Задайте вопрос юристу

494 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Наследство, 21 апреля 2021, вопрос №41470

Как вступить в права наследования в течение 3 лет после смерти хозяина?

Со дня смерти матери прошло 3 года , как мне вступить в права наследования? Больше наследников нет. Какие документы нужны, как действовать дальше? Спасибо

Ответы юристов (4)

  Жупинский Николай Андреевич
  Жупинский Николай Андреевич 18 дней назад

  Адвокат, г. Харьков, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации
  1. Со дня смерти матери прошло 3 года , как мне вступить в права наследования? Больше наследников нет. Какие документы нужны, как действовать дальше?

  Если Вы проживали с матерью на момент ее смерти то просто обращайтесь к нотариусу и получайте свидетельство о праве на наследство. Если Вы проживали отдельно и не подали нотариусу заявление о принятии наследства в течении шести месяцев со дня смерти матери, то Вы пропустили срок на принятие наследства и он может быть Вам дополнительно предоставлен только судом.

  0 / 0
  Ряба Світлана Миколаївна
  Ряба Світлана Миколаївна 18 дней назад

  Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день. У Вашому випадку, якщо терміни пропущено, то лише через суд можна поновити пропущений строк. Необхідно подавати позовну заяву та вказувати причини пропуску термінів. Якщо необхідна буде допомога чи більш детальна консультація, звертайтеся через профіль.

  0 / 0
  Босак Назар Орестович
  Босак Назар Орестович 17 дней назад

  Юрист, г. Львов, 5 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго ранку. Якщо потенційний спадкоємець пропустив загальний 6-місячний термін для прийняття спадщини, то він може звернутись до суду для виділення йому додаткового строку для прийняття спадщини. Суд може задовольнити таке прохання позивача при наявності поважних причин пропущення загального терміну для прийняття спадщини. Поважними причинами в таких випадках вважаться істотні та непереборні труднощі, які значною мірою перешкоджали спадкоємцю прийняти спадщину в 6-місячний строк.

  Можете звертатись до мене для надання платних юридичних послуг з даного питання, зокрема написання тексту позовної заяви.

  0 / 0
  Лой Олег Миколайович
  Лой Олег Миколайович 17 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 17 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Якщо ви були зареєстровані в квартирі своєї мами на час її смерті, ви вважаєтесь такою, що прийняла спадщину. Йдіть до нотаріуса.

  Якщо ви не були зареєстровані в квартирі мами, вирогідність того, що суд продовжить вам строк дорівнює 1%, якщо тільки ви не надасте докази того, що з незалежних від вас обставин (наприклад, перебування в лікарні, весь час) не мали можливості звернутися до нотаріуса.

  Є ще один варіант: ви фактично проживали в квартирі матері та проживаєте (чи утримуєте квартиру), є шанс визнання права власності на квартиру за вами через суд.

  За потреби - звертайтесь!

  0 / 0

Похожие вопросы