Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мы сейчас и на лок дауне я работаю в парке все закрыто , нас заставляют выходит дежурить , и говорт что это мы обрабатываем те 2/3 зарплата , я хочу знат щаконо это или нет?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
https://biz.ligazakon.net/ru/news/199427_oplata-tr... - Конкретные рекомендации для работодателей на период карантина предусмотрены Законом № 530, который вступил в силу 17 марта 2020.Во-первых,
предусмотрено основание увеличения количества дней неоплачиваемого
отпуска по соглашению сторон в случае карантина. Срок пребывания в
отпуске без сохранения заработной на период карантина не включается в
общий срок отпуска.Следовательно, в соответствии с обновленными нормами, неоплачиваемый отпуск по соглашению между работником и работодателем будет предоставляться:- "по семейным обстоятельствам" сроком не более как 15 календарных дней в календарному году;- на период карантина такой отпуск может быть предоставлен на все время карантина, по заявлению работника;-
при согласии работодателя уже может быть предоставлен неоплачиваемый
отпуск без ограничения продолжительности 15 календарных дней в год. При
этом работник в заявлении на его предоставление должен ссылаться на
нормы законодательства, например: "Прошу предоставить мне отпуск без
сохранения заработной платы в соответствии с ч. 4 в. 84 КЗоТ и ч. 3 в.
26 Закона об отпусках, указать желательную дату начала отпуска, до
окончания карантина или конкретную дату";Легализуется работа дома. Работодатель может поручить работнику работать дома и предоставлять работнику по его согласию отпуск.Работодатели
могут получить от работников письменные заявления о том, что у них есть
надлежащие условия для работы дома или они могут выходить на работу и
выполнять некоторые поручения работодателя. В этом случае не идет речь
об изменении существенных условий труда, потому предупреждать работников
за 2 месяца не нужно. За работу дома работник получает ту же оплату, что и при работе на рабочем месте. Возможная выплата компенсации за использование инструментов и механизмов (ст. 125 КЗоТ).Относительно нормы об отпуске, предоставление, в частности, ежегодного отпуска и других отпусков, на которые имеет право работник, вне графика отпусков.
Принимая во внимание то, что в норме пп. 1 п. 2 розд. ІІ Закона № 530
ничего не сказано о виде отпуска, эта норма касается как оплачиваемого
отпуска (все ежегодные, дополнительнае "на детей", "боевые",
"чернобыльские"), который можно предоставлять вне графика отпусков, так и
отпусков без сохранения зарплаты. Но в любом случае работник должен согласиться использовать такой отпуск.
В любом случае даже при наличии такой нормы работодатель не может
вынуждать работника использовать любой отпуск - должно быть достигнуто
согласие сторон.По инициативе владельца предприятия, учреждения, организации или уполномоченного органа может меняться режимы работы органов,
заведений, предприятий, учреждений, организаций, в частности,
относительно приема и обслуживания физических и юридических лиц (пп. 2
п. 2 розд. ІІ "Заключительные положения" Закона № 530).Кроме того, для работников, подразделения которых находятся в состоянии простоя,
в том числе на период объявления карантина согласно ст. 113 КЗоТ
предусмотрена компенсация из расчета не ниже от 2/3 тарифной ставки
установленного работнику разряда (окладу).Частично такую компенсацию возмещает работодателям, по их обращениям, Государственная служба занятости согласно Порядку финансирования выплат по частичной безработице и предоставления пособия по частичной безработице.
также ознакомьтесь - https://hrliga.com/index.php?module=news&op=view&i...
Постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 (далі — Постанова № 1236) карантин продовжено до 28.02.2021 р. з установленням певних обмежень, при цьому на період з 08.01.2021 р. до 25.01.2021 р. запроваджується жорсткий локдаун (п. 3 Постанови № 1236).
На цей період під забороною опиняться багато видів діяльності. Відповідно, багато найманих працівників залишаться без роботи. Тому вже зараз роботодавці ставлять собі запитання, як оформити цей період для працівників і як його оплачувати. Тим паче, що це питання важливе також для оформлення разової матеріальної допомоги, яка виплачується суб’єктам господарювання (далі — СГ) на підставі Закону від 04.12.2020 р. № 1071-IX.
І тут у роботодавців є вибір із п’яти варіантів, передбачених законодавством. Ми розповімо про всі, а ви вибирайте той, який найбільше підходить для вашої конкретної ситуації. До речі, ви можете одночасно використовувати декілька варіантів: в одному структурному підрозділі — один, у другому — інший тощо.
Отже, можливі варіанти відносин із працівниками в період локдауна.
Варіант 1. Оголосити простій
Питання оголошення простою регламентуються ст. 113 КЗпП. Розмір оплати часу простою залежить від причин його виникнення. Але якщо простій виник не з вини працівника і викликаний, зокрема, запровадженням карантину Кабміном (якраз наш випадок!), то він повинен оплачуватися з розрахунку не нижче 2/3 тарифної ставки (окладу), установленої працівникові (ч. 1 ст. 113 КЗпП).
Оголошення простою слід оформити наказом, у якому ви повинні відобразити таку інформацію:
Варіант 2. Надати працівникам відпустку за свій рахунок
У ст. 26 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) передбачена можливість надання відпустки без збереження зарплати на весь період карантину, оголошеного КМУ. Але така відпустка може бути надана конкретно на період запровадження жорстких обмежувальних заходів у січні 2021 року.
Надання відпустки оформляється у звичайному порядку — шляхом видання наказу про надання відпустки без збереження заробітної плати.
У наказі слід зазначити:
Потрібно оформляти окремий наказ на кожного працівника чи можна перелічити всіх, хто піде в таку відпустку, в одному наказі?
Робіть, як вам зручно. Можете оформити окремий наказ на кожного працівника (якщо таких буде небагато) або в одному наказі навести список працівників, яким надається відпустка без утримання. У будь-якому випадку кожного із цих працівників необхідно ознайомити з наказом під підпис!
Варіант 3. Надати працівникам щорічні відпустки
Цей варіант використовується за наявності у роботодавця такої можливості з огляду на фінанси та особливості роботи.
Надання щорічної відпустки оформляється у звичайному порядку — шляхом видання наказу й ознайомлення з ним працівника під підпис. І не забудьте виплатити працівникові відпусткові не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки (ст. 21 Закону № 504).
Варіант 4. Запровадити режим неповного робочого часу
Такий варіант можливий, коли в період жорстких обмежень усе ж таки зберігається часткова зайнятість працівників, проте немає необхідності працювати повний робочий час.
Підстава для встановлення режиму неповного робочого часу — ст. 56 КЗпП.
У цьому випадку теж усе має бути з обопільної згоди між роботодавцем і працівником. Тому працівники пишуть заяву з проханням установити їм такий режим роботи, а роботодавець видає відповідний наказ.
Варіант 5. Перевести співробітників на дистанційну роботу або встановити гнучкий режим робочого часу
Цей варіант застосовується за наявності технічної та фактичної можливості для такої роботи.
Правила дистанційної роботи співробітників і гнучкого графіка роботи встановлені ст. 60 КЗпП.
Переведення працівників на дистанційну роботу або на гнучкий режим роботи оформляється наказом на підставі заяв працівників. Не забудьте ознайомити кожного працівника, якого стосуються ці зміни, з наказом під підпис.
Висновки
Зараз усі СГ готуються до січневих жорстких карантинних обмежень, передбачених Постановою № 1236. Кожному роботодавцеві слід продумати, як працюватимуть або, навпаки, на якій підставі будуть звільнені з роботи його співробітники. Є декілька варіантів, необхідно вибрати оптимальний. Рішення необхідно оформити відповідним наказом, а в деяких випадках також будуть потрібні заяви працівників.
Адвокат, м. Київ, 27 років досвіду
Здравствуйте Родион! Все зависит на какую должность Вы приняты на работу, что входит в ваши должностные обязанности. От этого и зависит, что Вы обязаны выполнять. Узнайте в отделе кадров в какой должности Вы числитесь на рабочем месте, от этого и узнаете, что Вы обязаны выполнять, а что нет.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Родіоне!
Очевидно, що оскільки під час локдауну заборонено роботу численних суб'єктів малого підприємництва (я так розумію, що робота Вашогї установи заборонена), то сенсу виходити працівникам на роботу звичайно немає.
І встановлення графіку чергувань - це незаконна "ініціатива" Вашого роботодавця, яка не має під собою законодавчого підгрунтя.
Інша справа, що виплата заробітної плати під час відсутності роботи, це також важливий момент. І напевно Ваш роботодавець таким чином обгрунтовує Вам виплати.
Є численні рекомендації як побудувати процес роботи під час локадуну, у тому числі за рахунок надання відпусток тощо.
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Родион!
Оплата вынужденного прогула в размере 2/3 среднего зароботка не предусматривает выполнение работником своих обязанностей в этот период. Если же Вы работаете (хоть это и называется дежурством), то за этот период Вас должны протабелировать и оплатить выполненную работу исходя из 100 % вашего заработка, а не 2/3. Требование администрации отрабатывать 2/3 незаконное, сообщите об этом руководству. В случае дальнейших нарушений Ваших трудовых прав обратитесь в инспекцию труда.