Начните консультацию с юристом онлайн
сосед в частном доме с общим двором поставил видеокамеру которая находится под таким углом захватывая мои хозяйственные постройки и гараж имеет ли он на это право
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Винница, 6 лет опыта
Добрый день.
В данном случае можно говорить о том, что он нарушает Ваше право на частную жизнь. В связи с этим можно говорить о том, что такая установка камер не является законной.
Однако, факт захвата камерой Вашей территории необходимо доказать. В связи с этим, советую сначала мирно общаться с соседом.
Если Вы желаете, Вы можете обратиться непосредственно ко мне за индивидуальной консультацией. Это позволит нам с Вами вместе рассмотреть всю ситуацию и поискать выходы из неё.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон Украины "Про інформацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-12):
"Стаття 11. Інформація про фізичну особу
1. Інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
2. Не допускаються збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров'я, а також адреса, дата і місце народження.".
Закон Украины "Про доступ до публічної інформації" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2939-17):
"Стаття 10. Доступ до інформації про особу
1. Кожна особа має право:
1) знати у період збирання інформації, але до початку її використання, які відомості про неї та з якою метою збираються, як, ким і з якою метою вони використовуються, передаються чи поширюються, крім випадків, встановлених законом;
2) доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається;
3) вимагати виправлення неточної, неповної, застарілої інформації про себе, знищення інформації про себе, збирання, використання чи зберігання якої здійснюється з порушенням вимог закону;
4) на ознайомлення за рішенням суду з інформацією про інших осіб, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів;
5) на відшкодування шкоди у разі розкриття інформації про цю особу з порушенням вимог, визначених законом."
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"Стаття 13. Межі здійснення цивільних прав
1. Цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства.
2. При здійсненні своїх прав особа зобов'язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині.
3. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.
4. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства.";
"Стаття 23. Відшкодування моральної шкоди
1. Особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
2. Моральна шкода полягає:...
2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів;...".
Уголовный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14):
"Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя
1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -
караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.".
Направьте соседу заявление-претензию (заказным письмом с уведомлением о вручении, новой почтой с регистрацией вручения, через нотариуса) о незаконности установки видеокамеры, слежения, сбора информации о Вашей семье со ссылкой на приведенные положения нормативных актов, демонтажа видеокамеры под страхом обращения Вами в полицию по признакам нарушения неприкосновенности частной жизни, а также в суд о причинении и возмещении морального вреда.
Юрист, г. Львов, 6 лет опыта
Добрий вечір.
Відповідно до ч.1 ст. 307 ЦК України фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.
Ч. 3 наведеноїї статті встановлює, що знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.
Таким чином, якщо відеозйомка здійснюється на частині земельної ділянки на які знаходиться нерухоме майно, яке належить Вам та Вашій сім'ї, то Ви маєте право на захист свого особистого та сімейного життя від втручання у нього сторонніх осіб.
У разі якщо Ваш сусід не припнить таку відеозйомкою за Вашим проханням, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про зобов'язання припинити відеозйомку подвір'я у належному Вам будинковолодінні і знищити усю зібрану щодо Вас та Ваших членів сіім'ї відеоінформацію.