Задайте вопрос юристу

893 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 27 июля 2019, вопрос №2515

Призыв в армию

Здравствуйте. Я хочу узнать особенности призыва в армию в Украине. Подскажите, пожалуйста, могут ли мне прислать повестку на службу с указанием прийти в военкомат, если мне уже 29 лет и я ни разу в жизни не служил, во время учебы военной кафедры у меня не было и военного билета у меня нет? Попадаю ли я еще по призывному возрасту или я нахожусь в запасе? Помогите разобраться.

Ответы юристов (1)

    Черніховський Назарій

    Доброго дня. Оскільки Ви навчалися на кафедрі військової підготовки, Вас найбільш імовірно було атестовано до офіцерського складу та було присвоєно первинне військове звання офіцера запасу. У такому разі Ваш статус - військовозобов'язаний. У цьому випадку Вас мали б перевести на військовий облік для цієї категорії осіб відповідно до встановленого Кабінетом Міністрів України Порядку організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов'язаних. Окрім цього у військкоматі мали б виготовити військовий квиток або ж тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Там має бути вказано, що Ви в запасі, і яка категорія запасу.


    Щодо призову

    Відповідно до частини 5 статті 11 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу громадяни України", громадяни України, котрі атестовані до офіцерського складу та котрим присвоєно первинне військове звання офіцера запасу у разі потреби за наказом Міністра оборони України підлягають призову для проходження військової служби осіб офіцерського складу.

    Відповідно до частини 3 статті 28 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу громадяни України" граничним віком перебування в запасі для осіб молодшого офіцерського складу є 45 років. Саме до такого періоду Вас теоретично можуть призвати для проходження строкової служби осіб офіцерського складу, якщо тільки у Вас немає підстав для звільнення від призову відповідно до статті 18 цього Закону.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA