Задайте вопрос юристу

529 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 20 декабря 2020, вопрос №35191 100 грн.

Государственная служба в Украине

Добрый вечер!
1. Сохраняется ли пенсия у военного пенсионера, вышедшего на пенсию по сокращению штата (2007 год) при поступлении на государственную службу ( староста села) ?
2.Какой срок дается ФОПовцу для переоформления бизнеса на другое лицо при поступлении на государственную службу (староста села)?
Большое спасибо!

Ответы юристов (9)

  Карпенко Андрей Владимирович
  40%
  Карпенко Андрей Владимирович 7 месяцев назад

  Адвокат, г. Киев, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый вечер!

  1. Пенсия военнослужащим, вне зависимости от оснований ее назначения, при трудоустройстве, сохраняется.

  2. Согласно статье 36 Закона Украины "О предотвращении коррупции", старосте дается 30 дней на передачу в управление, принадлежащего ему предприятия.

  УДАЧИ!

  +2 / 0
  • Евгения Клиент 7 месяцев назад

   огромное Вам спасибо!!!

  Гончаренко Константин
  15%
  Гончаренко Константин 7 месяцев назад

  Юрист, г. Сумы, 2 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Повідомляю наступне:

  Якщо працівник ФОП визнаний переможцем у виборах і вирішив перейти на виборну посаду, то вам слід урахувати певні нюанси залежно від посади, на яку обрано працівника.

  Виборні посади

  Голова Відповідно до ч. 3 ст. 282 Виборчого кодексу

  1 офіційне оприлюднення територіальною виборчою комісією (ТВК) результатів виборів сільського, селищного, міського голови є підставою для звільнення з роботи (посади), припинення діяльності, несумісної з посадою депутата ВР АРК, сільського, селищного, міського голови, та/або прийняття рішення про припинення дії іншого представницького мандата особи, обраної депутатом, сільським, селищним, міським головою.

  Отже, працівнику треба припинити діяльність , подавши заяву реєстратору, отримати витяг з ЕДР про припинення ФОП.

  Ініціатором звільнення є ФОП, тому він повинен письмово попередити про припинення діяльності — написати заяву. Згідно з ч. 1 ст. 282 Виборчого кодексу ТВК не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів, а також розміщує їх на офіційному веб-сайті комісії чи відповідної ради.

  Всі нараховані виплати пенсій зберігаються та продовжать виплачуватись після припинення повноважень голови ОТГ.

  Ви маєте місяць(30-ть днів) на передачу корпоративних прав ,або припинити діяльність ФОП.

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  0 / 0
  Костромина Виктория
  Костромина Виктория 7 месяцев назад

  Адвокат, г. Киев, 17 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Сохраняется ли пенсия у военного пенсионера, вышедшего на пенсию по сокращению штата (2007 год) при поступлении на государственную службу ( староста села) ? выплата пенсии - остается

  Какой срок дается ФОПовцу для переоформления бизнеса на другое лицо при поступлении на государственную службу (староста села)? для закрытия ФОП - дается 30 дней

  0 / 0
  Власенко Тетяна Валеріївна
  Власенко Тетяна Валеріївна 7 месяцев назад

  Адвокат, г. Днепр, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый день!

  В данной ситуации за Вами сохранится право на получение пенсии.

  В части переоформления корпоративных прав (Вашего бизнеса) - Вам необходимо решить вопрос о закрытии Вашего ФОП на протяжении 30 дней.

  С уважением, адвокат Татьяна Власенко

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  20%
  Адвокат Евгений Александрович 7 месяцев назад

  Адвокат, г. Киев, 27 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте, Евгения!

  1. Сохраняется ли пенсия у военного пенсионера, вышедшего на пенсию по сокращению штата (2007 год) при поступлении на государственную службу (староста села)?

  - Да, сохраняется военного пенсионера, вышедшего на пенсию по сокращению штата (2007 год) при поступлении на государственную службу, в том числе староста села.

  2. Какой срок дается ФОПовцу для переоформления бизнеса на другое лицо при поступлении на государственную службу (староста села)?

  - В течении 30 дней, необходимо закрыть ФЛП.

  Всего доброго!

  Удачи Вам!

  0 / 0
  Токмач Галина Николаевна
  Токмач Галина Николаевна 7 месяцев назад

  Юрист, г. Мирноград, 9 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте, Евгения. По ст. 36 ЗУ "Про запобігання корупції"

  1. Особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом.

  У такому випадку особам, зазначеним у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється передавати в управління належні їм підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї.

  0 / 0
  Савченко Олександр
  25%
  Савченко Олександр 7 месяцев назад

  Юрист, г. Чернигов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  1. Сохраняется ли пенсия у военного пенсионера, вышедшего на пенсию по сокращению штата (2007 год) при поступлении на государственную службу ( староста села) ? - так. Однак, відповідно до ст. 60 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Ви повинні повідомити пенсійний орган про те, що Вас обрали старостою села.

  2.Какой срок дается ФОПовцу для переоформления бизнеса на другое лицо при поступлении на государственную службу (староста села)? - згідно з вимогами статті 36 Закону України «Про запобігання корупції» (далі –Закон) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права зобов’язані протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі (крім членів своєї сім’ї) належні їм підприємства та корпоративні права.

  Підприємство – самостійний суб’єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб’єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому Господарським кодексом України та іншими законами (стаття 62 Господарського кодексу України).

  Корпоративними правами є права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами (стаття 167 Господарського кодексу України).

  Загальний порядок передачі належних особі підприємств та/або корпоративних прав визначений статтею 36 Закону і передбачає необхідність дотримання таких вимог:

  передача має бути здійснена протягом 30 днів після призначення (обрання) на посаду;

  забороняється передавати в управління підприємства та корпоративні права на користь членів своєї сім’ї, а також укладати відповідні договори із суб’єктами підприємницької діяльності, торговцями цінними паперами та компаніями з управління активами, в яких працюють члени сім’ї;

  передача підприємств, які за способом утворення (заснування) та формування статутного капіталу є унітарними, здійснюється шляхом укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності.

  При цьому звертаємо увагу на таке:

  1. При обрахуванні строку передачі належних особі підприємств та/або корпоративних прав слід брати до уваги загальні правила обчислення строків, встановлені статтями 253, 254 Цивільного кодексу України (далі–ЦК).

  Таким чином, перебіг строку передачі починається з наступного календарного дня після призначення (обрання) особи на посаду. Якщо ж останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку є перший за ним робочий день.

  1. Під членами сім’ї осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадових осіб юридичних осіб публічного права слід розуміти осіб, які перебувають у шлюбі (чоловік/дружина), незалежно від їх спільного проживання.

  У випадку ж наявності сукупності таких ознак як спільне проживання, пов’язаність спільним побутом та наявність взаємних прав та обов’язків членами сім’ї є також діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, будь-які інші особи, у тому числі ті, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних).

  1. Способами передачі належних корпоративних прав можуть бути:

  укладення договору управління майном із суб’єктом підприємницької діяльності (крім договору управління цінними паперами та іншими фінансовими інструментами);

  укладення договору про управління цінними паперами, іншими фінансовими інструментами і грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери та інші фінансові інструменти, з торговцем цінними паперами, який має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління цінними паперами;

  укладення договору про створення венчурного пайового інвестиційного фонду для управління переданими корпоративними правами з компанією з управління активами, яка має ліцензію Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження діяльності з управління активами.

  Передача корпоративних прав як оплата вартості цінних паперів венчурного пайового інвестиційного фонд у здійснюється після реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів такого інституту спільного інвестування.

  При укладенні договору про передачу в управління підприємств та/або корпоративних прав слід керуватися загальними вимогами до договору управління майном, визначеними Цивільним кодексом України (далі –ЦК).

  У одноденний термін після передачі в управління належних підприємств та

  /або корпоративних прав особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також посадові особи юридичних осіб публічного права зобов’язані письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції.

  У такому повідомленні (рекомендована форма додається) рекомендується зазначати наступні відомості:

  прізвище, ім’я та по батькові особи, яка передала в управління належні їй підприємства та/або корпоративні права;

  посада, на яку призначено (обрано) особу, у зв’язку з чим здійснено передачу в управління належних їй підприємств та/або корпоративних прав;

  дата призначення (обрання) на посаду;

  дата передачі підприємств та/або корпоративних прав в управління;

  дата повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про передачу підприємств та/або корпоративних прав в управління;

  найменування переданого в управління підприємства, його організаційно-правова форма, код Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, частка у статутному (складеному) капіталі підприємства, у грошовому та відсотковому вираженні, а у випадку, якщо це цінні папери, у тому числі акції, облігації, чеки, сертифікати, векселі, відомості стосовно виду цінного папера, його емітента, дати набуття цінних паперів у власність, кількості та номінальної вартості цінних паперів;

  спосіб передачі підприємств та/або корпоративних прав в управління;

  прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та номер паспорта громадянина України, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) особи, в управління якій передано підприємства та/або корпоративні прав та/або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців.

  При визначенні дати повідомлення про передачу підприємств та/або корпоративних прав в управління, як і у випадку із строком передачі належних особі підприємств та/або корпоративних прав, слід брати до уваги положення статей 253, 254 ЦК.

  Таким чином, під одноденним строком повідомлення слід розуміти день наступний за днем, коли особа передала належні їй підприємства та/або корпоративні права в управління. Якщо ж цей день припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, цим днем слід вважати перший за ним робочий день.

  Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв’язку або до скриньки для вхідної кореспонденції Національного агентства з питань запобігання корупції до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно.

  До повідомлення обов’язково додається нотаріально засвідчена копія

  укладеного договору.

  Також до повідомлення рекомендується додавати:

  належним чином завірену копію наказу про призначення (рішення про обрання) на посаду;

  належним чином завірену копію установчих документів чи документів, що підтверджують наявність корпоративних прав.

  Всього доброго!

  Успіхів Вам!

  +1 / 0
  Дьомін Максим Вікторович
  Дьомін Максим Вікторович 7 месяцев назад

  Адвокат, г. Киев, 10 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый вечер!

  Поздравляем Вас с избранием)

  Но по сути выглядит так: староста это не государственная служба, это служба в органах местного самоуправления. ЗУ "О службе в органах местного самоуправления" определяет свои специфические моменты про вступлению и прохождению службы. Если бы Вы вступали на гос службу, то получали бы 80% своей пенсии, но так как вы переходите на службу в органы местного самоуправления, то пенсию Вы не теряете.

  По поводу ФОПа, будьте внимательны: Закон "О предотвращении коррупции" рассматривает занятие иной оплачиваемой деятельностью как незаконное совмещение и приравнивает это к нарушению, связанным с коррупцией. Поэтому желательно до вступления в должность прекратить ФОП или не позднее 30 дней с момента сложения Присяги.

  Желаю Вам успехов!

  0 / 0

Похожие вопросы