Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день!
Кандидата в депутаты включили ошибочно в 3 избирательных списках и избирательная комиссия приняла эти списки. Отозваться из какого-либо списка не могу так как комиссия говорит поздно уже. Скажите, когда эти документы списки попадут в центральную выборчу комиссию какие могут быть последствия? Запретят баллотироваться или как? Что можно ждать дальше?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Одесса, 6 лет опыта
Доброго ранку , Дмитре! У Виборчому кодексі (стаття 227) зазначається таке :
Подання документів до відповідної Територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати закінчується за тридцять днів до дня голосування , тобто у нашому випадку до 24 вересня 2020 року включно (ч.2 ст.227 Кодексу).
Особа, включена організацією партії до єдиного та/або до єдиного та відповідного територіального виборчих списків, яка на день подання заяви організацією партії про реєстрацію кандидатів у депутати до ТВК не подала заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї організації партії, вважається виключеною з виборчого списку (виборчих списків) організації партії з дня подання заяви організацією партії. Заява такої особи про згоду балотуватися, подана після подання організацією партії заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, не приймається ч.3 ст.227 Виборчого кодексу України.
Якщо ТВК виявила факт включення особи до виборчих списків кількох організацій партій уповноважений член ТВК не пізніше наступного дня звертається до зазначеної особи з вимогою подати до комісії заяву про підтвердження згоди балотуватися кандидатом у депутати лише від однієї організації партії. Така заява може бути подана до комісії особисто або засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат".
Як наслідок, якщо протягом двох днів з дня отримання відповідного звернення ч.5 ст.227 ВК : 1) особа подала заяву про підтвердження згоди балотуватися кандидатом у депутати від організації партії така особа вважається виключеною з виборчих списків решти організацій партій;2 ) особа таку заяву не подала, то вона рішенням ТВК виключається з виборчих списків усіх організацій партій, до яких вона була включена. ТВК не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви організації партії про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації (ч.6 ст.227 ВК)
Стосовно надсилання відомостей до ЦВК у ч.8 ст.227 ВК України зазначено: "Окрім того, рішення про реєстрацію кандидатів у депутати в триденний строк з дня його прийняття розміщується відповідною ТВК на її офіційному веб-сайті (за наявності), веб-сайтах відповідних місцевих рад (за наявності) або в інший визначений цими комісіями спосіб та/або на стенді офіційних матеріалів комісії. Також це рішення і необхідні відомості про кандидатів зазначених у ч.8 ст.227 Виборчого кодексу надсилають ЦВК.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
24.09.20 завершився термін подання документів на реєстрацію кандидатів у депутати рад всіх рівнів згідно ст.227 Виборчого Кодексу України.
Таким чином, якщо ТВК виявила факт включення особи до виборчих списків кількох організацій партій , відповідальний член ТВК не пізніше наступного дня звертається до зазначеної особи з вимогою подати до ТВК заяву про підтвердження згоди балотуватися кандидатом у депутати лише від однієї організації партії.
Заява подається особисто кандидатом або уповноваженим представником за нотаріальною довіреністю.
Враховуючи зазначене, якщо кандидат протягом 2-х днів подав заяву до ТВК про підтвердження згоди балотуватися лише від однієї партії , такий кандидат виключається з усіх інших списків організацій партій , та реєструється лиши від тієї організації згода балотуватися, якої була підтверджена.
Якщо кандидат не подав зазначену заяву про згоду до ТВК він підлягає виключенню з усіх виборчих списків за рішенням ТВК та йому письмово повідомляють про відмову згідно ч. 6 ст. 227 Виборчого Кодексу України.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Дмитрій
Не зовсім зрозуміло як Вас включили до декількох територіальних виборчих списків від однієї організації партії.
І яким чином територіальні виборчі комісії (далі - ТВК) взагалі прийняли всі ці списки та зареєстрували Вас по ним?
Висування кандидатів у депутати організацією партії, формування та затвердження єдиного та територіальних виборчих списків здійснюються на її зборах, конференції (ч. 1 ст. 219 Виборчого кодексу України).
Територіальний виборчий список повинен включати не менше 5 і не більше 12 кандидатів (ч. 5 ст. 219 Виборчого кодексу України). При цьому кожен кандидат, включений до єдиного виборчого списку (крім першого кандидата), також має бути включений до одного з територіальних виборчих списків.
Кандидат не може бути включений до єдиного виборчого списку більше ніж 1 раз, а також до двох чи більше різних територіальних виборчих списків (ч. 6 ст. 219 Виборчого кодексу України). Особа має право надати згоду балотуватися та бути включеною до єдиного та територіального виборчих списків лише однієї організації партії від організації однієї партії (ч. 7 ст. 219 Виборчого кодексу України).
Відповідна ТВК реєструє кандидатів, включених до єдиного та територіальних виборчих списків організації партії, за умови отримання нею таких документів, передбачених ч. 1 ст. 222 Виборчого кодексу України.
Одним з таких документів є єдиний виборчий список, в якому вказується номер територіального виборчого округу, до якого віднесено кандидата.
А тому знову ж таки як Вас зареєстрували по всім територіальним виборчим спискам незрозуміло, так як в єдиному списку може бути вказано лише один номер територіального виборчого округу.
Цей номер дублюється потім в територіальному виборчому списку.
Тобто, приймати від Вас документи та реєструвати за територіальним виборчим списком мала право лише одна ТВК - того територіального виборчого округу, від якого Вас було висунуто кандидатом в депутати та який вказаний в єдиному виборчому списку.
Всі інші ТВК допустили помилку.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Дмитро!
Про це зазначено у ст.227 Виборчого кодексу України.
ВИБОРЧИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2020, № 7, № 8, № 9, ст.48):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/396-20#Text
"Стаття 227. Порядок реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше)
1. Кандидати у депутати, включені організацією партії до єдиного та територіальних виборчих списків, реєструються територіальною виборчою комісією Автономної Республіки Крим, відповідною територіальною обласною, районною, міською, районною у місті, сільською, селищною виборчою комісією за умови подання комісії документів, передбачених статтею 222 цього Кодексу.
2. Подання документів до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати закінчується за тридцять днів до дня голосування.
3. Особа, включена організацією партії до єдиного та/або до єдиного та відповідного територіального виборчих списків, яка на день подання заяви організацією партії про реєстрацію кандидатів у депутати до територіальної виборчої комісії не подала заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї організації партії, вважається виключеною з виборчого списку (виборчих списків) організації партії з дня подання заяви організацією партії. Заява такої особи про згоду балотуватися, подана після подання організацією партії заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, не приймається.
4. Особа, включена організацією партії до єдиного та/або єдиного та відповідного територіального виборчих списків, має право до дня реєстрації її кандидатом відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії. Заява про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат", або особисто подана відповідною особою до територіальної виборчої комісії. З моменту отримання територіальною виборчою комісією заяви про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії така особа вважається виключеною із виборчого списку (виборчих списків) цієї організації партії, що враховується при прийнятті територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів, включених до виборчих списків. Про отримання такої заяви відповідна виборча комісія письмово повідомляє організацію партії не пізніше наступного дня після отримання заяви. Повторна заява особи про її згоду балотуватися від організації партії не приймається.
5. У разі виявлення факту включення особи до виборчих списків кількох організацій партій уповноважений член територіальної виборчої комісії не пізніше наступного дня звертається до зазначеної особи з вимогою подати до комісії заяву про підтвердження згоди балотуватися кандидатом у депутати лише від однієї організації партії, яка може бути подана до комісії особисто або засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат".
У разі подання особою заяви про підтвердження згоди балотуватися кандидатом у депутати від організації партії така особа вважається виключеною з виборчих списків решти організацій партій.
У разі неподання особою такої заяви протягом двох днів з дня отримання відповідного звернення така особа рішенням територіальної виборчої комісії виключається з виборчих списків усіх організацій партій, до яких вона була включена.
6. Територіальна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви організації партії про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації.
7. Список та черговість кандидатів у депутати в єдиному виборчому списку, а також список та черговість кандидатів у кожному територіальному виборчому списку, визначені організацією партії, не можуть бути змінені після подання документів для їх реєстрації територіальною виборчою комісією. Черговість кандидатів у депутати у територіальному виборчому списку може бути змінена лише за підсумками голосування виборців за умови та у порядку, встановлених частинами першою і другою статті 259 цього Кодексу.
8. У разі реєстрації кандидатів у депутати представнику організації партії у територіальній виборчій комісії разом з копією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати у триденний строк з дня його прийняття видаються посвідчення кандидатів у депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Рішення про реєстрацію кандидатів у депутати в триденний строк з дня його прийняття розміщується відповідною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті (за наявності), веб-сайтах відповідних місцевих рад (за наявності) або в інший визначений цими комісіями спосіб та/або на стенді офіційних матеріалів комісії. Відомості про реєстрацію кандидатів у депутати в єдиному виборчому окрузі із зазначенням суб’єкта висування, порядкового номера кандидата, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання, наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, номера територіального виборчого округу, до якого віднесено кандидата, та порядкового номера кандидата у відповідному територіальному виборчому списку кожного кандидата в депутати (крім першого кандидата) передаються для оприлюднення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку".