Задайте вопрос юристу

177 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 13 августа 2019, вопрос №3188

Как получить алименты если бывший муж поехал работать за границу?

Здравствуйте у меня пару вопросов.
У меня бывший муж уже в сентябре уезжает в Чехию. У нас был развод в 2016 году. Алименты назначили судом 33%.Скорее всего в Чехию он едет не официально. Сейчас он мне платит 1200 на двоих детей. Так как у него афициально минимальная зарплата, а остальное в конверте. Вы можите мне подсказать что мне делать?

    Ответы юристов (1)

      Карпенко Андрей Владимирович
      Карпенко Андрей Владимирович 3 месяца назад

      Адвокат, г. Вишгород, 20 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів

      2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

      Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

      {Абзац другий частини другої статті 182 із змінами, внесеними згідно із Законом 2475-VIII від 03.07.2018}

      Прожитковий мінімум на дитину - 2019 рік в Україні:

      для дитини віком дo 6 років

      з 01 січня 2019 пo 30 червня - 1626 грн., з 01 липня пo 30 листопада 1699 грн., з 01 грудня - 1779 грн.

      для дітей вікoм вiд 6 дo 18 рокiв

      з 01 січня 2019 пo 30 июня - 2027 грн., с 01 июля пo 30 листопада 2118 грн., з 01 грудня - 2218 грн.

      На 2018 рік установлено:

      - дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року — 1492 гривень, з 1 липня — 1559 гривень, з 1 грудня — 1626 гривні;

      - дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року — 1860 гривень, з 1 липня — 1944 гривень, з 1 грудня — 2027 гривень;

      Проведите расчет сколько минимально Вы должны получать на двоих детей. Если меньше, обратитесь в исполнительную службу для перерасчета. Отдельного решения суда не требуется. Перерасчет должен быть с июля 2018 года.

      Если в Чехии он будет работать неофициально, то увеличить размер алиментов не получиться.

      Вы также имеете право на компенсацию дополнительных затрат на содержанте детей.

      Стаття 185. Участь батьків у додаткових витратах на дитину

      1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

      2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

      Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

      0

    Похожие вопросы