Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте, такой вопрос:
Мужа, как пешехода, сбила машина. Были нанесены тяжкие телесные повреждения. Было 5 дней реанимации между жизнью и смертью, 2 операции. Из-за этого более 6 месяцев был без работы. Семья(жена в декрете+3 детей) жили на съёмной квартире, тоесть доходов толком никаких. Только пластины на ключицы стоили 12 тыс. Сейчас идёт суд(уже третий год). Сразу никто не посоветовал на первом суде подать иск. В январе дебаты и вынесение приговора. Когда теперь можно подать иск на моральный и материальный ущерб? И если можно хоть узнать как приблизительно рассчитать ущерб?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Львов, 6 лет опыта
Добрий вечір.
В даному випадку Ви маєте право пред'явити позов про відшкодування майнової та моральної шкоди завданої ушкодженням здоров'я.
В такій категорій справ необхідно довести наявність шкоди, а саме протиправна поведінка, вина, причинно-наслідковий зв'язок між протиправною поведінкою та шкодою та фактичний розмір шкодт.
Великою перевагою є те, що у Вас вже є вирок суду, яким встановлено винуватість особи.
Для підтвердження розміру матеріальної шкоди буде виступати медична документація, яка відображає хід лікування, його процедуру та вартість лікування, ліків. Тобто, всі чеки, квитанції тощо мають доказове значення, виписки з медичної картки, висновки лікарів тощо.
У разі необхідності детальнішої інформації, то звертайтесь через мій профіль.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Доброго дня, оскільки суд перейшов вже до судових дебатів, то судовий розгляд справи завершений, тобто суд з'ясував всі обставини справи, оцінив всі доказі, і перейшов до наступної стадії процесу (завершальної перед винесенням вироку) судових дебатів ст. 363 КПК Закінчення з’ясування обставин та перевірки їх доказами.
В той же час, цивільний позов відповідно до ч. 1 ст. 128 КПК може бути поданий особою, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Тому на даній стадій ви вже не можете заявити цивільний позов, оскільки розгляд справи завершений. Але ви можете його пред'явити в рамках цивільного судочинства.
Вироку у вас поки що немає !!! Вам потрібно було звернутися до спеціаліста, хоча б за консультацією, і в даному процесі суд би прийняв рішення стосовно цивільного позову, і визначив моральні та матеріальні збитки, на жаль ви втратили таке право в рамках кримінального провадження.
У разі необхідності звертайтесь через мій профіль.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте!
Теперь уже после вынесения приговора, после вступления в законную силу, в порядке гражданского судопроизводства, не забывайте и о страховой компании виновника ДТП.
Если нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через Звернутися.
Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта
Здравствуйте.
После вынесения приговора нужно обращаться с иском в порядке гражданского производства.
Любой ущерб нужно подтверждать (чеки на лечение, медикаменты).
Если есть вопросы или нужна помощь - обращайтесь
Мужа, как пешехода, сбила машина. Были нанесены тяжкие телесные повреждения. Было 5 дней реанимацииу жизнью и смертью, 2 операции. Из-за этого более 6 месяцев был без работы. Семья(жена в декрете+3 детей) жили на съёмной квартире, тоесть доходов толком никаких. Только пластины на ключицы стоили 12 тыс. Сейчас идёт суд(уже третий год). Сразу никто не посоветовал на первом суде подать иск. В январе дебаты и вынесение приговора. Когда теперь можно подать иск на моральный и материальный ущерб? И если можно хоть узнать как приблизительно рассчитать ущерб?
Адвокат, 18 лет опыта
Добрый день, Наталья!Иск, после вступления приговора в законную силу, можно подать в гражданском порядке, шанс на защиту нарушенного права не упущен.
Если в январе приговор будет вынесен и никто не подаст апелляционную жалобу, он вступит в силу через 30 дней. Только после этого Вы сможете обратиться с иском в суд.
К подаче иска в суд необходимо тщательно подготовиться: собрать все доказательства причиненного материального ущерба: документально подтвердить все затраты, связанные с восстановлением супруга от травмы, затраты на поездки и т.д., и т.п., морального ущерба: стоит обратить за консультацией к специалистам психологам, для дальнейшего получения доказательств для назначения экспертизы; проверить наличие и ликвидность имущества у виновника ДТП /собственника авто, если это разные лица; верно определиться с кругом ответчиков по иску ( это важно для возможности получения выплаты в дальнейшем). Доказывание в подобных делах - кропотливая работа, поэтому стоит доверить ее специалисту.
Если понадобится детальная консультация - обращайтесь, пожалуйста, через сайт.
Удачи Вам!