Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Банковское право, 14 августа 2020, вопрос №26659

Як вивести майно із застави?

Доброї ночі!
У 2008 році мій чоловік взяв гроші у кредит під заставу квартири його матері строком на 15 років в «Укрпромбанку». Згодом «Укрпромбанк» був ліквідований, а кредит переданий до «Дельтабанку». Кредит справно погашався, але в зв‘язку з відсутністю відділень «Дельтабанку» та виїздом мого чоловіка за кордон стало неможливим дізнатися залишок по кредиту. Останній раз спілкування з «Дельтабанком» відбувалося у грудні 2019 року за допомогою електронної пошти, у відповідь на всі питання було сказано, що всі питання задавати по телефону. Змоги подзвонити у мого чоловіка не було, тому що він знаходився за кордоном. У січні від «Дельтабанку» прийшов лист, у якому повідомлялося, що банк у стані ліквідації, і кредит може бути проданий будь-кому, крім позичальника і поручителя на електронних торгах. Я, дружина позичальника, виграла аукціон і купила кредит чоловіка. На початку березня було підписане відступлення вимоги по кредиту з «Дельтабанком» та мною. Тепер, як іпотекотримач, я хочу «пробачити» кредит мойому чоловікові та вививести квартиру його матері з-під застави. Які мої подальші дії в цьому випадку, і до кого я повинна звернутися?

Ответы юристов (1)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Доброго дня, десь ви помиляєтесь в своєму питанні. Ви як фізична особа не могли підписати договір відступлення права вимоги за кредитом та стати новим його кредитором. Це право має тільки фінансова установа. Крім того, в разі прощення боргу, у боржника виникає дохід, і йому потрібно сплатити податки з нього. Тому для надання вам консультації треба більш інформації з аналізом документів в платному форматі.

    Щодо "пробачити" кредит, регулюється ст. 605 Цивільного кодексу України, сторони укладають договір про прощення боргу, і потім знімається обмеження. Але я не розумію, яким чином був укладений договір.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA