан свого здоров'я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.
4. Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу.
За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку.
5. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, державна реєстрація шлюбу проводиться в день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
6. Якщо є відомості про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти таку реєстрацію, але не більш як на три місяці.
7. Якщо наречені не з'явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
Якщо наречені не можуть з'явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день. У такому разі строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року від дня подання відповідної заяви.
8. Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.
9. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається.
11. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.
В зранку актов ого записи про шлюб є графа "місце проживання", а не місце реєстрації
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1025-2010-%D0%...
7. Запис в Реєстрі здійснюється шляхом внесення до нього:
4) у разі державної реєстрації шлюбу відомостей:
про осіб, що реєструють шлюб - прізвище до і після державної реєстрації шлюбу, ім'я та по батькові, дата і місце народження, громадянство, місце проживання, сімейний стан; серія і номер, яким органом видано паспорт або паспортний документ особам, що реєструють шлюб, дата його видачі; серія і номер свідоцтва про шлюб; дата і номер актового запису в книзі державної реєстрації шлюбів; найменування органу державної реєстрації актів цивільного стану, що здійснив державну реєстрацію шлюбу; прізвище, ім'я та по батькові особи, що здійснила державну реєстрацію, та її посада, дата і номер внесення відомостей до Реєстру;
Таким чином в нормативних документах не згадується місце реєстрації громадянина. А згадується місце проживання.
Але...
4. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Можна будь ласка точніше?
Тут або 1) це не можливо зробити; або 2) можливо, існують такі способи...
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечір, Сергій!
Так, можна одружитись без реєстрації місця проживання!!!
Не обов'язково мати місце реєстрації, для здійснення реєстрації шлюбу.
Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.
Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років ст. 22 Сімейного кодексу України. У ч. 2 ст. 23 Сімейного кодексу України зазначено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Тобто, особа, яка не досягла вісімнадцяти років, але якій виповнилося 16 років, має право звернутися із заявою до суду про надання права на шлюб. Така заява подається до суду за місцем проживання заявника.
Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Також, з собою потрібно мати документи які посвідчують особу, а саме паспорт громадянина України або паспортні документи іноземця чи документ, що посвідчує особу без громадянства Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими. Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені. Після розірвання шлюбу та одержання Свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили особа має право на повторний шлюб (стаття 116 Сімейного кодексу України.
Нормативно-правові акти:
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
для регистрации брака - прописка НЕ НУЖНА!!!
ПОДАЕТЕ ЗАЯВЛЕНИЕ В ЗАГС и показываете паспорта
Документи, необхідні для державної реєстрації шлюбуДля державної реєстрації шлюбу подаються паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника, та посвідка на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України (пункт 3 розділу ІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).
Особа має право на повторний шлюб після розірвання шлюбу та одержання свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили (стаття 116 Сімейного кодексу України).
Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред’явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (частина друга стаття 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).
Державна реєстрація шлюбу засвідчується Свідоцтвом про шлюб, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.
http://ddr.minjust.gov.ua/uk/b3567e5c7c03f9d6bb293...
Адвокат, г. Киев
Основаниями для регистрации брачного союза органами РАГСа являются:
Документы для регистрации брака подаются в любой орган РАГСа. Можно ли их подать не по месту прописки? Да. Подавать документы и расписываться разрешено в любом территориальном отделе органов регистрации (ч. 1 ст. 28 СК Украины).Заявление составляется в форме, предусмотренной Приложением 8 к Правилам госрегистрации актов гражданского состояния в Украине № 52/5.
В нём указывается следующая информация:
Документ подписывается мужчиной и женщиной. В нём также можно изложить просьбу о проведении церемонии в праздничной обстановке, а также попросить выдать направление на медобследование.
Приняв документ, сотрудник РАГСа согласовывает с заявителями дату церемонии. Затем заявителям выдаются реквизиты счёта для уплаты госпошлины. Госпошлина за регистрацию брака составляет 0,05 необлагаемого минимума доходов граждан (п. 5 ст. 3 Декрета КМУ № 7-93 «О государственной пошлине»).Вид удостоверительного документа в ЗАГС для регистрации брака может отличаться. Кроме того, некоторым категориям лиц нужно подать дополнительную документацию, свидетельствующую о соблюдении условий для заключения брачного союза. Заявители при обращении в орган регистрации предъявляют такие документы:
После предъявления нужных документов, заполнения заявления и оплаты госпошлины можно начинать подготовку к официальной регистрации брака. Её проводят спустя месяц после подачи заявления, в отдельных случаях – спустя три месяца (ст. 32 СК Украины).Лицо после подачи заявления в РАГС вправе до замужества или женитьбы отказаться от вступления в брак (ст. 31 СК Украины).
Вследствие отказа от регистрации семейного союза, виновное в этом лицо возмещает другой стороне все убытки, понесённые ею в связи с приготовлением к торжеству. Договоры дарения в связи с событием также могут быть расторгнуты судом.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15):
"Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні...
Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження." -
іншими словами, реєстрація місця проживання або її відсутність не може бути перешкодою для реалізації права громадян на шлюб.
Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта
В практиці поки не зустрічав.
Але, якщо особі знімається з реєстрації, та скортстується послугою "шлюб за добу" - то теоретично це можливо. Адже вимагають місце проживання, а зареєструвати місце проживання громадянин має право протягом 30 днів.
У разі, якщо відсутня реєстрація місця проживання більше 30 днів - передбачена відповідальність
Стаття 197. Проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання
Проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання -
тягнуть за собою попередження.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, -
тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Мають скласти протокол.
Та у Вас є 30 днів на реєстрацію місця проживання.
Але в рамках проекту "шлюб за добу" мають зареєструвати, оскільки вимагають місце проживання, а не зареєстроване місце проживання.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечір, Сергій!
Так, можна одружитись без реєстрації місця проживання!!!
Не обов'язково мати місце реєстрації, для здійснення реєстрації шлюбу.
Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану. Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.
Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років ст. 22 Сімейного кодексу України. У ч. 2 ст. 23 Сімейного кодексу України зазначено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Тобто, особа, яка не досягла вісімнадцяти років, але якій виповнилося 16 років, має право звернутися із заявою до суду про надання права на шлюб. Така заява подається до суду за місцем проживання заявника.
Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором. Також, з собою потрібно мати документи які посвідчують особу, а саме паспорт громадянина України або паспортні документи іноземця чи документ, що посвідчує особу без громадянства Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими. Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені. Після розірвання шлюбу та одержання Свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили особа має право на повторний шлюб (стаття 116 Сімейного кодексу України.
Нормативно-правові акти:
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю:
Для реєстрацій шлюбу прописка значення не має.
Подається паспорт громадян або паспортний документ іноземця з дозволом на перебування в Украйні,та письмові заяви подружжя про бажання укласти шлюб- згідно п. 3 розділу 2 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).
На цьому все ! Інші документи не вимагаються.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня.
Реєстрація шлюбу — не залежить від реєстрації місця проживання.
Кожен громадянин України незалежно від місця проживання може зареєструвати шлюб у будь-якому органі державної реєстрації актів цивільного стану України – де йому зручно.
В заяві молодята повинні вказати місце проживання, ту адресу, де вони зареєстровані відповідно до штампу в паспорті (згодом ця адреса буде вказана у відповідному актовому записі про реєстрацію шлюбу). Якщо ж у паспорті немає даних про прописку, шлюб може бути зареєстрований, однак у актовому записі буде вказано, що місце проживання документально не підтверджене.
Незалежно від місця проживання особи, які мають намір зареєструвати свій шлюб, подаючи заяву до обраного ними органу реєстрації, пред’являють такі документи:
- заява про державну реєстрацію шлюбу
- паспорт
- квитанція про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати.
Державне мито сплачується у розмірі 0,05 неоподаткованого мінімуму доходів громадян
Від сплати державного мита звільняються: громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють па тери торії зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років; громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років; інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди 1 та II групи.
Всього доброго.
Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта
Добрий день!
Для реєстрації шлюбу реєстрація місця проживання не потрібна.
Назва послуги: Державна реєстрація шлюбу
Адміністративний збір: Державне мито у розмірі 0,05 неоподаткованого мінімуму доходів громадян Від сплати державного мита звільняються: громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; громадяни, віднесені до третьої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють па тери торії зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення не менше трьох років; громадяни, віднесені до четвертої категорії потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років; інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди 1 та II групи.
Строк надання послуги: Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.
Результат надання: Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу
Способи отримання результату: Особисто. Адміністративну послугу можна отримати в електронному вигляді за посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua/
Підстави для відмови: Державна реєстрація суперечить вимогам законодавства України; з проханням про державну реєстрацію звернулась недієздатна особа або особа, яка не має необхідних для цього повноважень
Порядок оскарження: Дії або бездіяльність працівників органу державної реєстрації актів цивільного стану можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та/або до суду