Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 27 сентября 2020, вопрос №29686

Як визнати втрачений оригінал трудової книжки недійсним?

Роботодавець замість оригіналу трудової книжки при звільненні видав всім працівникам дублікат із записом останнього місця роботи, посилаючись на відсутність доступу до неї внаслідок захоплення території і приміщення іншою юр.особою, де вона знаходилась, повідомивши, що ведеться розслідування поліцією цей випадок захоплення їхнього майна, але відмовився надавати про це будь-які довідки, і в заяві про видачу дубліката витребував не вказувати причину видачі дублікату і написати заяву про звільненя за власним бажанням, заявивши, що це тільки одна умова для звільнення. Або так, або ніяк.
Прийшлось погодитися, тому що 2 місяця перебували в очікуванні вирішення цих спорів, не були звільненні і в той же час не перебували на роботі. Звіти з ЄСВ не подавалися 2 місяці. Розуміємо, що роботодавець в даній ситуації не зробив необхідні правочинні дії, не створив відразу комісії, не попередив письмово працівників.
Але тепер постфактум виникає в мене питання:
Як убезпечити себе від неправомірного подальшого використання роботодавцем в своїх цілях або інших осіб оригіналу моєї трудової книжки, якщо вона знайдеться? Як визнати її недійсною на всякий випадок, щоб ніхто і в ніяких цілях не зміг її використати, як для себе, так і проти мене особисто?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України