Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте, у тёщи сгорел дом, все что в нем было тоже сгорело, имеет ли она право встать в очередь на квартиру? Дом уже был в категории опасных для жизни
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев
Для начала нужно понять, по какой причине ваше жилье сгорело. В этом вам помогут пожарные, которые прибыли на место происшествия. Они должны зафиксировать все обстоятельства произошедшего. Акт о причинах пожара позже можно будет взять в местном отделении МЧС. Это основной документ, по которому можно требовать компенсации у госорганов. В акте обязательно должны быть отмечены:
— наиболее вероятный очаг возгорания;
— способы, которыми проводилась ликвидация огня.Для начала в местном РОВД нужно получить справку об отказе в возбуждении уголовного дела, она будет служить доказательством отсутствия умышленного поджога. Затем надо проверить, попадает ли ваш случай под пункты о выдаче материальной компенсации от государства:
— у вас или вашей семьи сгоревшее жилье было единственным;
— оно находится у вас в собственности;
— пожар произошел из-за стихийного бедствия или по вине госработников (ремонтных бригад, пожарных служб), то есть из-за несчастного случая.Согласно украинскому законодательству, людям, которые лишились жилья не по своей вине, государство должно купить или построить новое жилье, однако на практике пострадавшие годами ютятся в общежитиях.При этом по закону погорельцев должны обеспечить жильем, построив или купив его за деньги из местного бюджета,Он (потерпевший – Ред.) имеет право на получение жилья от государства для проживания, с последующим предоставлениям не временного жилья, а постоянного... Для того, чтобы предоставить жилье, жилье должно быть. Он лишь получает право получить его вне очереди Вместе с тем, в Укарине нет общей статистики по тому, сколько украинцев остались без крыши над головой из-за пожаров, потопов и оползней. Также нет для таких людей и отдельной очереди на жилье.
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Димитрий!
Исходя из приложенных Вами скриншотов Ваша теща проживает в помещении, не отвечающем установленным санитарным и техническим требованиям. Для фиксации даного факта нужно обратится в исполнительный комитет местного совета по месту жительства и просить чтобы соответстующая комисия составила об этом акт. Затем необходимо обращаться опять же в исполком для постановки на квартирный учет для граждан нуждающихся в улучшении жилищных условий.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня!
Громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, та досягли повноліття (18 років), а такі, що одружилися або влаштувалися на роботу у передбачених законом випадках до досягнення 18-річного віку, - відповідно з часу одруження або влаштування на роботу, мають право на одержання у користування жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду в порядку, передбаченому законодавством України.Інші неповнолітні (віком від 15 до 18 років) здійснюють право на одержання жилого приміщення за згодою батьків або піклувальників.
Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни:
Враховуючи, що будинок вашої тещі до пожежі був визнаний невідповідним санітарним і технічним вимогам та непридатним для проживання, то вона має право на поліпшення житлових умов.
Заява про взяття на квартирний облік подається відповідно виконавчому комітету сільської, селищної, міської ради, сільському голові (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) за місцем проживання громадян (у випадку, передбаченому абзацом четвертим пункту 8 Правил, - за місцем перебування внутрішньо переміщеної особи на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб) та адміністрації підприємства, установи, організації чи органу або іншому громадському об’єднанню (організації) за місцем їх роботи.
До заяви додаються:
Внутрішньо переміщені особи крім заяви про взяття на квартирний облік, подають такі документи:
Рішення щодо взяття на квартирний облік повинно бути винесене у місячний строк з дня подання громадянином необхідних документів.
Жиле приміщення надається громадянам у межах 13,65 квадратного метра жилої площі на одну особу, але не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею в даному населеному пункті ( стаття 47 Житлового кодексу Української РСР).
Всього доброго!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Дмитро!
Так це її право при наявності документів про те, що житловий будинок був в категорії небезпечних для проживання, не відповідав технічним та санітарним умовам.
Особи, які потребують поліпшення житлових умов:
Такими визнають осіб, які:
1) забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначений виконавчими комітетами обласних, Київською та Севастопольською міською радою разом з радами профспілок. Потрібно зазначити, що на сьогодні функції таких органів виконують Рада міністрів АРК, обласні державні адміністрації, Київська і Севастопольська державні адміністрації.
2) проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
3) хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї. Перелік зазначених захворювань затверджено у додатку 1 до Наказу МЗ УССР від 08.02.85 № 52;
4) проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
5) які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
6) які проживають у гуртожитках;
7) які проживають в одній кімнаті по дві і більше сім’ї, незалежно від родинних відносин, або особи різної статі, старші за 9 років, крім подружжя (в тому числі якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати).
Тими, що потребують поліпшення житлових умов визнаються також громадяни, які проживають у комунальних чи невпорядкованих стосовно умов даного населеного пункту квартирах: особи, які належать до інвалідів війни; особи, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (стаття 10); Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, особи, нагороджені орденами Слави, Трудової Слави, “За службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР” усіх трьох ступенів; учасники бойових дій та учасники війни; працівники, які тривалий час сумлінно пропрацювали на одному підприємстві, в установі, організації.
Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов:
Це роблять виконавчі комітети органів місцевого самоврядування по місцю реєстрації громадянина.
Також облік можуть вести і по місцю праці, але у випадку якщо підприємство, установа, організація мають житловий фонд і ведуть житлове будівництво або приймають дольову участь в житловому будівництві. Водночас при бажанні такі особи можуть ставати на квартирний облік і по місцю проживання.
Стати на облік:
Громадян беруть на облік, як тих, хто потребує поліпшення житлових умов:
1) По місцю проживання – виконавчий комітет органу місцевого самоврядування при участі громадської комісії з житлових питань, яка створюється при такому виконавчому комітетові;
2) По місцю роботи – за загальним рішенням адміністрації підприємства, установи, організації або органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету. При цьому беруться до уваги рекомендації трудового колективу. Рішення про встановлення на облік громадянина, як такого, що потребує покращення житлових умов затверджує виконавчий комітет місцевої ради.
Пенсіонер, який вийшов на пенсію з певного підприємства, може стати на облік на цьому підприємстві, як особа, яка потребує покращення житлових умов:
Відповідно до ст.37 Житлового кодексу особи, які залишили роботу на цих підприємствах, в установах, організаціях у зв’язку з виходом на пенсію, ставлять на облік так само як і тих хто безпосередньо працює на підприємстві.
Особи, які не перебувають на обліку, як ті, що потребують покращення житлових умов:
Відповідно до ст. 42 Житлового кодексу жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов. Водночас є певні виключення.
До таких відносять ситуації коли:
1) особа мають право на позачергове забезпечення житлом відповідно до ст.46 Житлового кодексу;
2) в квартирі, в якій проживають два або більше наймачів, звільнилось неізольоване житлове приміщення (воно надається наймачу сусіднього приміщення);
3) ізольоване житлове приміщення, звільняється у квартирі, в якій проживають два або більше наймачів, за проханням наймача, який проживає в цій квартирі і потребує покращення житлових умов, надається йому. При відсутності такого наймача приміщення дають іншому наймачу, який проживає в тій же квартирі;
4) наймач, який займає житлову площу, яка є більшою встановлених норм, з погодженням членів сім’ї вимагає від виконавчого комітету або від підприємства (в залежності від належності житлового будинку) надати йому у встановленому порядку житлове приміщення меншого розміру замість того, яке він займає зараз.
5) Наймачу і членам його родини з їх згоди і з згоди наймодавця надано в постійне користування інше житлове приміщення замість надання житлового приміщення на час проведення капітального ремонту житлового будинку;
6) Житлове приміщення, яке займають наймач і члени його сім’ї, в результаті капітального ремонту не може бути збережено або суттєво збільшиться, і у наймача виникне надлишок житлової площі. В цьому випадку їм має бути надано інше житлове приміщення до початку капітального ремонту. Сюди ж потрапляють випадки, коли в результаті капітального ремонту житлове приміщення суттєво зменшиться. І за вимогою наймача йому і членам його родини має бути надано інше житло до початку капітального ремонту;
7) Громадян виселяють з житлового будинку державного і громадського житлового фонду з наданням іншого житлового приміщення у зв’язку із тим, що будинок, в якому знаходиться житлове приміщення підлягає зносу; будинку (житловому приміщенню загрожує обвал або він підлягає переобладнанню в нежитловий;
8) Офіцерів, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби Збройних Сил СРСР і прирівняних до них осіб, звільнених з дійсної військової служби у відставку або в запас, а також осіб, які проживають разом з ними, виселяють з займаних ними жилих приміщень у військових містечках з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення. Це стосується виселення з військових містечок осіб, які втратили зв’язок з Збройними Силами.
Норми житлової площі:
Існуюча норма житлової площі в Україні складає 13,65 кв.м. на одну особу (ст. 47 Житловий кодекс).
Відповідно до ст.48 Житлового кодексу житлове приміщення може бути надано із перевищенням норми жилої площі, якщо воно становить одну кімнату (однокімнатну квартиру) або призначене для осіб різної статі.
Також у Житловому кодексі (ст. 49) передбачені випадки надання житла понад норму для окремих категорій громадян. Надання додаткового житла відбувається у вигляді кімнати або в розмірі десяти квадратних метрів. При цьому Житловий кодекс визначає, що громадянам, що хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, а також громадянам, яким ця площа необхідна за умовами і характером виконуваної роботи, розмір додаткової жилої площі може бути збільшено.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов здійснюється відділами обліку і розподілу житлової площі через Центри надання адміністративних послуг районних в місті Києві державних адміністрацій безкоштовно протягом 30 календарних днів.
Детальний опис послуги можна знайти на порталі адміністративних послуг, де можна ознайомитись з інформаційними картками постановки на облік залежно від району.
Необхідні документи:при наявності документів про те, що житловий будинок був в категорії небезпечних для проживання, не відповідав технічним та санітарним умовам, можливо стати на чергу осіб, що потребують поліпшення житлових умов.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Як вірно вище колегами встати на чергу на квартиру Ваша теща має право, проте звертаю вашу увагу, на те що мати право та реалізувати зазначене право, це різні поняття.
Рішення про взяття на облік зазвичай приймається органом самоврядування після вивчення та перевірки всіх документів. Перевірять доходи, перевірять, хто прописаний у квартирі і хто фактично проживає в ній. При цьому опитають усіх членів сім'ї і навіть сусідів. Не пізніше 30 днів після подачі пакета документів, ви отримаєте відповідь, поставлені ви на облік чи ні. Якщо рішення позитивне, то вам повідомлять номер вашої черги. Залишається тільки чекати, коли у держави з'явиться фінансова можливість забезпечити вас соціальним житлом.
Житловий фонд для соціальних потреб поповнюється за рахунок наступних джерел:
Будівництво нового житла
Реконструкція старого житлового фонду
Подарунки від меценатів
Передача квартир, відібраних в за рішенням суду або в результаті смерті власників
Тому всіх, хто потребує його так і не зможуть вселитися в безкоштовну квартиру, бо соціального житла у нас практично не існує. Тому варто скористатися іншими можливостями.
Успіхів