Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 23 ноября 2020, вопрос №33508

Конфликт с исполнительной службой

Здравствуйте. Нужна консультация по одной ситуации. Пенсионер и инвалид третей группы, не имеет имущества, из доходов только пенсия. Года 3-4 назад оформили по 130 статье, и присудили штраф около 75000грн. Исполнительная Бобровицы разбила эти платежи на 10 лет. А сейчас распустили исполнительную и отправили все дела в район. А районная исполнительная решила изменить условия и потребовала сейчас закрыть полностью всю сумму и заморозила полностью счёт с пенсионной картой.
И уже прямо требует вернуть полностью деньги, говоря чтобы брали деньги где хотят, одалживают, продают что хотят, кредиты берут.
Что делать в такой ситуации?

Ответы юристов (4)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Юрист, г. Киев

    Доброго дня. З Наданої вами інформації зрозуміло, що було рішення суду про стягення, було відкрито виконаче провадження, але потім було вирішено питання щодо розстрочення. Слід зауважити, що самостійно виконавцем таке рішення - не могло бути прийняте, а від так питання мало вирішуватись в судовому порядку. Тож напевно, що таки було рішення про розстрочення. Якщо так, й дійсно було прийнято рішення про розстрочення, то відповідно ви маєте сплачувати згідно з рішенням суду. Тож уточнить ваш запит: "Чи є таке рішення про розстрочення?"

    • Андрей Клиент 4 года назад

      судебного заключения нет по рассрочке, по крайней мере бумаг на руках нет. И получается, что районная исполнительная решила пойти своим путём.

      Вот интересно, можно ли на них подать в суд за то что они полностью заблокировали доход пенсионеру-инвалиду, ведь у него кроме пенсии нет дохода. Имеют ли они такое право полностью заморозить пенсию до полного погашения и оставить человека без средств на существование или по закону есть максимальный процент который они могут взымать из дохода?

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта

    Доброго дня! це шантаж, рекомендую реагувати. Ваші дії:

    1) скарга на держ виконавця керівнику відділу виконавчої служби за шантаж та завдання моральної шкоди пенсіонеру, прохайте притягнути до дисциплінарної відповідальності;

    2) беріть довідку з банку про те, що ваш рахунок є пенсійним;

    3) пишіть лист на керівника відділу виконавчої служби із проханням зняти арешт з пенсійного рахунку та здійснювати відразування у розмірі, встановленому законом.

    Стаття 70 ЗУ "Про виконавче провадження" Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника

    1. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

    2. Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

    у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків;

    {Абзац другий частини другої статті 70 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017}

    за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - 20 відсотків.

    З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру на утримання членів сім’ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку із смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

    За іншими видами стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

    3. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

    Висновок: вас шантажують аби виконати план і нічого самостійно не робити. Виконайте дії і все прийде до норми і з вас стягуватимуть штраф з кожної пенсії. Вас не можуть притягти до відповідальності за невиконання рішення суду, оскільки у вас немає коштів, а продавати ваше майно має державний виконавець по процедурі, встановленій законом.

    • Андрей Клиент 4 года назад

      спасибо большое за консультацию


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України