Задайте вопрос юристу

508 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 08 мая 2021, вопрос №42105

Спадкове майно після смерті матері

Померла моя мати.Залишила заповіт на сестру.Чи маю я право на успадкування майна без заповітна?Якщо я не вступлю у спадок чи можу я залишитися без частки?мені 61 рік получаю допомогу.

Ответы юристов (3)

    Антоненко Вячеслав
    Антоненко Вячеслав месяц назад

    Юрист, г. Чернигов, 3 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Маріє!

    Необхідно розуміти, чи є Ви працездатні.

    Можна заціпитися за частину 1 статті 1241 Цивільного кодексу України.

    Стаття 1241. Право на обов'язкову частку у спадщині

    1. Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка).

    Для отримання детальної консультації, звернітьсь індивідуально через "Звернутися".

    0 / 0
    Танача Юлия Антоновна
    Танача Юлия Антоновна месяц назад

    Адвокат, г. Мариуполь, 14 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Маріє!

    "Померла моя мати.Залишила заповіт на сестру.Чи маю я право на успадкування майна без заповітна?Якщо я не вступлю у спадок чи можу я залишитися без частки?мені 61 рік получаю допомогу."

    Ви маєте право на обов'язкову частку у спадщині після смерті матері, як непрацездатна дитина спадкодавця. Вам потрібно звернутся у строк до 6 місяців з дня смерті матері до нотаріальної контори із заявою про вступ у спадщину. Якщо не звернетеся вчасно - можете залишитися без частки у спадщині.

    Покваптеся.

    Успіхів Вам!

    0 / 0
    Костромина Виктория
    Костромина Виктория месяц назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    если Вы являетесь пенсионером по возрасту или инвалидом - Вам положена обязательная часть - независимо от завещания

    чтоб ее получить Вам нужно обратиться к нотариуса с заявлением о принятии наследства

    а если Вы не являетесь пенсионером по возрасту или инвалидом - то Вам ничего не полоено

    0 / 0

Похожие вопросы