Начните консультацию с юристом онлайн
Спадкове право на будинок, що перебуває у спільній приватній власності
Доброго дня, шановне товариство!
Допоможіть, будь ласка, із вирішенням такої ситуації.
Померла бабуся, яка на правах приватної спільної часткової власності (разом із старшим внуком) була власницею будинку. У старшого внука є свідоцтво про право власності на будинок, на якому приватним нотаріусом посвідчено договір дарування 1/2 частки (написано від руки та поставлено печатку), сам договір дарування та витяг про державну реєстрацію прав БТІ.
Разом із бабусею проживав її син після другого розлучення (залишивши свою житлову площу), а дочка живе в іншому місці. Син відмовився від прийняття спадщини на користь свого сина (молодший онук бабусі) до 6 місяців після смерті бабусі. Відповідно заяви на відкриття спадщини до державного районного нотаріуса подали молодший онук бабусі (разом із заявою-відмовою свого батька) та дочка бабусі. На жаль,через 6,5 місяців після смерті бабусі помер також її син, який раніше відмовився від спадщини.
Державний нотаріус прийняв заяви, але нічого не пояснив про розподіл спадкового майна, аргументувавши це карантином та відсутністю часу, а просто повідомив прийти по сертифікати через близько 3 місяці (31 серпня).
Скажіть, будь ласка, як повинен вчинити нотаріус згідно чинного законодавства щодо розподілу майна? Чи можливі якісь непередбачувані рішення на користю однієї із сторін, враховуючи її впливовість на місцевому рівні?
Будемо щиро вдячні також за будь-які поради стосовно розумного вирішення цієї ситуації з точки зору раціонального використання майна та мінімізації витрат на його оформлення.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA