Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 10 августа 2020, вопрос №26275

Выплаты на ребёнка и смены фамилии

Добрый день!
Ребёнку 8 месяцев, мы с мужем не расписаны.
Муж записан как отец и ребёнок на его фамилии.
Я подала выплату на ребёнка в собез обычную( не как мать-одиночка).

Мы с мужем расходимся.

1. Могу ли я подать документы на мать одиночку, какие документы нужны?
2. Поменять фамилию ребёнка?
3. Согласие отца нужно?

Ответы юристов (2)

    Фараон Катерина Леонідівна
    Фараон Катерина Леонідівна 4 года назад

    Юрист, г. Каменец-Подольский, 9 лет опыта

    Доброго дня!

    Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» право на фінансову підтримку дитини у 2020 році мають:

    • одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження (усиновлення), виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку, відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) здійснено за вказівкою матері (батька, усиновителя) дитини
    • мати (батько) дітей у разі смерті другого з батьків (за умови неотримання пенсії по втраті годувальника або соціальної пенсії)

    У Вашому випадку потрібно звертатись в суд про позбавлення батьківських прав на дитину.

    Я б Вам радила, звертатись в суд та подавати позов про стягнення аліментів з батька, якщо його матеріальний стан дозволяє утримувати дитину.

    Щодо зміни прізвища.

    Щоб змінити ім'я або прізвище дитини, необхідно подати заяву в ДРАЦС за місцем проживання дитини. Якщо дитині вже виповнилося 14 років, вона самостійно подає заяву, якщо ні - заяву подають батьки.

    До заяви додаються:Заяву подає тільки один з батьків, якщо другий з батьків:
    • помер або оголошений померлим;
    • визнаний безвісно відсутнім;
    • визнаний обмежено дієздатним;
    • визнаний недієздатним;
    • позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини;
    • записи про нього вилучені з актового запису про народження дитини;
    • батько дитини, внесений до актового запису про її народження за заявою матері.

    Коли обоє батьків змінюють прізвище, прізвище дитини також змінюється, при цьому, якщо дитині вже виповнилося 7 років, необхідна її згода на це.

    Ярошенко Инна
    Ярошенко Инна 4 года назад

    Юрист, г. Херсон, 14 лет опыта

    Добрый день, Татьяна!

    Право на выплату помощи одинокой матери имеют матери, которые не состоят в браке, и в свидетельстве о рождении ребенка сведения об отце записаны со слов матери. Вы таковой не являетесь и права на такую выплату не имеете. Можете только подать на алименты.

    Что касается смены фамилии, то такая возможность предусмотрена ст. 128 Семейного Кодекса Украины, но только в том случае, если поменялась фамилия у одного из родителей или у обоих. (например, если бы Вы были в браке, а после его расторжения взяли свою девичью фамилию). Как видим, у Вас другая ситуация.

    Возможно, Вам стоит подумать и не делать поспешных выводов, может быть ситуация не настолько критична, и стоит дать шанс Вашему ребенку расти в полноценной семье.

    Удачи вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України