Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 01 жовтня 2020, питання №30002 100₴

Как убрать судимость?

Здравствуйте. Можно ли убрать судимость из базы, легальным способом?
Как выкупить свою часть картиры, после раздела имущества

Відповіді юристів (13)

    Ковальчук Владимир
    35%

    В срок погашения судимости засчитывается время, в течение которого приговор не был исполнен, если при этом давность исполнения приговора не прерывалась. Если приговор не был исполнен, судимость погашается по истечении сроков давности исполнения приговора. Судимость погашается автоматически во время истечения сроков.Лица, осужденные приговором суда без назначения наказания или с освобождением от несения наказания или такие, что отбыли наказание за деяние, которое было декриминализовано, признаются такими, что не имеют судимости.

    Лица, которые были реабилитированы, признаются такими, что не имеют судимости. Реабилитация – порядок восстановления прав и свобод лица, незаконно или необоснованно подвергнутого уголовному преследованию, и возмещения причиненного ему вреда.Снятие судимости, в отличие от погашения судимости, это не объективный процесс, лицо должно инициировать, путем подачи ходатайства о досрочном снятие судимости в суд.

    Основаниями для снятия судимости согласно ст. 91 УК Украины, является совокупность обстоятельств:

    • лицо отбыло наказания в виде ограничения свободы или лишения свободы;
    • после отбытия образцовым поведением и добросовестным отношением к труду доказало свое исправление;
    • время через которое досрочно гасится судимость – по истечению не менее половины срока погашения судимости;
    • НЕ допускается досрочное снятие судимости за умышленные тяжкие и особо тяжкие преступления, а также коррупционные преступления.

    Согласно ст. 538 УПК Украины для снятия судимости подается ходатайство о досрочном снятие судимости в суд который постановил обвинительный приговор, вступивший затем в законную силу.

    В ходатайстве, необходимо указать данные о приговоре и о отбытие наказания, подаются доказательства о том, что лицо стало на путь исправления (справки и характеристика с работы, опрос соседей по дому и тд).

    Суд рассматривает ходатайство в течение 10 дней с дня его получения. По результатам рассмотрения ходатайства и приложенных к нему материалов суд может либо удовлетворить его, либо отказать в удовлетворении. В случае отказа, возможно обжалование в суде апелляционной инстанции.

    2 Если вы уже разделили имущество то нужно его оформить (вы имели ввиду выкупить другую часть ?)

    Каландирець Артем Віталійович
    Каландирець Артем Віталійович 3 роки тому

    Юрист, м. Черкаси, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Судимість можливо зняти лише маючи на руках відповідне рішення суду. Те ж саме стосується і видалення інформації щодо судимості з бази.

    Якщо два власника, то при продажу частини власником частки, Ви матимете першочергове право на купівлю. Якщо власник не збирається продавати свою частку, то тільки домовлятися про продаж.

    • Сергей Клієнт 3 роки тому

      а как это решение получить из-за суда? 2015 году было судимость, уплате штрафа обошлось.

    Сергей Клієнт 3 роки тому

    да после раздела имущества, свою часть как правило выкупить? Через кого оформить и что лучше, куплю продажи, дарственную, как оно делается правильно?

    И можно ли по частям оплачивать, как кредит?

    Ковальчук Владимир

    да после раздела имущества, свою часть как правило выкупить? Через кого оформить и что лучше, куплю продажи, дарственную, как оно делается правильно? Зачем ее выкупать ?Вы хотите продать кому то ? Можно подарить но прийдется платить 5 % если нет родственных связей .Если продать кому-то то там другая процедура Совладелец имеет первоочередное право выкупа .Если он не хочет выкупать часть то он должен дать согласие на продажу .По поводу отплаты Нужно договариваться не зная вашей ситуации трудно сказать. Я наверно вас не понял надите наши тел можете позвонить нам проконсультируем

    Сергей Клієнт 3 роки тому

    да, Всё правильно, у совладельца, выкупить свою часть квартиры, как это делается, через кого?

    Ковальчук Владимир

    да, Всё правильно, у совладельца, выкупить свою часть квартиры, как это делается, через кого? договор купли -продажи через нотариуса и дарственная тоже .В вашем случае договор купли -продажи будет выгоднее по уплате налогов .(можете договорится с отстрочкой платежа .Найдите толкого нотариуса по местк он вам обьяснит и сделает.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Сергей!

    По Вашему вопросу:

    "Можно ли убрать судимость из базы, легальным способом"?

    - Судимость погашается по сроку в соответствии со статьей 89 Уголовного кодекса Украины, для того отдельно решение суда не нужно и может быть снята в некоторых случаях по статье 91 Уголовного кодекса Украины, тогда даётся справка, то Вы не судимый, с информационной базы данные о том, что ранее была судимость не убираются.

    Уголовный кодекс Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text

    "Ст. 89 Уголовного кодекса Украины.

    Такими, що не мають судимості, визнаються:

    1) особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;

    2) жінки, засуджені відповідно до статті 79 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо після закінчення цього строку не буде прийняте рішення про направлення для відбування покарання, призначеного вироком суду. Якщо засуджена не була звільнена від додаткового покарання і його строк перевищує тривалість іспитового строку, то жінка визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання;

    4) особи, які відбули покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців або тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців чи достроково звільнені від цих покарань, а також військовослужбовці, які відбули покарання на гауптвахті замість арешту;

    5) особи, засуджені до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт або арешту, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

    6) особи, засуджені до обмеження волі, а також засуджені за злочин невеликої тяжкості до позбавлення волі, якщо вони протягом двох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

    7) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за злочин середньої тяжкості, якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

    8) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину;

    9) особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

    "Ст. 91 Уголовного кодекса Украины.

    1. Якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу.

    2. Зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 цього Кодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини.

    3. Зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цього Кодексу.

    4. Порядок зняття судимості встановлюється Кримінальним процесуальним кодексом України".

    Если Вы предоставите данные о судимости, возможно будет сказать более конкретно, как от неё избавиться законным путём.

    По Вашему вопросу:

    "Как выкупить свою часть картиры, после раздела имущества"?

    - По договору купли-продажи, удостоверенному нотариально. Необходимо обратиться к нотариусу.

    При наличии вопросов обращайтесь!

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Вінниця, 9 років досвіду

    Погашення судимості – настає автоматично (без будь-якого рішення) за збігом визначеного в законі строку (ст. 89 ККУ) після фактично відбутого покарання, але за умови, що особа протягом такого строку не вчинить нового злочину.

    Після поділу майна, Ви маєте першочергове право на покупку частки майна, і можете запропонувати співвласнику викупити майно. Договір купівлі-продажу слід оформити у нотаріуса.

    Жупинский Николай Андреевич
    30%
    Жупинский Николай Андреевич 3 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Можно ли убрать судимость из базы, легальным способом?

    Нет, это невозможно. Ваша судимость считается погашенной и в справке о несудимости будет указано, что Вы не судимы. Но в базе МВД останутся сведения и о привлечении Вас к уголовной ответственности, и о приговоре, вынесенном в отношении Вас. При приеме на работу служба безопасности предприятия, при желании, легко получит эти сведения о Вас.

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Погашення судимості – настає автоматично (без будь-якого рішення) за збігом визначеного в законі строку (ст. 89 ККУ) після фактично відбутого покарання, але за умови, що особа протягом такого строку не вчинить нового злочину.

    Погашення судимості означає, що судимість особи втратила своє правове значення і така особа в подальшому не може зазнавати правообмежень кримінально-правового і загальноправового характеру.

    Зняття судимості – це припинення судимості за рішенням суду. При знятті судимості на відміну від її погашення перебіг встановленого законом строку і не вчинення особою нового злочину самі по собі, автоматично, не припиняють стан судимості. Потрібен розгляд цього питання судом. Закон не зобов’язує суд, а лише надає йому право на підставі конкретних обставин справи зняти з особи судимість. Зняття судимості можливо лише до перебігу строків погашення судимості, передбачених у ст. 89 ККУ тому воно завжди є достроковим.Такими, що не мають судимості, визнаються (ч. 3 ст. 88 Кримінального кодексу України):

    • особи, засуджені вироком суду, без призначення покарання;
    • особи, засуджені вироком суду, із звільненням від покарання;
    • особи, які відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом;
    • особи, які були реабілітовані.

    Відповідно до ч. 2 ст. 88 ККУ судимість має правове значення у разі вчинення нового злочину, а також в інших випадках, передбачених законами. Відповідно до ч. 1 ст. 88 ККУ особа визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувачувальним вироком і до погашення або зняття судимості.

    Погашення судимості

    Строки погашення судимості

    Такими, що не мають судимості, визнаються:

    1.

    особи, засуджені відповідно до ст. 75 ККУ

    якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання

    2.

    жінки, засуджені відповідно до ст. 79 ККУ

    якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо після закінчення цього строку не буде прийняте рішення про направлення для відбування покарання, призначеного вироком суду. Якщо засуджена не була звільнена від додаткового покарання і його строк перевищує тривалість іспитового строку, то жінка визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання

    3.

    особи, які відбули покарання у виді службового обмеження для військовослужбовців або тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців чи достроково звільнені від цих покарань, а також військовослужбовці, які відбули покарання на гауптвахті замість арешту

    4.

    особи, засуджені до основного покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт або арешту

    якщо вони протягом року з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину

    5.

    особи, засуджені до обмеження волі, а також засуджені за злочин невеликої тяжкості до позбавлення волі

    якщо вони протягом двох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину

    6.

    особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за злочин середньої тяжкості

    якщо вони протягом трьох років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину

    7.

    особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин

    якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину

    8.

    особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин

    якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.

    Обчислення строків погашення судимості

    ст. 90 ККУ передбачає, що строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання.

    До строку погашення судимості зараховується час, протягом якого вирок не було виконано, якщо при цьому давність виконання вироку не переривалася.

    • Якщо вирок не було виконано, судимість погашається по закінченні строків давності виконання вироку.
    • Якщо особу було достроково звільнено від відбування покарання, то строк погашення судимості обчислюється з дня дострокового звільнення її від відбування покарання (основного та додаткового).
    • Якщо невідбуту частину покарання було замінено більш м'яким покаранням, то строк погашення судимості обчислюється з дня відбуття більш м'якого покарання (основного та додаткового).
    • Якщо особа, що відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить злочин, перебіг строку погашення судимості переривається і обчислюється заново. У цих випадках строки погашення судимості обчислюються окремо за кожний злочин після фактичного відбуття покарання (основного та додаткового) за останній злочин.

    Зняття судимості

    Згідно ст. 91 ККУ, якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у ст. 89 ККУ.

    Зняття судимості до закінчення строків, зазначених у ст. 89 ККУ, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини.

    Умови зняття судимості

    Для зняття судимості згідно зі ст. 91 ККУ необхідні такі умови:

    • відбуття особою покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі;

    Не можна вважати осіб такими, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі, у випадках, коли ці види покарання в установленому законодавством порядку були замінені на покарання інших видів або особа звільнялась від відбування покарання з випробуванням або невідбута нею частина покарання (у виді обмеження або позбавлення волі) була замінена більш м'яким покаранням. Тобто зняття судимості застосовується лише щодо тих осіб, які реально відбули призначене їм покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

    Поняття «зразкова поведінка особи» означає наявність у неї стійких правомірних вчинків у побуті, колективі, спілкуванні з оточуючим середовищем, у додержанні норм моралі.

    Поняття «сумлінне ставлення до праці» включає своєчасне і сумлінне виконання особою, про яку йдеться, своїх професійних або виробничих обов’язків, суворе додержання умов праці і вимог виробничої дисципліни. Додержання особою всіх вимог, що охоплюються цими двома поняттями, має підтверджувати виправлення такої особи.

    Для дострокового зняття судимості необхідна сукупність цих умов.

    Якщо суд встановить наявність цих умов, він ухвалює рішення про зняття з особи судимості, після чого особа визнається такою, що не має судимості.

    При цьому зняття судимості є правом, а не обов'язком суду.

    З метою повернення осіб, які відбули покарання у виді обмеження чи позбавлення волі, до самостійного загальноприйнятого соціального життя в суспільстві вживаються заходи соціальної адаптації таких осіб, передбачені Законом України "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк" від 17 березня 2011 р.

    Порядок зняття судимості

    Згідно ст. 538 КПК після відбуття покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі суд, який ухвалив вирок, має право розглянути питання про зняття судимості з цієї особи за її клопотанням.

    Файл:Клопотання про зняття судимості.docx

    Зняття судимості стосовно осіб, до яких застосовано амністію

    Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про застосування амністії в Україні" в редакції від 14 травня 2014 р. Закон про амністію не може передбачати зняття судимості з осіб, які звільняються від відбування покарання. Інакше кажучи, амністія не передбачає автоматичного зняття судимості. Водночас, у ч. 3 ст. 6 Закону України "Про застосування амністії в Україні" роз'яснюється, що питання про зняття судимості з осіб, до яких застосована амністія, вирішується відповідно до положень ККУ

    Щодо питання викупу частки квартири:

    Після отримання рішення суду про розподіл майна , ви можете звернутися до нотаріуса та укласти договір купівлі-продажу, або дарування з нотаріальним посвідченням та внесенням даних до реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

    Якщо продаж частки не можливий то необхідно подати заяву до суду про виділення частки зі спільного майна в натурі , тобто визначити компенсацію за вашу частку у вигляді грошових коштів.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Чапурина Светлана Ивановна
    Чапурина Светлана Ивановна 3 роки тому

    Адвокат, м. Одеса, 17 років досвіду

    При разделе имущества можно выделить доли в судебном порядке и зарегистрировать право собственности на выделенную долю. Нет необходимости выкупать свою долю, вы можете выкупить долю другого совладельца.

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 3 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Сергію!

    1) Можно ли убрать судимость из базы, легальным способом?

    Ні, неможливо. Однак, порядок доступу до інформції, яка розміщена в базі, чітко регламентований законодавством, і отримати її може не кожен.

    ПОРЯДОК доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, затверджений наказом Міністерства внутрішніх справ України 29.11.2016 № 1256 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0022-17#Text):

    ІІ. Отримання відомостей з персонально-довідкового обліку за зверненнями державних органів, які здійснюють правоохоронні функції

    1. Перевірка осіб за персонально-довідковим обліком проводиться за Вимогою.

    2. Підставою перевірки осіб є проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій у межах досудового розслідування та проведення оперативно-розшукових заходів за оперативно-розшуковими справами в порядку, визначеному кримінальним процесуальним законодавством та законодавством про оперативно-розшукову діяльність.

    III. Отримання відомостей з персонально-довідкового обліку за зверненнями судів усіх рівнів

    1. Підставою проведення перевірки осіб за персонально-довідковим обліком з наданням відомостей про це на звернення судів є судовий розгляд справ у порядку кримінального або цивільного судочинства.

    IV. Отримання відомостей з персонально-довідкового обліку за запитами органів державної влади та їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, установ та організацій, у зв’язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством

    1. Звернення органів державної влади та їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, установ та організацій, у зв’язку зі здійсненням ними повноважень, визначених законодавством, щодо отримання інформації про наявність чи відсутність в особи судимості та притягнення її до кримінальної відповідальності реєструється відповідно до встановлених правил діловодства та подаються до ДІ або підрозділів інформаційної підтримки НПУ.

    V. Отримання відомостей з персонально-довідкового обліку за зверненнями фізичних осіб

    1. Фізична особа, яка досягла 14-річного віку (далі - Заявник), має право на отримання з персонально-довідкового обліку відомостей про себе.

    2) Как выкупить свою часть картиры, после раздела имущества?

    Я так розумію, що майно було поділено в судовому порядку і Вам дісталася частина квартири.

    У такому разі ця частина квартири вже є вашою власністю і Вам непотрібно її купувати, а необхідно зареєструвати право власності на неї та отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

    Державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до державного реєстратора або нотаріуса.

    При цьому Ви також маєте першочергове право викупити іншу частину квартири в другого співвласника, якщо він захоче її продати.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України