Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 11 июня 2020, вопрос №21739 100₴

Расторгается ли трех сторонний договор, если заключить контракт в военном госпитале?

Я выпускница мед. вуза по распределению уехала на прохождение интернатуры и подписала договор трехсторонний на отработку в той больнице после прохождения интернатуры. Я хочу работать в военном госпитале, если я подпишу контрак на службу в военном госпитале, расторгнится ли мой трехсторонний трудовой договор. Если да, то по каким нормативно правовым актам/законам и т.д.?

Ответы юристов (9)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    На сегодняшний день за всеми работниками, которые во время особого периода на основании норм Закона № 2232 заключили контракты (в том числе и новые) на военную службу, сохраняются место работы, должность и средний заработок - до окончания особого периода или до дня фактического увольнения (ч. 3 ст. 119 КЗоТ). Аналогичную норму содержит и ч. 2 ст. 39 Закона № 2232 для работников, принятых на военную службу по контракту в случае возникновения кризисной ситуации, угрожающей национальной безопасности.

    Минобороны разъясняло, что кризисная ситуация возникла на востоке Украины в апреле 2014 г. и непосредственно угрожала национальной безопасности Украины. Поэтому в соответствии с Указом № 405 было начато проведение антитеррористической операции на территории Донецкой и Луганской областей. В период проведения АТО тоже имеется кризисная ситуация, угрожающая национальной безопасности Украины (письмо Минобороны от 18.10.2016 г. № 322/2/6917). Указом № 116 введено в действие решение Совета нацбезопасности и обороны, изменившее формат широкомасштабной антитеррористической операции, введенной в 2014 году. Вместо того начата операция объединенных сил по обеспечению национальной безопасности и обороны, отражению и сдерживанию вооруженной агрессии Российской Федерации на территории Донецкой и Луганской областей.

    Итак, сейчас длится кризисная ситуация, угрожающая национальной безопасности Украины, и особый период тоже, ведь его отмена должна быть проведена отдельным указом о демобилизации после стабилизации обстановки на востоке Украины. Поэтому особый период продолжает действовать и в настоящее время (письма Минобороны от 18.10.2016 г. № 322/2/6917 и от 20.10.2016 г. № 316/1/906).

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.

    Сергеев Артем
    20%
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта

    Ваш вопрос регулируется приказом МОЗ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0696-96#Text.

    Учитывая что "распределению уехала на прохождение интернатуры", то

    2.3. Підставою для зарахування в інтернатуру є диплом лікаря (провізора) з певної лікарської (провізорської) спеціальності, посвідчення про направлення на роботу за персональним розподілом або довідка про право самостійного працевлаштування.

    Здесь речь не идет о заключении договора.

    "и подписала договор трехсторонний на отработку в той больнице после прохождения интернатуры."

    Договор упоминается

    7.9. Дозволяється випускникам вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів, які отримали право на самостійне працевлаштування, проходити підготовку в інтернатурі за окремою угодою між випускником та Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінням охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласною, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічною станцією, обласним, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", вищим закладом освіти.

    7.10. Проходження інтернатури лікарями(провізорами) проводиться на умовах договорів, що укладаються між Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінням охорони здоров'я обласної, Київської, Севастопольської міської держадміністрації, обласною, міст Києва та Севастополя санітарно-епідеміологічною станцією, обласним, міст Києва та Севастополя ВО "Фармація", вищим закладом освіти та юридичними і фізичними особами, які будуть фінансувати навчання в інтернатурі, якщо ці лікарі(провізори):

    - закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів;

    - або закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III-IV рівнів акредитації медичних факультетів університетів, навчаючись в них за кошти юридичних та фізичних осіб;

    - або прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров'я (недержавні фармацевтичні установи, підприємства);

    - або мають сертифікат лікаря(провізора)-спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність при відсутності потреби в такому спеціалісті з боку закладу (установи) охорони здоров'я.

    Также обращаю внимание на

    5. Керівники вищих закладів освіти після зарахування осіб на навчання за державним замовленням укладають з ними угоду за формою, уміщеною в додатку 1. 6. Випускники, які уклали угоду з вищим закладом освіти після зарахування на навчання, а також ті, що почали навчання до 1996 року за державним замовленням без укладення угоди, зобов'язані відпрацювати за місцем призначення не менше ніж три роки.

    Поэтому для ответа на Ваш вопрос нужно знать что Вы оканчивали и за чей счет? Был ли составлен договор при поступлении в ВУЗ?

    Адвокат  Євген Олександрович
    10%
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Вікторія!

    У всякому випадку, на Вас розповсюджуються гарантії, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю України, у разі якщо Ви не зможете звільнитися, Ви зможете укласти контракт на проходження військової служби, проходити військову службу, а за Вами у лікарні залишається робоче місце та середній заробіток.

    Кодекс законів про працю України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

    Стаття 119. Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків

    На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

    Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

    За працівниками, призваними на строкову військову службу, військовуслужбу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

    Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

    Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, в частині збереження місця роботи, посади не поширюються на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився.

    Якщо можливо розторгнути договір при проходженні військової служби за контрактом чоловіку чи дружині та і особисто можливо, в зв'язку з проходження військової служби за контрактом.

    "Порядок працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98

    Відповідно до пункту 9 Порядку розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

    - встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

    - встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

    - якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

    - у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

    -у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

    У разі наявності запитань звертайтеся!

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта

    Обратите внимание на письмо МОЗ http://vobu.ua/ukr/documents/item/lyst-minosvity-i-nauky-ukrainy-vid-090118-r-1-11-278-shchodo-nadannia-roziasnennia , хотя оно и не является нормативным актом.

    "Таким чином, обов'язковість відпрацювання після закінчення інтернатури є порушенням права громадянина України щодо вільного вибору місця роботи."

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 года назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    "Порядок працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98):

    "9. Розірвати угоду, передбачену пунктом 5 цього Положення, випускник має право з таких причин:...

    - у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;...".

    Приведенным коллегой выше адвокатом Евгением Александровичем и мной здесь положением п.9 Порядка предусмотрено совершенно другое условие прекращения для выпускника соглашение, как его комментирует адвокат, а именно: предусмотрено право расторжения соглашения в случае прохождения мужа или жены выпускника, а не самого выпускника; кроме того, предусмотрено прохождение, а не вступление на воинскую службу путем, в частности, заключения контракта. Поэтому ссылка адвоката на данное положение, как законное основание расторжения соглашения с ВУЗом является ненадлежащей и ее применение будет ошибочным.

    Надлежащим и правомерным считаю другие основания прекращения работы по направлению и заключения контракта на прохождение воинской службы.

    1. Согласно КЗоТ Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08):

    "Стаття 119. Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків...

    За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"." -

    другими словами, для заключения контракта о воинской службе Вам не только нет необходимости, но и не следует увольняться с мета работы - за Вами будет сохраняться и место работы (срок отработки 3 года), и средний заработок. Вам следует инициировать вопрос заключения контракта о воинской службе без уведомления, соглашения, согласования об этом как по месту работы, так и с ВУЗом.

    2. С 01.01.2017г. трудоустройство выпускников медиков и педагогов бюджетной формы обучения не ограничено более направлением на работу и отработкой 3 лет. При этом, при внесении изменений в Закон о высшем образовании (ст.64) было предусмотрено требование к КМУ привести свои документы в соответствие с принятым законом, чего КМУ не сделано, т.е. приведенный выше Порядок является незаконным. На эту тему было много вопросов с различными мнениями коллег-юристов, но в Вашем случае нет необходимости решать этот вопрос, поскольку он автоматически решается в порядке первого, предложенного мной варианта.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня.

    У першу чергу необхідно ознайомитися з умовами тристоронньої угоди, особливо з тими, що стосуються розірвання цієї угоди та внесення до неї змін.

    Я так розумію, що вона була укладена між Вами, лікарнею та Департаментом охорони здоров'я.

    Необхідно також бачити направлення на роботу (можливо ДОЗ видавав Вам цільове направлення).

    Так як підстави розірвання, наведені в пункті 9 Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98), стосуються лише угоди, укладеної студентом з вищим медичним закладом освіти.

    Крім того, якщо окрім тристоронньої угоди, Ви також укладали угоду з медичним вузом, розірвати її Ви зможете лише у разі проходження військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів.

    А робота по контракту (трудовому договору) у військовому госпіталі не є військовою службою.

    Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#n14):

    Стаття 2. Військова служба і виконання військового обов'язку в запасі

    1. Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

    А тому необхідно уважно вивчати умови тристоронньої угоди та інші наявні у Вас документи.

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтесь через мій профіль (тисніть "Звернутися" біля фото).

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Відповідно до пункту 9 Порядку працевлаштування випускників державних вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням розірвати таку угоду випускник має право з наступних причин:

    - встановлення інвалідності I або II групи, внаслідок чого випускник не може стати до роботи за місцем призначення;

    - встановлення інвалідності I або II групи у дружини (чоловіка) випускника або у одного з його батьків (чи осіб, які їх замінюють);

    - якщо випускник - вагітна жінка, мати або батько, які мають дитину віком до трьох років або дитину, яка згідно з медичним висновком потребує догляду (до досягнення нею шестирічного віку); одинока мати або батько, які мають дитину до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;

    - у разі проходження чоловіком (дружиною) військової служби (крім строкової), в тому числі за контрактом, на посадах рядового, сержантського й старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, Службі безпеки, а також інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, та служби в органах внутрішніх справ поза місцем розташування замовника;

    -у разі вступу випускників вищих закладів освіти I-II рівнів акредитації до вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.

    Ці умови діють лише, якщо Ви підписали угоду про відпрацювання з ВНЗ у особі ректора.

    Якщо угоду з університетом не підписували , то маєте право звільнитися та перейти на роботу у військовий шпиталь повідомивши гарантійним листом про сво листом з підписом начальника шпиталю- навчальний заклад та обласний МОЗ.

    Якщо ж Ви підписали угоду з університетом в особі ректора на відпрацювання саме в цій лікарні, то доведеться відпрацювати і лише потім перейти у іншу установу.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Малик Олександр Володимирович
    10%
    Малик Олександр Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта

    Доброго дня!

    Потрібно бачити вашу угоду, яку ви підписували з університетом, оскільки скоріш за все вам потрібно відпрацювати у тому закладі, що зазначений у такій угоді.

    У випадку її розірвання університет має право звернутися до вас з позовом до суду про стягнення коштів за навчання.

    Савченко Олександр
    40%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Добрий день, Вікторія.

    Відповідно до чинного на момент укладання угоди Порядку працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/992-96-%D0%BF#Text):

    11. Випускник, призваний на строкову військову службу до Збройних Сил, після її закінчення зобов'язаний прибути на роботу за призначенням. Перебування у Збройних Силах зараховується в передбачений угодою термін роботи за призначенням. Це стосується також випускників, які проходять альтернативну (невійськову) службу. У разі прийняття молодого фахівця на службу за контрактом до Збройних Сил, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Національної гвардії, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, на посади рядового і начальницького складу у правоохоронних органах, органах і підрозділах цивільного захисту, на службу в Національну поліцію термін проходження ним служби зараховувати у передбачений угодою термін роботи за призначенням.

    ВИСНОВОК: у разі проходження військової служби по контракту угода не розривається, однак термін проходження Вами служби зараховується у передбачений угодою термін роботи за призначенням. А тому, якщо термін військової служби = терміну відпрацювання, відпрацьовувати 3 роки після закінчення проходження військової служби по контракту, Вам не доведеться.

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтесь через мій профіль (тисніть "Звернутися" біля фото).

    Всього доброго!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України