Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Избирательное право, 22 сентября 2020, вопрос №29371 100₴

Відпустки на час виборів

Доброго дня.

Чи потрібно державному службовцю брати відпустку під час виборчої кампанії? І якщо потрібно, то з якої дати чи дії? Хотілось би також посилання на відповідний законодавчий матеріал.

Ответы юристов (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Доброго вечора, Родіоне!

    В залежності від того, яку відпстку брати, чи не використану щорічну, чи відпустку без збереження заробітної плати!

    Частина 3 статті 58 Закону України «Про державну службу» передбачає, що державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі в порядку, визначеному статтею 10 цього Закону: «У разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний термін письмово повідомити про це керівника державної служби».

    Норма цієї статті знову вказує на ПРАВО держслужбовця отримати такий вид додаткової відпустки.

    Із вищевказаного слідує:

    – держслужбовець може реалізувати власне право на участь у виборчому процесі;

    – держслужбовець зобов’язаний повідомити про свою участь у будь-якому виборчому процесі, але не зобов’язаний брати відпустку без збереження заробітної плати. Долучитися до лав депутатського корпусу він може і за списком, а така процедура не вимагатиме його безпосередньої участі в виборчому процесі;

    – відповідно до статті 74 КЗпП працівник період щорічної відпустки може використати на власний розсуд. Тож брати участь у виборчому процесі він може і під час щорічної відпустки.

    Чи потрібно державному службовцю брати відпустку під час виборчої кампанії?

    Не обов'язково, в залежності від ситуації, що склалася. Можна взяти невикористану щорічну основну або додаткову, скільки днів є в наявності, або без збереження заробітної плати на весь період виборчого процесу!

    І якщо потрібно, то з якої дати чи дії?

    Наприклад, з дати реєстрації кандидатом у депутати.

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий вечір, Родіон!

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про державну службу:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/889-19#Text

    "Стаття 58. Щорічні додаткові та інші відпустки державних службовців

    1. За кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

    Порядок надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, визначається Кабінетом Міністрів України.

    ... 3. Державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі у порядку, визначеному статтею 10 цього Закону" .

    "Стаття 10. Політична неупередженість.

    ... 4. У разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби".

    ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 6 квітня 2016 р. № 270

    ПОРЯДОКнадання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/270-2016-%D0%B...

    Таким чином, у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби.

    У свою чергу, державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Зазначена відпустка надається за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго вечора, Родіоне!

    Держслужбовцю необов'язково іти в відпустку, якщо він є кандидатом в депутати (або кандидатом на посаду голови ОТГ).

    Законом Україні «Про місцеві вибори» такі умови не передбачені. Частина 2 статті 62 Закону надає кандидату таке право, а не зобов’язання. Конкретно: «Кандидату не може бути відмовлено у звільненні на період передвиборної агітації від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки».

    Стаття 58 Закону України «Про державну службу» передбачає, що державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі в порядку, визначеному статтею 10 цього Закону: «В разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний термін письмово повідомити про це керівника державної служби».

    Норма цієї статті знову вказує на ПРАВО держслужбовця отримати такий вид додаткової відпустки.

    Із вищевказаного слідує:

    – держслужбовець може реалізувати власне право на участь у виборчому процесі;

    – держслужбовець зобов’язаний повідомити про свою участь у будь-якому виборчому процесі, але не зобов’язаний брати відпустку без збереження заробітної плати. Долучитися до лав депутатського корпусу він може і за списком, а така процедура не вимагатиме його безпосередньої участі в виборчому процесі;

    – відповідно до статті 74 КЗпП працівник період щорічної відпустки може використати на власний розсуд. Тож брати участь у виборчому процесі він може і під час щорічної відпустки;

    – із урахуванням норми статті 58 Закону і того, що вибори голови ОТГ є виборчим процесом, держслужбовець може взяти відпустку без збереження заробітної плати на період участі в цьому виборчому процесі.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Ковальчук Владимир
    15%

    Для того щоб відповісти на це запитання, давайте підемо в зворотньому порядку. Стаття 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889 (далі — Закон № 889) передбачено, що державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі у порядку, визначеному ст. 10 цього Закону: «у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби». Норма цієї статті вказує нам на ПРАВО держслужбовця отримати такий вид ДОДАТКОВОЇ відпустки (який надається окремо від щорічної).

    Зверніть увагу на те, що така додаткова відпустка знаходиться у розділі «Робочий час та відпочинок»! А тому, як і щорічна відпустка, належить до часу відпочинку, який держслужбовець може використати на власний розсуд. Це не врегульовано Законом № 889, але врегульовано КЗпП (ст. 5 Закону № 889 передбачено таке «переврегулювання»).

    Тепер — щодо ст. 10. Норми, які стосуються реалізації виборчого права держслужбовця, на думку редакції, поділені на 3 частини:

    – обов’язок держслужбовця повідомити керівника держслужби про реєстрацію його кандидатом у депутати;

    – право держслужбовця, у разі потреби, за власною заявою отримати відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі;– обов’язок керівника держслужби прийняти рішення про надання такої відпустки з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення.

    Водночас, зверніть увагу, що ці норми наведені у розділі «Політична неупередженість», а тому «продиктовані політичною необхідністю».

    З урахуванням зазначеного вище можна зробити такий висновок:

    1. Держслужбовець може реалізувати власне право на участь у виборчому процесі;

    2. Держслужбовець зобов’язаний повідомити про свою участь у будь-якому виборчому процесі, але не зобов’язаний брати відпустку без збереження заробітної плати. Додатися до лав депутатського корпусу він може і за списками, а така процедура не вимагатиме його безпосередньої участь у виборчому процесі.

    3. Відповідно до ст. 74 КЗпП працівник період щорічної відпустки може використати на власний розсуд! Тож брати участь у виборчому процесі він може і під час щорічної відпустки.4. З урахуванням норми ст. 58 Закону № 889 і того, що вибори голови ОТГ є виборчим процесом, держслужбовець може взяти відпустку без збереження заробітної плати на час участі у цьому виборчому процесі.

    І ще один важливий момент — згідно з новим законом про державну службу держслужбовцю заборонено агітувати під час перебування на роботі, а під час відпустки такої заборони не передбачено.

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Здравствуйте!

    По Вашему вопросу сообщаю следующее:

    Статья 58 Закона Украины «О государственной службе» от 10.12.2015 г.. № 889 предусмотрено, что государственному служащему предоставляется отпуск без сохранения заработной платы на время участия в избирательном процессе в порядке, определенном ст. 10 этого Закона: «в случае регистрации государственного служащего кандидатом в депутаты Центральной избирательной комиссией, избирательными комиссиями, сформированными (образованными) в установленном порядке, он обязан в однодневный срок письменно сообщить об этом руководителю государственной службы». Норма этой статьи указывает нам на ПРАВО госслужащего получить такой вид дополнительного отпуска (который предоставляется отдельно от ежегодной).

    С указанного выше можно сделать вывод:

    1. Госслужащий может реализовать собственное право на участие в избирательном процессе;

    2. Госслужащий обязан сообщить о своем участии в любом избирательном процессе, но не обязан брать отпуск без сохранения заработной платы. Добавиться в ряды депутатского корпуса он может и по спискам, а такая процедура не потребует его непосредственном участии в избирательном процессе.

    3. В соответствии со ст. 74 КЗоТ работник период ежегодного отпуска может использовать по своему усмотрению! Поэтому участвовать в избирательном процессе он может и во время ежегодного отпуска.

    4. С учетом нормы ст. 58 Закона и того, что выборы главы ОТГ является избирательным процессом, госслужащий может взять отпуск без сохранения заработной платы на время участия в этом избирательном процессе.

    5. - согласно дополнений к закону о государственной службе госслужащему запрещено агитировать во время пребывания на работе, а во время отпуска такого запрета не предусмотрено.

    Отпуск - это Ваше право, а не обязательное условие.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго дня

    По вашому запитанню зазначу

    Стаття 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889 передбачено, що державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі у порядку, визначеному ст. 10 цього Закону: «у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби». Тобто зазначено право держслужбовця отримати вид ДОДАТКОВОЇ відпустки (який надається окремо від щорічної).

    Тепер — щодо ст. 10. Норми, які стосуються реалізації виборчого права держслужбовця, на думку редакції, поділені на 3 частини:

    – обов’язок держслужбовця повідомити керівника держслужби про реєстрацію його кандидатом у депутати;

    – право держслужбовця, у разі потреби, за власною заявою отримати відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі;

    – обов’язок керівника держслужби прийняти рішення про надання такої відпустки з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення.

    З урахуванням зазначеного вище можна зробити такий висновок:

    1. Держслужбовець може реалізувати власне право на участь у виборчому процесі;

    2. Держслужбовець зобов’язаний повідомити про свою участь у будь-якому виборчому процесі, але не зобов’язаний брати відпустку без збереження заробітної плати. Додатися до лав депутатського корпусу він може і за списками, а така процедура не вимагатиме його безпосередньої участь у виборчому процесі.

    3. Відповідно до ст. 74 КЗпП працівник період щорічної відпустки може використати на власний розсуд! Тож брати участь у виборчому процесі він може і під час щорічної відпустки.

    4. З урахуванням норми ст. 58 Закону № 889 і того, що вибори голови ОТГ є виборчим процесом, держслужбовець може взяти відпустку без збереження заробітної плати на час участі у цьому виборчому процесі.

    І ще один важливий момент — згідно з новим законом про державну службу держслужбовцю заборонено агітувати під час перебування на роботі, а під час відпустки такої заборони не передбачено.

    Успіху


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA