Задайте вопрос юристу

494 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 04 мая 2021, вопрос №41922 100 грн.

Можно ли выносить обязателюную инф. о продукте с упаковки в инструкцию?

Можно ли вынести информацию о производителе с упаковки в инструкцию?
Моя логика:

Закон Украины "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" >
Розділ III - ОБОВ’ЯЗКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХАРЧОВІ ПРОДУКТИ >
Стаття 6., пункт 1. подпункт 8) >
"найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів"

– Хорошо, значит информация о производителе должна быть. Смотрю где именно она должна быть:

Стаття 8. Розміщення та представлення обов’язкової інформації про харчові продукти >
Пункт 2. "Обов’язкова інформація про фасовані харчові продукти має міститися безпосередньо на упаковці або етикетці, приєднаній до неї."

- Хорошо на упапковке или этикетке "Приєднаній до неї". Смотрю что такое Этикетка >

Стаття 1. Терміни та їх визначення >
подпункт 7) "етикетка"

"етикетка (стікер) - бирка, напис, позначка, графічне або інше зображення, написане, надруковане, нанесене з використанням трафарету, марковане, витиснене або відбите на упаковці чи додане до упаковки або тари, в якій знаходиться харчовий продукт;"

Написано "Додане до упаковки або тари"

► Могу ли я считать инструкцию положенную в коробку, считать "Додане до упаковки або тари" и перенести туда обязательную инф. о производителе с упаковки на листок инструкции?

Ответы юристов (5)

  Винограденко Антон Анатольевич
  Винограденко Антон Анатольевич 5 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 10 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  В ст. 15 Закону України про захист прав споживачів вказані загальні вимоги до інформації на упаковці. Там зазначено, що споживач має право на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість свідомого і компетентного вибору. Зазначеною нормою передбачено, що інформація про продукцію повинна містити, зокрема:

  1) назву товару, найменування або відтворення знаку для товарів і послуг, за якими вони реалізуються

  2) найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція;

  3) дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування — про склад (включаючи перелік використаної в процесі їх виготовлення сировини, у тому числі харчових добавок), номінальну кількість (масу, об’єм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт;

  4) відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;

  5) позначку про наявність або відсутність у складі продуктів харчування генетично модифікованих компонентів;

  6) дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції;

  7) дату виготовлення;

  8) відомості про умови зберігання;

  9) гарантійні зобов’язання виробника (виконавця);

  10) правила та умови ефективного і безпечного використання продукції;

  11) строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;

  12) найменування та місцезнаходження виробника* (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.

  Згідно ч. 2 ст. 15 "Інформація, передбачена частиною першою цієї статті (прим.: те, що вказав вище), доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), визначеним відповідними нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами, або, прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування."

  При цьому у вищевказаній статті не конкретизовано, яка конкретно інформація повинна бути вказана на упаковці. Томму, впевнений, що інформація про виробника може бути в інструкції, або в інших супроводних документах.

  П.С. з вашого тексту, я так зрозумів, мова йде про харчові товари. Тому що якщо ви реалізуєте електропобутові товарі, в такому випадку згідно Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами виключно на упаковці має бути зазначено: найменування підприємства-виробника, його адресу, товарний знак, назву товару, номінальну напругу (у вольтах), рід струму, номінальну потужність (у ватах), попереджувальні знаки, найменування нормативного документа, вимогам якого повинен відповідати вітчизняний товар. На упаковці телерадіотоварів зазначається, зокрема, колір корпусу виробу та дата його випуску , а на упаковці отруйних або вогненебезпечних товарів — попереджувальні знаки з відповідними написами.

  +1 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 5 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  6 августа 2019 года вступил в силу ЗУ № 2639 «Об информации для потребителей относительно продуктов питания».

  Надписи точные, четкие, понятные, разборчивы, размещенные на видном месте (на упаковке, этикетке).

  На этикетке должно содержаться следующее:

  Название пищевого продукта.

  Информация о физическом состоянии (продукт быстрозамороженный, концентрированный, копченый, порошкообразный, жидкий).

  Перечень ингредиентов, которые указываются в порядке убывания их массовой доли. В некоторых случаях - в процентах.

  Наличие аллергенов. Выделяются цветом, шрифтом, стилем. К аллергенам относятся злаки, содержащие растительные белки, ракообразные, яйца, рыба, арахис, орехи, соевые бобы, лактоза, сельдерей, горчица, кунжут, люпин, моллюски.

  Отметка «с ГМО», если доля ГМО превышает 0,9%. «Без ГМО» -при подтверждении отсутствия ГМО.

  ЗУ «Об информации для потребителей относительно пищевых продуктов» введены более жесткие требования к размеру шрифта - ранее был 0,8 мм, сейчас увеличен до 1,2 мм.

  Если площадь упаковки меньше 80 см кв., то высота строчных букв должна быть не менее 0,9 мм. Шрифт должен быть четким, разборчивым и контрастным. Отдельно (цветом, шрифтом, стилем) должна быть выделена информация об аллергенах, содержащихся в составе пищевого продукта.

  Действие ЗУ распространяется на операторов рынка пищевых продуктов на всех этапах пищевой цепи.

  Основной принцип Закона - не вводить в заблуждение. Информация о пищевой продукте должна быть точной, достоверной и понятной для потребителя - за это отвечает оператор рынка.

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 5 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 2 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Повідомляю наступне:

  Маркування – текст, умовні позначення або малюнок, нанесені на упаковування і (або) товар, а також інші допоміжні засоби, призначені для ідентифікації товару або окремих його властивостей, доведення інформації до споживача про виготовлювачів (виконавців), кількісні і якісні характеристики товару.

  Згідно ч. 2 ст. 15 ЗУ Про захист прав споживачів" - "Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), визначеним відповідними нормативно-правовими актами,

  Враховуючи зазначене інформаціі про виробника його адресу та інші дані Ви можете перенести в інструкцію до товару, головне: розбірливою мовою ,доступним шрифтом для читання.

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  50%
  Адвокат Евгений Александрович 5 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 27 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день, Кирилл!

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про захист прав споживачів

  (Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, № 30, ст.379):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text

  "Стаття 15. Право споживача на інформацію про продукцію

  1. Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію не вважається рекламою.

  Інформація про продукцію повинна містити:

  1) назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються;

  3) дані про основні властивості продукції, номінальну кількість (масу, об’єм тощо), умови використання;

  4) відомості про вміст шкідливих для здоров'я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;

  5) позначку про наявність у складі продукції генетично модифікованих організмів;

  6) дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції;

  6-1) виробник (продавець) у разі виявлення недостовірної інформації про продукцію (якщо вона не шкодить життю, здоров'ю або майну споживача) протягом тижня вилучає цю продукцію з продажу та приводить інформацію про неї у відповідність, якщо законом чи відповідним технічним регламентом не встановлено інший порядок дій виробника (продавця) у таких випадках;

  7) дату виготовлення;

  8) відомості про умови зберігання;

  9) гарантійні зобов'язання виробника (виконавця);

  10) правила та умови ефективного і безпечного використання продукції;

  11) строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;

  12) найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.

  ...

  Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров'я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (виконавець, продавець) зобов'язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання (використання).

  Нормативно-правовими актами, в тому числі технічними регламентами, можуть бути встановлені додаткові вимоги до змісту інформації про продукцію. У разі якщо нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами, встановлено спеціальні вимоги до змісту інформації про певні види продукції, положення цієї частини застосовуються у частині, що не охоплюється такими спеціальними вимогами.

  Інформація споживачеві повинна надаватися згідно із законодавством про мови.

  2. Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), визначеним відповідними нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами, або, прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування... ".

  " Могу ли я считать инструкцию положенную в коробку, считать "Додане до упаковки або тари" и перенести туда обязательную инф. о производителе с упаковки на листок инструкции"?

  -Це не заборонено, а значить можливо, за умови доступу до вказаної інформації.

  Всього доброго!

  +1 / 0
  Савченко Олександр
  50%
  Савченко Олександр 5 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Кириле!

  Могу ли я считать инструкцию положенную в коробку, считать "Додане до упаковки або тари" и перенести туда обязательную инф. о производителе с упаковки на листок инструкции? - так, можете. Адже, в законі вказано, що обов’язкова інформація про фасовані харчові продукти має міститися безпосередньо на упаковці або етикетці, приєднаній до неї. Однак, спосіб такого приєднання чітко не визначений. Тому, етикетка може бути приєднана на будь-якій стороні упаковки (зовнішнішній або внутрішній) або взагалі додана до упаковки, в якій знаходиться харчовий продукт.

  Всього доброго!

  Успіхів Вам!

  0 / 0

Похожие вопросы