Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 20 июля 2020, вопрос №24714

Срок оспаривания завещания

Здравствуйте. Правильно ли я поняла из статьи, что если человек умер 18 лет назад, то шансов на получение наследства уже никаких?


Спасибо.

Ответы юристов (3)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Правильно ли я поняла из статьи, что если человек умер 18 лет назад, то шансов на получение наследства уже никаких?

    Что препятствовало Вам вступить в наследство вовремя? Ведь на подачу нотариусу заявления о принятии наследства установлен шестимесячный сроку со дня смерти наследодателя.

    Ступакова Вікторія Ігорівна
    Ступакова Вікторія Ігорівна 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 22 года опыта

    Добрий день! Якщо мова йде саме про прийняття спадщини за заповітом, то важливими є питання поважності причин пропуску строку звернення за прийняттям спадщини. Наприклад, необізнаність про факт існування заповіту та порушення нотаріусом порядку повідомлення спадкоємців про відкриття спадщини.

    Цивільний кодекс України

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Закон України "Про нотаріат"

    Стаття 63. Повідомлення спадкоємців про відкриття спадщини

    Нотаріус або в сільських населених пунктах - посадова особа органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій, отримавши від спадкоємців повідомлення про відкриття спадщини, зобов’язана повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме.

    Нотаріус або посадова особа органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій, також може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення або повідомлення у пресі.

    Правовий висновок Верховного Суду України викладеному у постанові від 06 вересня 2017 року у справі № 6-496цс17.Правовий висновок Верховного Суду України викладеному у постанові від 06 вересня 2017 року у справі № 6-496цс17.

    Силкина  Евгения  Алексеевна

    Шансы есть, если срок пропущен по уважительным причинам. Чтобы ответить на Ваш вопрос, от Вас нужно больше информации. Проживали ли Вы вместе с наследодателем на момент его смерти? Есть ли этому официальное подтверждение? Если нет, но проживали по факту или заботились о нем, то этот факт можно установить в суде. Дело в том, что если такой факт можно установить или есть подтверждение совместного проживания, то Вы считаетесь фактически принявшей наследство и нотариусу просто нужно подать соответствующие доказательства. Если не проживали на момент смерти вместе с наследодателем, то можно подать в суд иск о дополнительном сроке для принятии наследства и указать уважительную причину такого пропуска. Можете набрать для уточнения деталей


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA