Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 14 листопада 2020, питання №32863

Моё фото без мого дозволу виклали в соціальну сіть

Доброго вечора у мене таке питання один із українських блогеров виклав на своїй сторінки в сторіз нашу приватну переписку потім мене почали ображати її підписники і далі більше вона размістила у себе на сторінці моё фото без мого дозволу це взагалі законно і що мені робить? Дякую

Відповіді юристів (1)

    Шух Андрей Степанович
    Шух Андрей Степанович 3 роки тому

    Юрист, м. Одеса, 26 років досвіду

    Здравствуйте, Елена!

    Действия блогера незаконны.

    Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя

    1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, -

    караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам особи, -

    караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

    Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

    Публічне, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки, повідомлення особою інформації про вчинення кримінального або іншого правопорушення, здійснене з дотриманням вимог закону, не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність.

    "Согласно нормам ГКУ, физическое лицо может быть снято на фото-, кино-, теле- или видеопленку только с его согласия. Также и фотография может быть публично показана, воспроизведена, распространена только с согласия этого лица. Также фотография охраняется авторским правом. Если ваше фото появится в интернете без согласия, что является нарушением авторского права, вы имеете право требовать удаления фото. Если это не помогает, вы можете обратиться в суд с иском о защите авторского права и компенсацией материального и морального ущерба. Действующим законодательством предусмотрено, что размер компенсации в случае нарушения авторских прав может составлять от 10 до 50 тыс. минимальных заработных плат.

    Но вопрос: как узнать, кто собственник сайта? В соответствии с Распоряжением КМУ от 22.07.03 № 447-р "Об администрировании домена .UA", полномочия администратора системы регистрации и учета доменных названий и адреса украинского сегмента сети интернет осуществляет объединение предприятий "Украинский сетевой информационный центр". Таким образом, если на сайте (в адресной строке), на котором размещено ваше фото, есть домен .UA, нужно обратиться с запросом в "Украинский сетевой информационный центр" о предоставлении информации о собственнике сайта. Если домен не .UA, а другой, информацию о собственнике нужно искать в том же интернете, исследуя сайт и изучая различные сервисы поиска. В случае появления вашего фото на сайте без согласия, зафиксировать этот факт, сделав снимки экрана (скриншоты): они могут стать доказательством в суде".

    Удачи!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України