Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте. Возможно ли зарегистрироваться как ФОП, но получая роялти(в качестве зарплаты) от иностранного онлайн-сервиса цифрового распространения компьютерных игр? Либо работать как физическое лицо, выплачивая 10% IRS в США и 8%+1,5% военный сбор в Украине? Я уже голову сломал, обыскал весь интернет, но толковых ответов так и не нашел. Спасибо.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Доброго дня! 1) ви створили продукт на митній территорії США чи України? 2) продукт створено в Україні, але переданий сервісам із США на розповсюдження?
Корисні посилання
https://uteka.ua/ua/publication/commerce-12-nalogi... тут читайте лише про роялті (середина тексту) та про застосування договорів про усунення подвійного оподаткування.
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1043215.html ту главу про пдфо
http://zak.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-279... тут статтю повністю
Дайте відповіді на вищепоставлені питання. Також однозначно можна зробити висновок, що ФОП не потрібен, оскільки роялті оподатковуються за ПДФО та віськовим збором за загальними правилами і не входять у доходи, що можна оподатковувати на спрощеній системі.
1) Украина.2) Да, именно так.
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Тоді до вас застосовується стаття 12 Конвенції між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи та капітал.
Податки за вас має сплачувати сервіс Уряду США. Ви можете цього уникнути і сплачувати податки в Україні? про це положення я не можу стверджувати 100%, оскільки у США може інувати норма, що зобов'язує оподатковувати роялті, що виникають на їх території, ч. 2 ст. 12 Конвенції їм це дозволяє.
Ваша модель поведінки:
1) Мати ЕЦП, через Особистий кабінет платника подати заяву у довільній формі про отримання довідки на підтвердження резидентства; http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377359.htm... сайт пояснення
https://cabinet.sfs.gov.ua/login особистий кабінет, через нього ви зможете також подавати декларацію про доходи за 2020 рік до 1 травня 2021 року. Оплата податків можлива онлайн через http://sfs.gov.ua/fizosoby-oplata-online/informaci... до 31 липня 2021 року.
ЕЦП робитья в податковій для фіз.соби.https://acskidd.gov.ua/
2) - Робити тікет з сервісом, посилатися на Конвенцію і довідку про резиденство. Прохати не платити податки за вас Уряду США. Ваш тікет можуть задовольнити повністю або зменшать розмір податків.;
- якщо з вас обов'язково стянують податки у США, прохати документ, що це посвідчує, посилатися на нього при оподаткуванні в Україні, зменшити об'єкт оподаткування (суму роялті на розмір сплачених податків);
Податковий кодекс 170.11.2. У разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації. У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.
Висновки: У будь якому разі ви повинні будете подавати декларацію в Україні. Цього вам не уникнути. Вам слід розраховувати не на повне звільнення від оподаткування в США, а на зменшення податків у США, а потім і в Україні.
Зверніть увагу, що довідка про резидентство видається у друкованому вигляді через 10 днів після заяви. У податковій, де ви зареєстровані.Звертайтесь, якщо матимете труднощі через кнопку звернутись. Допоможу вам за плату.
Дякую за розгорнуту вiдповiдь.
Адвокат, г. Киев, 24 года опыта
Здравствуйте, Андрей.
ФОП не может включать в свой доход роялти, поскольку в соответствии с пунктом 292.1. Налогового кодекса Украины "Доходом платника єдиного податку є: для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності".
Таким образом налогообложение роялти осуществляется налогом на доходы физлиц (18%) + 1,5% военного сбора.
В соответствии с Конвенцией об избежании двойного налогообложения Украина - США - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/840_576#Text - роялти должны быть налогообложены в США по ставке не более 10%, а остаток (8%) - в Украине.
Вам необходимо подтвердить налоговую резидентность Украины перед налоговыми органами США и заявить о применении конвенции, после чего получить документы об оплате налога на репатриацию роялти в США.
После этого, по результатам года подать в налоговую службу Украины декларацию с расчетом НДФЛ, в котором учесть оплаченные в США 10% налога.
Удачи вам.
Спасибо за ответ!