Начните консультацию с юристом онлайн
Нужно составить разрешение на усыновление.
Так же нужно дать ответы на такие вопросы:
- дальнейшее правовое отношение детей и человека который дал усыновление.
- как нужно решать вопрос с исполнительной службой после усыновления (на текущий момент стягиваются алименты по решению суда)
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (23)
Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта
Добрый день, Иван. В первую очередь, при желании законного супруга усыновить (удочерить) детей жены или мужа от первого брака, необходимо обратиться в службу по делам детей и получить вывод о целесообразности усыновления. Перечень документов, которые требуются для получения решения, приведен ниже:
Кроме того, к вышеперечисленному списку следует приложить один из таких документов: нотариально заверенное согласие биологических отца или матери на усыновление ребенка, решение суда о лишении родительских прав, признании недееспособным или копия свидетельства о смерти отца (матери), решение суда о признании безвестно отсутствующим или умершим.
Копии документов предоставляются вместе с оригиналами. Срок выдачи решения службы по делам детей составляет 10 дней с момента обращения. За предоставление вывода соцслужбы о целесообразности усыновления ребенка жены (либо мужа) плата не взимается.
Собрав все необходимые документы, усыновителю необходимо обратиться с заявлением об усыновлении в суд, по месту жительства ребенка. Помимо основных требований, заявление также может содержать ходатайство об изменении фамилии, имени и отчества ребенка.
Тот кто усыновил ребенка записывается отцом , вносятся изменения по актовую запись о рождении ребенка.
Алименты взыскиваются с биологического отца? Он лишен родительских прав?
Я не усыновитель, я даю разрешение, хочу понять риски для себя и как это правильно сделать, так как бывшая супруга может вывернуть в свою сторону
Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта
С момента усыновления прекращаются личные и имущественные права и обязанности между ребенком и биологическим родителем, а также родственниками биологического родителя( но там нюансы).
В случае усыновления усыновитель приобретает такие же права и обязанности в отношение ребенка, как и родной родитель.
Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта
Если Вы биологический отец, то усыновление осуществляется только на основании решения суда, кроме случаев, предусмотренных ст. 282 Семейного кодекса Украины. Ст. 217 СК Украины предусматривает, что усыновление ребенка осуществляется по согласию его родителей. Письменное согласие родителей удостоверяется нотариусом. Вы, как отец ребенка имеете право отозвать свое согласие на усыновление до вступления в законную силу решения суда об усыновлении. Причем согласие родителей на усыновление может быть дано только после достижения ребенком двухмесячного возраста.
Как я и писала, что с момента усыновления Вашего ребенка прекращаются личные и имущественные права и обязанности между ребенком и биологическим родителем. То есть если в исполнительной службе находится исполнительный лист о взыскании с Вас алиментов на содержание ребенка, то все выплаты с момента усыновления прекращаются
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Іван!
В Україні в ролі усиновлювачів можуть виступати особи, встановлені статтею 211 Сімейного кодексу України (СК України):
Процедура усиновлення дитини дружини починається з перевірки чоловіка (майбутнього батька) на відповідність встановленим для усиновителя правилам і обмеженням. Попередньо, таку перевірку можна провести самостійно. Далі потрібно отримати дозвіл на усиновлення — краще оформити його у нотаріуса, але можна і в суді.
Згідно зі статтею 212 СК України, усиновлювачами не можуть виступати наступні категорії осіб:
- недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу).
Крім того, відповідно до чинного законодавства України, усиновлювачами не можуть бути одностатеві пари; іноземці, які не перебувають у шлюбі (якщо вони не є родичами дітей); громадяни, встановлені п. 10 ч. 1 ст. 212 СК, а також особи, які перебувають у шлюбі з чоловіком (жінкою), які відповідно до п. 3-6, 8, 10 ч. 1 ст. 212 СКУ не можуть бути усиновлювачами.Відповідно до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, проведення процедури усиновлення можливе лише щодо дитини, яка перебуває на місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені, в службі у справах дітей. Згідно п. 4 цього Порядку, усиновленню підлягають:
Виходячи з норм сімейного законодавства України усиновити можна дитину у віці від 2 місяців до 18 років. У виняткових випадках (за рішенням суду) може бути усиновлений і повнолітній, який є сиротою або позбавлений батьківського піклування до досягнення ним 18 років (ч. 2 ст. 208 СК). При цьому, при розгляді справи судом, враховується сімейний стан усиновлювача, зокрема наявність або відсутність у нього власних дітей та інші обставини.
Для забезпечення інтересів і дотримання прав дитини на проведення усиновлення необхідно отримати її згоду (ст. 12 Конвенції про права дитини), форма якої повинна відповідати її віку та стану здоров’я. При цьому, дитиною має бути дана згоду не в цілому на усиновлення, а на усиновлення конкретною особою, з якою дитина спілкувалася, кому довіряє, симпатизує і знайшла спільну мову. У випадках, коли дитина не досягла такого віку та рівня розвитку, при яких може висловити своє ставлення до усиновлення, її згода не потрібна.
Усиновлення дитини здійснюється за добровільної згоди його біологічних батьків. Рішення повинно бути усвідомленим і не переслідувати корисливих мотивів (плата за згоду на усиновлення дитини не припустима). Згода батьків оформляється в письмовому вигляді і засвідчується нотаріусом. У статті 219 Сімейного кодексу перераховані підстави, які допускають проведення усиновлення без згоди батьків. Дозвіл не вимагається, якщо вони:
Процес усиновлення дитини в Україні можна умовно розділити на кілька етапів, кожен з яких має свої індивідуальні особливості і може супроводжуватися низкою труднощів. Проте, на шляху до материнства (батьківства) все ж доведеться пройти ряд обов’язкових дій, які повинні бути здійснені з боку потенційних усиновителів. Допомогти в оформленні усиновлення може наведена нижче покрокова інструкція по даній процедурі.
Я не усыновитель, я даю разрешение, хочу понять риски для себя и как это правильно сделать, так как бывшая супруга может вывернуть в свою сторону,
вибачте за російську мову)
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Іван!
Сімейний кодекс України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14
"Стаття 232.
1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
При усиновленні дитини однією особою ці права та обов'язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.
2. Якщо після смерті одного з батьків дитини або розірвання шлюбу з особою, визнаною судом недієздатною, другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають усиновити дитину, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто помер або визнаний недієздатним, рідні брати, сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дитиною, яку усиновлюють, правового зв'язку.
Суд розглядає таку заяву одночасно із заявою про усиновлення і задовольняє її, якщо це відповідає інтересам дитини.
3. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.
4. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.
5. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків".
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Іван!
Усиновлення дитини здійснюється за добровільної згоди його біологічних батьків. Рішення повинно бути усвідомленим і не переслідувати корисливих мотивів (плата за згоду на усиновлення дитини не припустима). Згода батьків оформляється в письмовому вигляді і засвідчується нотаріусом.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Іван!
Перед тим, як йти до нотаріуса для оформлення дозволу на утримання, запропонуйте дружині, щоб вона подала до виконавчої служби заяву про повернення виконавчого листа та очікуйте від неї отримання в виконавчій службі копії постанови про повернення виконавчого документу стягувачу та виконавчого листа, краще щобтвідлаоа виконавчий лист Вам та у разі наявності заборгованості по аліментам, треба щоб вона подала до нотаріуса заяву щодо сплати заборгованості, відсутності заборгованості, претензій по сплаті аліментів та щодо повернення виконавчого листа, а Вам надасть відповідну розписку про отримання коштів як заборгованості по аліментам, лише після цього рекомендую звернутися до нотаріуса для надання згоди щодо усиновлення дитини.
Повторно дружина по закону має право подати виконавчий лист, тим більше, якщо має місце заборгованість зі сплати аліментів (може віддати Вам виконавчий лист, але законом не заборонено отримання дубліката виконавчого листа).
Повернення виконавчого листа дружині, буде свідчити про те, що виконавча служба не буде стягувати з Вас аліменти на утримання дитини, але це не дає підстави для закінчення провадження по аліментам.
Для того, шоб припинити стягнення аліментів, після наявності рішення суду про усиновлення, яке набере чинності, звернутися з позовною заявою до суду про припинення стягнення аліментів:
https://zakononline.com.ua/court-decisions/show/80...
Сама згода Вами на усиновлення, складається та погоджується нотаріусом а основному по формі.
У разі наявності запитань звертайтеся!
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Дякую, саме такої відповіді і чекав.
Закони і сам почитав, але цікавить саме підводні камні, бо не раз ішов на зустріч колишній дружині, але отримував у відповідь, не те що разроховував.
Я можу якось віддячити Вам через сайт?
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Іван!
Будь ласка!
Так, тому треба перестрахуватися, враховуючи її дії та можливі плани на майбутнє.
Достатньо того, що Ви обрали консультацію і те, що вона для Вас стала корисною!
Дякую Вам!
У разі наявності запитань в майбутньому звертайтеся!
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Знайшов як)
Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта
В дополнение к ответу по поводу алиментов.С момента усыновления прекращаются личные и имущественные права и обязанности между ребенком и биологическим родителем, а также родственниками биологического родителя( но там нюансы).
В случае усыновления усыновитель приобретает такие же права и обязанности в отношение ребенка, как и родной родитель.
да, в законе это прочитал, но интересует процедура, так как алименты были назначены судом, и не нужно ли обращаться в суд для снятия этого исполнительного листа
Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта
Ответ на Ваше уточнение " интересует процедура, так как алименты были назначены судом, и не нужно ли обращаться в суд для снятия этого исполнительного листа". Для того чтобы с Вас не взыскивали алименты нужно будет предоставить в исполнительную службу решение об усыновлении. В суд обращаться не нужно.
А кто готов подготовить разрешение(к нотариусу сам пойду), и сколько это будет стоить?
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Иван!
По Вашему вопросу:
"А кто готов подготовить разрешение(к нотариусу сам пойду), и сколько это будет стоить"?
Данное разрешение подготовит нотариусу и удостоверит его Вам.
Стоимость услуг нотариуса нужно уточнять на месте.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Семейный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page):
"Стаття 232. Правові наслідки усиновлення
1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
При усиновленні дитини однією особою ці права та обов'язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.
2. Якщо після смерті одного з батьків дитини або розірвання шлюбу з особою, визнаною судом недієздатною, другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають усиновити дитину, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто помер або визнаний недієздатним, рідні брати, сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дитиною, яку усиновлюють, правового зв'язку.
Суд розглядає таку заяву одночасно із заявою про усиновлення і задовольняє її, якщо це відповідає інтересам дитини.
3. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.
4. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.
5. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.".
Закон Украины "Про виконавче провадження" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19):
ст.39 - "1. Виконавче провадження підлягає закінченню у разі:...
10) повернення виконавчого документа без виконання на вимогу суду або іншого органу (посадової особи), який видав виконавчий документ;...";
другими словами, применительно к Вашему вопросу, родственные отношения ребенка с биологическими родителями прекращаются; алиментные обязательства биологических родителей прекращаются; исполнительное производство по взысканию алиментов на основании решения суда об усыновлении заканчивается, а исполнительный лист о взыскании алиментов возвращается в суд.
Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта
Обычно нотариус сам подготавливает разрешение. Сколько это будет стоить нужно оговаривать с нотариусом ( если это будет частный). В государственного нотариуса дешевле. В любом случае стоимость Вы можете оговорить с бывшей супругой ( кто оплачивает)
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
обращаетесь к нотариусу - он вам подготовит заявление - согласие на лишение род прав и\или дальнейшее усыновление
Стаття 166. Правові наслідки позбавлення батьківських прав
1. Особа, позбавлена батьківських прав:
1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;
2) перестає бути законним представником дитини;
3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;
4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;
5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);
6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.
2. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.
{Абзац другий частини другої статті 166 виключено на підставі Закону № 1370-VIII від 17.05.2016}
3. При задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. У разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, суд приймає рішення про перерахування аліментів на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України та зобов’язує матір, батька або інших законних представників дитини відкрити зазначений особистий рахунок у місячний строк з дня набрання законної сили рішенням суду.
Стаття 232. Правові наслідки усиновлення
1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
При усиновленні дитини однією особою ці права та обов'язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлювачем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.
2. Якщо після смерті одного з батьків дитини або розірвання шлюбу з особою, визнаною судом недієздатною, другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають усиновити дитину, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто помер або визнаний недієздатним, рідні брати, сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дитиною, яку усиновлюють, правового зв'язку.
{Абзац перший частини другої статті 232 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006}
Суд розглядає таку заяву одночасно із заявою про усиновлення і задовольняє її, якщо це відповідає інтересам дитини.
3. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.
4. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.
5. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашему питанню повідомляю:
Вам необхідно отримати рішення відділу у справах дітей про те ,що відділ не заперечує щодо надання Вами дозволу на усиновлення , адже усиновлення не повинно погіршувати стан та права дитини.
З моменту отримання рішення прро усиновлення з Вас знімаються обов язки утримання дитини,включно з виплатами - це підтверджується відповідно рішпнням органу у справах дітей або судом в подальшому рішення про усиновлення надається до ДВС та знімаються обтяження з Вас на підставі ст.232 Сімейного Кодексу Украііни
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Семейный кодекс Украины:
"Стаття 217. Згода батьків на усиновлення дитини
1. Усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків...
5. Письмова згода батьків на усиновлення засвідчується нотаріусом.
6. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення...
Стаття 218. Згода дитини на усиновлення
1. Для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити...";
"Стаття 215. Облік осіб, які бажають усиновити дитину
1. Облік осіб, які бажають усиновити дитину, ведеться відділами та управліннями районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, на які покладається безпосереднє ведення справ щодо опіки та піклування, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері сім’ї та дітей, структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а також центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України...".
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Добрий день
1. Щодо першого питання.
Відповідно до ст. 232 СКУ - З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
Отже, з того моменту коли дитина буде усиновлена, Ви втрачаєте права та обов'язки щодо неї.
2. Щодо 2 питання.
Після того, як буде проведено процедуру усиновлення, рішення про таке Вам потрібно буде надати державному виконавцю, у провадженні котрого перебуває виконавче провадження щодо стягнення з вас аліментів.