Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 06 июня 2020, вопрос №21442

Имеет ли моя ситуация юридическое решение?

Здравствуйте! У меня очень сложная ситуация... Проживала в квартире родителей 25 лет(вьезжала вместе с ними и была вписана будучи ребенком). Последних лет 10 родители не проживали, только я и брат. Из этих 10-ти - 7 лет со мной проживал гражданский муж(не расписаны). В сентябре 2019 меня с мужем выгнали из квартиры брат с отцом и другом, с угрозами. Сменили замки и поставили сигнализацию. После этого оклеветали, звонили нашим друзьям и говорили гадости обо мне и муже(звонила мать). Я никуда не обращалась из-за страха, так как отец бил до 14 лет и боюсь его до сих пор, а брат обижал иначе. Пробовала договариваться с матерью, но получила отказ и услышала много неприятного... История тяжелая и длинная, суть в том, что я сейчас не имею места жительства и даже не знаю прописана ли еще. Психологически в очень тяжелом состоянии. Подскажите пожалуйста, возможно ли в таком случае что-нибудь сделать?

Ответы юристов (3)

    Царьов Роман  Валерійович

    Добрый вечер уважаемый Аноним!

    Подскажите пожалуйста, возможно ли в таком случае что-нибудь сделать?

    Отвечаю: Вам в суд с иском о вселении в квартиру в которой вы раньше жили. Поможет адвокат, если с деньгами вообще плохо, то есть центр бесплатной правовой помощи.

    Они Вам реально помогут. https://www.legalaid.gov.ua/

    Жупинский Николай Андреевич

    Последних лет 10 родители не проживали, только я и брат. Из этих 10-ти - 7 лет со мной проживал гражданский муж(не расписаны). В сентябре 2019 меня с мужем выгнали из квартиры брат с отцом и другом, с угрозами. Сменили замки и поставили сигнализацию. После этого оклеветали, звонили нашим друзьям и говорили гадости обо мне и муже(звонила мать).

    Вашего сожителя родители имели полное право выставить за двери своей квартиры, Вас конечно же нет. Если не можете договорится с родителями мирным путем - обращайтесь в суд с иском о вселении. О своём вселении в квартиру, естественно, а не вместе с сожителем.

    Змисла Марта
    Змисла Марта 3 года назад

    Юрист, г. Львов, 5 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня.

    В даному випадку необхідно звертатися до суду з позовом про вселення та зобов'язання не чинити перешкод у користуванні майном. Перед цим необхідно підготувати відповідну доказову базу, для підтвердження того, що Вам дійсно чинять перешкоди у користуванні майном.

    Слід викликати поліцію та зафіксувати факт того, що Ви не маєте змоги потрапити до житла та Вам чинять перешкоди. Крім цього, необхідно, щоб працівники поліції взяли пояснення в сусідів, які б підтвердили те, що Ви проживали в квартиріна протязі тривалого часу.

    Необхідно направити рекомендований лист до власника квартири (батька) з вимогою надати ключі від квартири та не чинити перешкод у користуванні майном.

    Ч.1 ст. 405 ЦК України встановлює, що члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.

    Крім цього, ч.1 ст. 156 ЖК УРСР передбачає, що члени сім'ї власника жилого будинку, які проживають разом з ним у будинку, що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.

    Таким чином, Ви маєте законне право на користування житлом, в якому зареєстроване Ваше місце проживання, а дії Вашого батька, які спрямовані на неможливість Вашого проживання у житлі є незаконними та протиправними, тому необхідно звертатися до суду для захисту своїх прав.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України