Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 14 сентября 2020, вопрос №28804

Закінчення строків давності справи

Доброї ночі,буду дуже вдячна за відповідь
Якщо вийшли строки давності кримінальної справи,то подавши клопотання до суду справу мають закрити по строкам давності ?чи слідує за цим ,що людина буде мати судимість?якщо вироку не виносили щє і справа йду у процесі розгляду, дякую

Ответы юристов (2)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 25 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрый вечер!

    Вопрос закрытия уголовного производства в связи с истечением сроков привлечения к уголовной ответственности регулируется положениями Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов:

    Стаття 49. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності

    1. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:

    1) два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;

    2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;

    3) п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;

    4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;

    5) п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

    2. Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання, а з часу вчинення кримінального проступку - п’ять років. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п'ятнадцять років.

    3. Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років.

    4. Питання про застосування давності до особи, що вчинила особливо тяжкий злочин, за який згідно із законом може бути призначено довічне позбавлення волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність, довічне позбавлення волі не може бути призначено і заміняється позбавленням волі на певний строк.

    Данное основание прекращения уголовного производства не является реабилитирующим - поскольку лицо просто освобождается от уголовной ответственности так как истекли установленные законом сроки для его привлечения.

    Необходимо указать, что для применения положений ст.49 УК Украины требуется согласие самого обвиняемого лица (в некоторых случаях обвиняемые возражают, поскольку рассчитывают на вынесение оправдательного приговора - являющегося реабилитирующим основанием).

    В любом случае информация о вынесении обвинительного, оправдательного приговоров и постановлении определений о прекращении уголовного производства в связи с истечением сроков давности привлечения к уголовной ответственности - отражается в информационной базе МВС.

    В случае необходимости - обращайтесь.С уважением, адвокат Власенко Татьяна Валериевна

    Адвокат Евгений Александрович

    Здравствуйте!

    Всё зависит от иадии рассмотрения уголовного дела.

    Если будет закрыто уголовное дело и лицо будет освобождёно от уголовной ответственности (подготовительное производство), то судимости не будет.

    Если же, будет рассматрение уголовного дела по сути и будет вынесен приговор, а затем в нем же будет освобождение от отбытия наказания в связи с приминением сроков давности привлечения к уголовной ответственности, то будет судимость.

    Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через Звернутися.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України