Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 15 мая 2021, вопрос №42386

роботодавець не віддає трудову книжку

Я звільнена за угодою сторін 18.03.21(наказу про звільнення немаю) Компанія на дзвінки, sms,листи - не відповідає та не відписує. 16.04.21 я подала позовну заяву в суд. По ухвалі суду,мою справу відклали, так я писала заяву самостійно, вона не відповідає зразку згідно закону.
1. Чи у нас в Украіні компанія, яка може безоплатно написати правильно позовну заяву?!
2. Як можна зменшити судовий збір( 908 грн) так, як я сама оплачую оренду житла та ком. послуги, дод.доходів немаю, працевлаштуватись чи стати на біржу без трудовоі книжки не можу, оплатити послуги адвоката не в силі.
3. Відома компанія в Украіні, я пропрацювала 9 років, зі мною звязувався адвокат компаніі, що я нічого не виграю, тому що на адвоката та судові збори потрібні великі кошти. Де моя трудова книжка вона незнає.
4. Я хочу щоб компанія віддала мені трудову книжку, та розрахувалась зі мною за затримку видачі трудовоі книжки за 2 місяця ( згідно закону)
5. Чи можу я написати позовну заяву про поновлення на роботі, щоб уникнути оплати судового збору!?
6. Вдячна за відповідь!

Ответы юристов (1)

    Юрій
    Юрій 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

    Доброго дня!

    Позов уже був пред'явлений Вами до суду, однак залишений без руху, оскільки не відповідає вимогам закону.

    Позовна заява за формою та змістом має відповідати вимогам, передбачених статтями 175 та 177 ЦПК.

    До позову мають бути долучені всіх докази, що підтверджують обставини, на які ви посилаєтесь.

    Стосовно безкоштовного складання позову, то ви можете звернутись до центру безоплатної вторинної правової допомоги із заявою про призначення представника у цивільній справі. За результатами розгляду Вашої заяви, центр надання безоплатної вторинної правової допомоги призначає або відмовляє у призначенні адвоката для участі у вашій цивільній справі.

    При цьому, звертаю Вашу увагу, що будь-яка особа має право отримати безоплатну вторинну правову допомогу лише у разі відповідність установленим законом критеріям. Так, відповідно до частини 1 статті 14 Закону про безоплату правову допомогу, суб'єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу, зокрема, є:

    1. особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб - на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

    2. внутрішньо переміщені особи - на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону;

    3. громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб, - на правові послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, до моменту отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

    4. громадяни України - власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості, - на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону.

    У разі належності хоча б до однієї з категорій зазначених осіб, Вам необхідно буде надати також підтверджуючі дані.

    Додатково звертаю Вашу увагу, що Ви можете не реагувати на ухвалу суду про залишення позову без руху. Внаслідок пропуску визначеного в ухвалі суду строку, суд постановляє про повернення позову. В такому разі у Вас з'явиться можливість підготувати юридично грамотну позовну заяву, що збільшить шанси на досягнення позитивного результату вирішення спору, що виник між Вами та роботодавцем.

    Окрім цього, звертаю Вашу увагу, що у разі задоволення заявлених Вами вимог, суд вирішує питання про судові витрати, до складу яких входить також судовий збір та витрати на професійну правову допомогу, на Вашу користь.

    Стосовно зменшення суми судового збору, то відповідно до статті 8 Закону про судовий збір, суд вправі зменшити, відстрочити, розстрочити або звільнити особу від сплати судового збору на підставі відповідної заяви. Разом з цим, зазначена правова норма невичерпний перелік обставин, у світлі яких особа може бути звільнена від сплати судового збору, або його сума буде зменшена чи особа зможе його сплатити з урахування відстрочки чи розстрочки.

    1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

    2) позивачами є:

    а) військовослужбовці;

    б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

    в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

    г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім’ї;

    ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

    3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.

    Під час вирішення питання про зменшення розміру судового збору, звільнення від його сплати, розстрочки або відстрочки суд враховує майновий стан особи, яка заявляє відповідну вимогу.

    На кінець, за відсутності достатнього обсягу юридичних знань, рекомендую звернутись за професійною правовою допомогою, оскільки у разі закриття провадження у справі, відмови від позову або залишення позову без задоволення повторний розгляд аналогічної справи за участі тих самих сторін забороняється.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України