Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 31 октября 2020, вопрос №31901

Квалифицирование уголовной статьи

Здравствуйте! Зашла в магазин бытовой химии, совершила кражу, выходила с магазина, продавщица крикнула что в портфеле? Я просто начала выходить с магазина, вышла, продавщица начала за мной бежать и кричать "воровка". Я бросила портфель с краденными вещами на сумму около 500 грн и убежала. Портфель подобрала продавщица.Подскажите, можно ли квалифицировать данную статью, как 185? Мне хотят повесить 186. Но я не соглашаюсь! Как быть

Ответы юристов (3)

    Владислав
    Владислав 3 года назад

    Юрист, г. Одесса, 6 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрый день, Дария!

    На практике данное преступление вносят в ЕРДР по ст. 186 УК.

    Причиной данной квалификации является то, что для квалификации кражи (ст.185 УК) необходимым условием является "тайность" хищения, т.е. иные лица не знают (не видят, не подозревают) , что совершается кража.

    В случае, когда посторонним лицам становится известно о Ваших противоправных действиях (они это видят, реагируют на это соответсвующим образом), то это означает, что преступление совершено путем "открытого завладения имуществом", что квалифицируется уже по статье 186 УК.

    По данной ситуации так же есть решение ВССУ :

    Дії, розпочаті як крадіжка, але виявлені потерпілим чи іншими особами і, незважаючи на це, продовжені винною особою належить кваліфікувати як грабіж (№ 686/21508/15-к від 30.08.2017)
    Владислав
    Владислав 3 года назад

    Юрист, г. Одесса, 6 лет опыта

    Общаться в чате

    Окрім того, зауважу , що Ваша ситуація є закінченим замахом на грабіж ( покушением на грабеж - рос.), ( має бути обов'язкове посилання на ст.15 КК), скоріше за все кваліфікація за ч.2 ст.15 ч.1 ст.186 КК

    Грабіж вважається закінченим злочином з моменту заволодіння майном. Таким моментом визнається поява у злочинця реальної початкової можливості розпорядитися вилученим майном (винести, передати іншим особам тощо). Якщо особа, котра протиправно заволоділа майном, такої реальної можливості не мала, її дії слід розглядати як замах на грабіж.

    Про це йдеться в Постанові колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 10.01.2019 , яка розглянула касаційну скаргу захисника на вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду.

    Частково задовольняючи касаційну скаргу захисника і змінюючи рішення місцевого та апеляційного суду, колегія суддів ККС зазначила, зокрема, що згідно зі ст. 15 КК України замахом на злочин є вчинення особою з прямим умислом діяння (дії або бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини цього Кодексу, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від її волі. Замах на вчинення злочину є закінченим, якщо особа виконала всі дії, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від її волі.

    Адвокат Евгений Александрович

    Здравствуйте!

    Если продолжили совершение уголовного правонарушения, то это покушение на грабёж по статье 186, через 15 Уголовного кодекса Украины, а если нет, то может быть покушение на кражу по статье 185, через 15 Уголовного кодекса Украины, поэтому важны детали из обстоятельства совершённого уголовного правонарушения.

    Нужна помощь полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через Звернутися.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України