Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 28 квітня 2021, питання №41753 100₴

Написание заявы на неправильные действия полицейских

Здрастуйте.У мужа забрали водительские права(Украина)Дело передали уже в суд.На протяжении какого времени я могу написать заяву на неправильные действия полицейских и подать заяву в суд?

Відповіді юристів (11)

    Винограденко Антон Анатолійович
    20%
    Винограденко Антон Анатолійович 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Доброго дня! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Без Вас справа не повинна розглядатися, але якщо Ви навмисно затягуєте процес суди часто виносять Постанови за відсутності водіїв.Не потрібно додатково звертатися до суду. До розгляду справи у суді надайте письмові заперечення з доказами вашої невинуватості та доказами про неправомірні дії поліції. У разі якщо справа буде вирішена не на вашу користь - вам потрібно буде подати апеляційну скаргу до апеляціного суду на рішення районного суду.

    • Оксана Клієнт 3 роки тому

      Чоловік не затягує процесс.Суд 11-го травня.Ми до адвоката звернулися ще 22-го квітня.Він ще не бачив справу чоловіка.Боїмося що сплине час для подачі якихось документів(в свій захист) до суду.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам необхідно звернутися до суду з заявою про ознайомлення з матеріалами справи Відповідно до вимог статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Після отримання виклику до суду шляхом поштового вручення повідомлення. До канцеляріі суду.

    В подальшому у разі незгоди з рішенням суду, скласти та подати апеляційну скаргу обгрунтувавши обставини та додавши необхідні докази.

    У Вас є 30 -ть днів на оскарження рішення суду.

    та 10 -ть днів з моменту відкриття провадження на написання відзиву на позовну заяву.

    Суд буде повідомляти Вас поштою та надішле документи по справі.

    слідкувати за стадіями процесу можна на сайті Судової влади України https://court.gov.ua/fair/

    У Вашому випадку згідно Кодексу адміністративного судочинства є підстави для скасування рішення суду вони такі:

    Підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є:...

    неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права...

    Порушення норм процесуального права є обов’язковою підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення .

    Враховуючи сказане перспективи позитивного оскарження для вас є.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Оксана Клієнт 3 роки тому
    В чоловіка забрали права 21-го квітня.22-го квітня ми найняли адвоката(він ще не бачив справу чоловіка).23-го квітня(Я на сайті подивилась) справа передана в суд.Сьогодні 28-ме квітня.Нам якусь заяву на неправомірні дії поліції вже треба писати(і подати до суду в суд).Суд 11-го травня.
    • Адвокат  Євген Олександрович
      40%
      Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

      Здравствуйте, Оксана!

      Нужно не Вам подавать заявление в суд на незаконные сотрудников полиции, а Вашему супругу в суде отстаивать свою позицию путем подачи письменного объяснения и возражения на незаконные действия сотрудников полиции, ведь не Вы, а он является лицом в отношении которого составлен протокол и материалы о совершении административного правонарушения и имеет права, предусмотренные ст.268 КУоАП.

      До суда, Ваш супруг должен подать в суд ходатайство на ознакомление с делом, с применением фотосъемки и ознакомиться с делом, сфотографировать его, либо если есть адвокат, то он должен сделать это, ведь это его работа.

      Кодекс України про адміністративні правопорушення:

      Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)

      "Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

      Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-4 цього Кодексу.

      При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

      Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов’язковою".

      "Стаття 271. Захисник

      У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

      Повноваження адвоката на участь у розгляді справи підтверджуються довіреністю на ведення справи, посвідченою нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності, або ордером чи дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката або обмеження його прав на вчинення окремих дій як захисника. Витяг засвідчується підписами сторін.

      Якщо особа є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, у розгляді справи про адміністративне правопорушення може брати участь адвокат, який призначений Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зазначений адвокат має права, передбачені частиною першою цієї статті та іншими законами.

      Повноваження адвоката, призначеного Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, підтверджуються дорученням, що видається Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги".

      Всего доброго!

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 3 роки тому

      Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

      Вашому чоловікові, під час судового засідання необхідно подати суду письмові пояснення обставин справи, а до засідання адвокат чи чоловік має подати до суду подання про ознайомлення з матеріалами справи , включно з доказами пполіціі.

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

    Оксана Клієнт 3 роки тому
    чи писати заяву і озвучила її вже під час засідання суду)
    • Гончаренко Константин
      20%
      Гончаренко Константин 3 роки тому

      Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

      Письмові пояснення підготуйте на папері,а на засіданні суду подайте головуючому судді.

      Зазначте номер провадження та дані чоловіка включно з паспортними даними , номером зв'язку, адресою.

      Для початку витребуйте матеріали справи для ознайомлення , подайте письмову заяву в канцелярію або поштою з врученням.

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

    Оксана Клієнт 3 роки тому

    Я питаю від імені чоловіка.Боїмося програти справу із-за того,що адвокат на 6-й день від звернення до нього ще нічого не робив.Боїмося що для подачі до суду якихось документів(чоловік немає юридичної освіти) вже пройде срок.

    • Адвокат  Євген Олександрович
      Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

      Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

      Оксана!

      Ваш супруг должен был подписать договор с адвокатом, согласно которого адвокат должен выполнять свои обязанности.

      Для начала необходимо ознакомиться с материалами дела, с приминением фотосъёмки, сделать копии, чтобы подготовиться к рассмотрению дела, подготовить письменное объяснение, возражение и при необходимости ходатайства о вызове сотрудников полиции в суд для допроса в качестве свидетелей иные ходатайства по делу, исходя из обстоятельств дела.

      У Вас есть адвокат, он может ознакомиться с делом и подготовить все необходимые документы.

      Кодекс України про адміністративні правопорушення:

      Кодекс України про адміністра... | від 07.12.1984 № 8073-X (rada.gov.ua)

      "Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

      Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279-1-279-4 цього Кодексу...

      Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов’язковою".

      "Стаття 271. Захисник

      У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

      Повноваження адвоката на участь у розгляді справи підтверджуються довіреністю на ведення справи, посвідченою нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності, або ордером чи дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката або обмеження його прав на вчинення окремих дій як захисника. Витяг засвідчується підписами сторін.

      Якщо особа є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, у розгляді справи про адміністративне правопорушення може брати участь адвокат, який призначений Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Зазначений адвокат має права, передбачені частиною першою цієї статті та іншими законами.

      Повноваження адвоката, призначеного Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, підтверджуються дорученням, що видається Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги".

      Всего доброго!

    Оксана Клієнт 3 роки тому

    Чоловік не затягує процесс.Суд 11-го травня.Ми до адвоката звернулися ще 22-го квітня.Він ще не бачив справу чоловіка.Боїмося що сплине час для подачі якихось документів(в свій захист) до суду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України