Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора. У 20 числах минулого місяця, здійснив 100% передплату за автомобільні покришки, попередньо перевіривши статус магазину як юридичної особи. Перевіряв на різних ресурсах. Все було красиво. А 26 11.20 – зв'язок з продавцем перервався, зник і сайт магазину. Стало все зрозуміло. Набравши в пошук ще раз – відразу вже попадаю на https://marker.org.ua Протягом одного дня списались 36 чоловік аналогічно постраждалих. Суми передоплати різні, від 3 до 16 тис. грн. Але загальна –пристойна. Отримувач коштів - одна і таж особа, лише в кількох банках. Створили групу де вирішили об’єднатись та подати електроні звернення до кіберполіції. Що і зробили. На другий день вищезгаданий сайт теж заблокували ( відключений за рішенням адмін.)
Після подання звернення отримуєм копії листів, вже з обласних управлінь, у яких матеріали перенаправляються до відділків за місцем реєстрації позивачів.
Повторно подав вже письмове звернення у місцевий відділок поліції. Отримав талон повідомлення, про прийняття і реєстрацію заяви про КП.
У заяві клопотав про внесення відомостей до ЄРДР, та повідомити про початок ДР.
Судячи з розмови із слідчим, та його реакції, - шанси, що на цьому все закінчиться - великі.
У групі «правовиків» не виявилось. Тому звертаюсь по допомогу - як діяти у даній ситуації? Дієві методи?
З пов. Андрій.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Андрій!
Після подачі Вами заяву до поліції про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінального провадження про шахрайство за статтею 190 Кримінального кодексу України (на підставі статей 60 в 214 Кримінального процесуального кодексу України), протягом 24 годин, вказані відомості про вчинене кримінальне правопорушення, повинні бути невідкладно але не пізніше 24 годин, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з відкриттям кримінального провадження, про що заявник має право отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин, заявник має право на протязі 10 днів, подати скаргу слідчому судді місцевого суду (на підставі статей 303-307 Кримінального процесуального кодексу України) та до місцевої прокуратури (стаття 36 Кримінального процесуального кодексу України).
Дивіться Кримінальний кодекс України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14
Дивіться Кримінальний процесуальний кодекс України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17
"Стаття 60. Заявник
1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.
2. Заявник має право:
1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;
1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;
3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.
3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.
Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви.
"Стаття 214. Початок досудового розслідування
1. Слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування, а дізнавач - керівником органу дізнання, а в разі відсутності підрозділу дізнання - керівником органу досудового розслідування. ...".
"Стаття 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження
1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:
1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування;...".
"Стаття 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження
1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. ...".
У разі наявності запитань звертайтеся!
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго вечора, Андрію!
Ви дійсно обрали єдиний правильний шлях для можливого вирішення цієї проблеми, коли звернулись до правоохоронних органів.
На жаль, зараз існує дуже багато подібних шахрайства та маніпуляцій. Складність їх розслідування пов'язана з тим, що це все пов'язано із наданням послуги в мережі Інтернет, а також з тим, що слідчі не дуже охоче беруться за такого роду справи.
Але для Вас я наразі вбачаю тільки один реальний шанс, але який пов'язаний із витрачанням фінансових ресурсів - це отримання правової допомоги у адвоката! Тільки адвокат дійсно має бути заінтересованим у Вашій справі, яку можна розкрутити. Наприклад, сайт https://web.archive.org/ дає можливість побачити як виглядав той чи інший сайт деякий час тому, наприклад.
А також потрібно перевірити ту юридичну особу, про яку Ви писали, чи дійсно вона була зареєстрована у встановленому порядку!
Адвокат, який "змусить" слідчих працювати, зараз вихід!
Напишіть, чи є у вас дані щодо, наприклад, коду ЄДРПОУ тією юридичної особи.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго вечора, Андрію!
У разі інтернет-шахрайств подавати заяву треба туди ж, куди ви б звернулися в разі звичайного розкрадання, тобто в правоохоронні органи. В Управлінні по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України можна оформити електронну заяву про випадок правопорушення. В онлайн-формі необхідно залишити контактні дані, а також детально описати, як ви постраждали від дій шахрая.
Якщо гроші були переведені шахраєві через платіжну онлайн систему, то варто звернутися в службу підтримки цієї платіжної системи. Є ймовірність, що після цього гаманець афериста заблокують. У деяких випадках можна буде навіть дізнатися дані паспорта власника рахунку. Це дасть можливість звернутися з позовом до суду.
Аби здійснити чарджбек (повернення грошей на карту в разі неправомірних дій продавця чи інших обставин) потрібно подати заяву в банк на опротестування транзакцій. Деякі банки надають власні шаблони заяв.
Кошти можна повернути, якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.
Інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard.
Інші випадки, коли може здійснюватись чарджбек: суму списали два рази; списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару; з карти списана сума за товар, яку власник не купував; банкомат не видав грошей, але списав з карти.
У чарджбеці відмовляють, якщо оплата була здійснена більш, ніж 540 днів тому, готівкою чи прямим переказом або з картки на картку.
Для отримання чарджбеку надається заява (українською та англійською мовами); докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти); листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем) і банківська виписка.
Всього доброго!
Успіхів Вам!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Стаття 190. Шахрайство1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
{Стаття 190 із змінами, внесеними згідно із Законом № 270-VI від 15.04.2008}
Вам необхідно подати детальну заяву з доказами ,зареєструвати іі в ЕРДР згідно ст.214 КПК, отримати витяг з реєстру та чекати виклику слідчого.
З повагою
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
У заяві клопотав про внесення відомостей до ЄРДР, та повідомити про початок ДР.
Судячи з розмови із слідчим, та його реакції, - шанси, що на цьому все закінчиться - великі.
У групі «правовиків» не виявилось. Тому звертаюсь по допомогу - як діяти у даній ситуації? Дієві методи?
если Вам откажут внести данные в ЄРДР,- обжалуйте отказ в суде
и обязательно обратитесь в банк
а в дальнейшем как повезет - если найдут их есть шанс вернуть средства
Юрист, м. Харків, 25 років досвіду
Доброго вечора. До ЄРДР внесли?
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Цивільний кодекс України (ЦК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"Стаття 1173. Відшкодування шкоди, завданої органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування
1. Шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів...
Стаття 1174. Відшкодування шкоди, завданої посадовою або службовою особою органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування
1. Шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи..."
Закон України "Про Національну поліцію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19):
"Стаття 15. Територіальні органи поліції
1. Територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання."
Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17):
"Стаття 303. Рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, та право на оскарження
1. На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора:
1) бездіяльність слідчого,...
Стаття 304. Строк подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, її повернення або відмова відкриття провадження
1. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії...
2. Скарга повертається, якщо:...
3) скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення...
Стаття 307. Рішення слідчого судді за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого,...".
Як пропонують колеги, бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей до ЕРДР та проведення слідства підлягає в порядку подання скарги слідчому судді.
Я пропоную, паралельно з поданням цієї скарги подати позов до суду до Вашого цього територіального органу поліції в порядку наведеної ст.1174 ЦК про відшкодування шкоди з підстав бездіяльності слідчого. При цьому, позов подається на підлягає розгляду в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства; крім того, кожна з ваших потерпілих осіб має подати окремий позов до свого територіального органу поліції; крім того, оскільки, відшкодування шкоди передбачено державою, до участі у справі слід залучити місцевий орган (управління) державного казначейства у якості тетьої особи без самостійних вимог.
Саме подання такого позову буде дієвим кроком, а оскарження бездіяльності слідчого в порядку КПК - це тупцювання на місці, як казали (кажуть) в Україні: "товкти воду у ступі".
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЕсли следователь не вносит заявление в ЕГРДР, нужно писать заявление в суд, чтобы суд обязал полицию внести эти сведения в базу.
Можно обращаться с жалобой также в прокуратуру и управление бюро расследований по борьбе с преступлениями должностных лиц.
Это также можно сделать онлайн
Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду
Добрый день. Вы правильно поступили, что написали заявление, а в случае отказа, вам надо будет в судебном порядке добиться внесения в Единую базу досудебных расследований. Многие отказывают в принятии заявления и проведении расследования, поэтому это приходится делать через суд.