Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
1002 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Моя мати планує подавати заявку на оформлення спадщини за 2 місяці до закінчення строку оформлення, це занадто рано чи можна в будь-який момент подавати заявку протягом півроку?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Подавати заяву на прийняття спадщини можна в будь-який момент протягом шести місяців із дня смерті спадкодавця (дня відкриття спадщини).
Отже, план Вашої матері подати заяву за 2 місяці до закінчення цього строку — це не занадто рано, а цілком прийнятно і навіть безпечно.
Не відкладайте на останній день. Хоча законом дозволено подавати заяву в будь-який момент протягом цих шести місяців, краще не чекати останнього тижня чи дня. Це допоможе уникнути ризиків, пов'язаних із технічними збоями, відсутністю нотаріуса, чергами чи іншими непередбачуваними обставинами. За 2 місяці до кінця - це розумний запас часу.
Подання заяви раніше не несе жодних негативних наслідків. Мати просто фіксуєте свій намір прийняти спадщину. Після подання заяви нотаріус відкриє спадкову справу (якщо вона ще не відкрита) і повідомить, які документи потрібно зібрати для отримання свідоцтва про право на спадщину.
Важливо пам’ятати, що свідоцтво про право на спадщину нотаріус видасть лише після закінчення шестимісячного строку. Тобто подати заяву можна хоч у перший місяць, але самі документи на право власності (свідоцтво) будуть готові не раніше ніж через пів року після смерті спадкодавця.
Якщо мати була зареєстрована за однією адресою зі спадкодавцем на момент його смерті, вона вважається такою, що автоматично прийняла спадщину, якщо не подала заяву про відмову від неї. Проте, навіть, у цьому випадку наполегливо рекомендується подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини протягом цих самих 6 місяців, щоб уникнути будь-яких юридичних складнощів у майбутньому.
ПІДСУМОК
Подавати заяву за 2 місяці до завершення шестимісячного терміну — це правильне рішення, яке дає достатньо часу для оформлення всіх необхідних документів без зайвого поспіху.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Миколаїв, 35 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Володимире!
Відповідно до статті 1270 Цивільного кодексу України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Протягом цього строку подати заяву на спадщину можна у будь який момент.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 40 років досвіду