Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 28 октября 2020, вопрос №31741 150₴

Фіктивна 2 група іналідності.

Родич купив (буквально - заплатив гроші за "послугу") собі 2 групу інвалідності і, користуючись тим, що інвалідам 2 групи не потрібно платити судовий збір, завалює мене судовими позовами. Безпідставними, однак мені доводиться на них реагувати, витрачати час та гроші на юридичну допомогу.

Безпосередньо коли родич купував 2 групу - ми ще спілкувалися і я ще тоді від нього чув вихваляння, що 2 група йому не положена, однак він вийшов на людину, якій він заплатить і йому зроблять 2 групу.

ПИТАННЯ: Як я можу ініціювати переатестацію групи інвалідності для цієї особи чи анулювання цієї 2 групи? До яких установ потрібно звертатися? Я розумію, що лікарів 90% що не вдасться ніяк притягнути до відповідальності (рука руку миє), однак, чи можна якось притягнути безпосередньо цю особу, що придбала 2 групу до відповідальності?

Ответы юристов (4)

    Костромина Виктория

    ПИТАННЯ: Як я можу ініціювати переатестацію групи інвалідності для цієї особи чи анулювання цієї 2 групи? До яких установ потрібно звертатися? Я розумію, що лікарів 90% що не вдасться ніяк притягнути до відповідальності (рука руку миє), однак, чи можна якось притягнути безпосередньо цю особу, що придбала 2 групу до відповідальності?

    обратитесь в полицию с заявлением в гор или обрздрав - что незаконно - за деньги - поставили группу

    Адвокат Евгений Александрович
    50%

    Здравствуйте, Vadim!

    Реагировать Вы имеете право такими способами, путём:

    1) подачи заявления в полицию или в прокуратуру о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о использовании заведомо поддельного документа по части 4 статьи 358 Уголовного кодекса Украины;

    Уголовный кодекс Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

    "Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

    ... 4. Використання завідомо підробленого документа -

    карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

    Примітка. Під офіційним документом у цій статті та статтях 357 і 366 цього Кодексу слід розуміти документи, що містять зафіксовану на будь-яких матеріальних носіях інформацію, яка підтверджує чи посвідчує певні події, явища або факти, які спричинили чи здатні спричинити наслідки правового характеру, чи може бути використана як документи - докази у правозастосовчій діяльності, що складаються, видаються чи посвідчуються повноважними (компетентними) особами органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, юридичних осіб незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, а також окремими громадянами, у тому числі самозайнятими особами, яким законом надано право у зв'язку з їх професійною чи службовою діяльністю складати, видавати чи посвідчувати певні види документів, що складені з дотриманням визначених законом форм та містять передбачені законом реквізити".

    Уголовный процессуальный кодекс Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

    "Стаття 60. Заявник

    1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.

    2. Заявник має право:

    1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

    1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;

    2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

    3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

    3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.

    Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви.

    "Стаття 214. Початок досудового розслідування

    1. Слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування. ...".

    "Стаття 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження

    1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

    1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;...".

    "Стаття 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження

    1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. ...".

    2) подачи жалобы в Министерство охраны здоровья Украины, для проведения проверки и принятия мер реагирования.

    3) после этого, путём подачи административного иска в Окружной административный суд о признании недействительным заключения, справки МСЭК, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15#Text

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Марусяк Андрій Романович
    50%

    доброго вечора! Підтримую колег, пишіть заяву до райвідділку поліції про вчинення злочину ч. 4 ст. 358 КК України. У заяві вкажіть, що ви є свідком по даній справі. Вкажіть на необхідність проведення судово-медичної експертизи, яка підтвердить стан здоров'я та умисл щодо використання документу.

    Відверто скажу вам, що з великою ймовірністю слідчий не внесе вашу заяву до ЄРДР. Якщо це трапилось, ви можете звернутись до слідчого судді з клопотанням про внесення відомостей до єрдр.

    ТАКОЖ: наймайте адвоката офіційно, включайте витрати на правову допомогу та стягуйте витрачені кошти з відповідача. Це відіб'є бажання подавати на вас позови.

    У разі, якщо позивач не виграє спір, з нього стягуються витрати відповідача. Отримуєте виконавчий лист та йдете до виконавчої служби. Далі арешт майна, часто двс незаконно блокує соц. рахунки. Ви можете справитись і без поліції, оскільки остання не завжди ефективна, ослбливо в такій категорії справ. Щасти вам!

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    У Вашому випадку необхідно:

    Звернутися до поліціі з заявою про вчинення злочину за ст. 358 КК Украіни детально описавши ситуацію зареєструвати іі в порядку ст. 214 КПК Украііни до ЕРДР ,отримати довідку про прийняття заяви та чекати перевірки слідчого.

    Звернутись з аналогічною заявою письмово згідно ст.11 ЗУ Про звернення громадян", до обласного ,міського Департаменту МОЗ у Вашому місті

    Вам мають надати письмові відповіді про результати перевірок у 15-ти денний термін.

    Після отримання письмових відповідей.

    Необхідно звернутись до суду з позовом "про оскарження рішень і дій(бездіяльності) посадових осіб органів ,установ державноіі влади"

    З повагою

    Костянтин Гончаренко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України