Задайте вопрос юристу

223 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 17 августа 2019, вопрос №3297 100 грн.

Продажа недвижимости на Украине

В свое время квартира на Украине была приватизирована в равных долях на двух граждан Украины. Сейчас они проживают постоянно в Курске. Имеют (каждый) украинский загранпаспорт и российский вид на жительство с пропиской в Курске.Выписаны из квартиры на Украине. В декабре с.г. получат гражданство РФ.
Вопрос: 1.Какие документы нужны для(при) продажи(е) квартиры,если они еще не вступили в гражданство РФ?
2..Какие документы нужны для продажи квартиры,если они станут гражданами РФ?
3.Может ли один из двух граждан(продавцов) оформить доверенность на другого для представления его интересов при продаже? Российская доверенность или украинская должна быть?

  Ответы юристов (3)

   Тимченко Анастасия Александровна
   30%
   Тимченко Анастасия Александровна 6 месяцев назад

   Адвокат, г. Миколаїв, 23 года опыта

   Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

   Документы независимо от гражданства должны быть: документ подтверждающий право собственности на квартиру (зарегистрированный), документы подтверждающие личность (паспорта), справки о присвоении украинского налогового номера (даже для иностранного гражданина), Акт оценки квартиры на момент продажи (рыночная стоимость)

   Доверенность можно. Лучше украинская, российскую сейчас нотариусы некоторые не принимают

   0
   Костромина Виктория
   30%
   Костромина Виктория 6 месяцев назад

   Адвокат, г. Київ, 18 лет опыта

   Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

   документы - право собственности , инн , техпаспорт, справка об отсутствии долгов, оценка квартиры

   и лучше все оформить до принятия гражданства России - меньше платить налогов

   собственники могут дать доверенность на продажу друг другу или на третье лицо , доверенность может быть любая - главное не с крыма или донецка или луганска

   0
   Хандрыга Татьяна Вадимовна
   40%
   Хандрыга Татьяна Вадимовна 6 месяцев назад

   Юрист, г. Дніпро, 2 года опыта

   Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

   Доброго дня! Перелік документів для оформлення договору купівлі - продажу нерухомості. Для продавця: 1. Паспорт та ідентифікаційний номер (Свідоцтво про зміну прізвища, імені, по- батькові (якщо мало місце); 2) Правовстановлюючі документи ( у Вашому випадку свідоцтво про приватизацію); 3) Технічний паспорт на квартиру; 4)Експертна оцінка нерухомості. 5) Довідка Форми-2 - Це довідка про к-сть зареєстрованих осіб у квартирі, що відчужується, видається у ЖЕКу або ОСББ; 6) Довідка про відсутність заборгованості - Видається у ЖЕКу.

   Перелік документів для оформлення договору купівлі-продажу. Для покупця:1. Паспорт та ідентифікаційний номер покупця.2. Паспорт та ідентифікаційний номер дружини/чоловіка покупця (якщо таке має місце).3. Свідоцтво про шлюб (якщо таке має місце). Якщо квартира набувається у стані подружжя, у такому випадку, дружина/чоловік дає нотаріально засвідчену згоду на купівлю даної квартири. 4. Свідоцтво про зміну прізвища, імені, по- батькові (якщо таке має місце).

   Щодо податків: Під час оформлення договору купівлі-продажу нерухомості у нотаріуса обидві сторони або одна з них, якщо це було в домовленості, оплачують обов'язкові платежі: державне мито (1% від суми угоди); пенсійний збір (1% від суми угоди, від сплати звільняються громадяни, які купують квартиру вперше або перебувають на квартирному обліку); податок на дохід фізичних осіб (5% громадянин України, 18% іноземець , від сплати звільняються ті, хто отримав квартиру у спадок і ті, хто володіли нерухомістю більше трьох років); військовий збір (1,5% від суми угоди сплачується в разі сплати ПДФО).

   Крмі того, зверніть увагу, якщо буде оформлений договір купівлі - продажу, і той, хто купує перебуває у шлюбі, дане майно буде підлягати поділу при розірвані шлюбу.

   Довіреність може бути видана будь якою стороною, одна легалізована на території України.

   0

  Похожие вопросы