Задайте вопрос юристу

566 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 09 июня 2021, вопрос №43476 400 грн.

На трудовій книжці відсутній підпис. Подача на пенсію.

Моя мама подає на пенсію. На титульній сторінці трудової книжки відсутній підпис особи, яка оформляла книжку. (Печать та інші записи наявні). Яким чином підтвердити дійсність трудової книжки?

Записів у книжці вісім, деяких організацій де працювала мама вже не істнує.


Додатково:
- На гарячій лінії Пенсійного Фонду сказали, що достатньо підвердити лише ПЕРШИЙ запис трудової книги (тобто від установи яка оформляла книжку).
- У самому відділенні ПФ сказали, що потрібно підтверджувати УСІ записи трудово стажу.

Ответы юристов (15)

  Фараон Катерина Леонідівна
  Фараон Катерина Леонідівна 3 месяца назад

  Юрист, г. Каменец-Подольский, 6 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Юрій.

  Вам потрібно звернутись в першу організацію, де мама влаштовувалась на роботу. В записах організації повинна мама рахуватись (навіть якщо ці записи в архіві), а також відповідно до першого запису про прийняття на роботу в трудовій книжці.

  Успіхів Вам.

  +1 / 0
  • Юрий Клиент 3 месяца назад

   Дякую Каретино.

   • На гарячій лінії Пенсійного Фонду сказали що достатньо підвердити лише перший запис трудової книги (тобто від установи яка оформляла книжку).
   • У Рівненському відділенні ПФ сказали що потрібно підтверджувати усі записи трудово стажу.

   Як переконати людину у відділенні що достатньо підтвердити перший запис, так як саме вона приймає документи на пенсію? Підтверджувати 7 інших записів це дуже складний процес

   • Фараон Катерина Леонідівна
    Фараон Катерина Леонідівна 3 месяца назад

    Юрист, г. Каменец-Подольский, 6 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    У трудовій книжці Вашої мами відсутній підпис та печатка на титульній сторінці, а не на усіх записах. Якщо я правильно розумію Вас.

    Вам потрібно тільки поставити підпис та печатку на титульній сторінці трудової книжки в тій установі, в якій вона вперше була оформлена.

    Вам на гарячій лінії усе так само пояснили як я Вам)

    Готова відповісти на додаткові запитання.)

    +1 / 0
   • Гнатюк Людмила Петрівна
    Гнатюк Людмила Петрівна 3 месяца назад

    Адвокат, г. Винница, 3 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня! щоб не переконувати людину, нехай даний працівник надасть Вам обгрунтовану ПИСЬМОВУ відмову в якій вкаже: чому не оформляє пенсію, а не відмовляє голослівно та вказує як робити. На основі цієї відмови можете звернутись до суду, бо тут без суду не обійтись в будь якому випадку.

    0 / 0
   • Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 месяца назад

    Юрист, г. Чернигов, 7 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1566-05#Text):

    4.7. Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об’єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

    А тому, вашій мамі потрібно подати письмову заяву та інші документи на призначення пенсії, а в разі відмови - оскаржувати її в передбаченому законодавством порядку.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    +1 / 0
  Винограденко Антон Анатольевич
  Винограденко Антон Анатольевич 3 месяца назад

  Юрист, г. Харьков, 11 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Вважаю, що проблем жодних не буде при оформленні пенсії. Підробляти підпис теж не варіант, так як за це передбачена відповідальність(хоча я дуже сумніваюсь, що така підробка буде коли-небудь виявлена) Але, якщо не хочете показувати таку не до квнця оформлену трудову- я б на вашому місці, як варіант, "загубив" таку трудову, щоб не виникло додаткових питань при оформленні пенсії, тому що згідно "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній":

  1. Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

  За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

  2. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.

  Тобто вам в будь-якому випадку буде необхідно звертатися до архівних установ, щоб зібрати документи, які вам зазначить Пенсійний фонд.

  0 / 0
  Пуха Наталія ТендерОк
  25%
  Пуха Наталія ТендерОк 3 месяца назад

  Юрист, г. Ровно

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго Дня

  Щодо вашого питання

  Норми законодавства, а саме Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58 https://www.buh24.com.ua/instruktsiya-pro-poryadok..., прямо не передбачає порядку дій для виправлення зазначеної вами ситуації.

  Тому варто розглядати варіанти дій.

  Спробувати відповідно зробити відмітку у вищестоящій організації, держархіві, облархіві відповідно до приписів п. 2.8 цієї Інструкції йдеться про те, що в разі ліквідації підприємства, яке зробило неправильний або неточний запис, відповідну помітку робить правонаступник і засвідчує печаткою, а за його відсутності — організація вищого рівня, якій було підпорядковане підприємство. Якщо ж такої організації немає, це робить облархів, держархів м. Києва, держархів м. Севастополя і держархів при Раді Міністрів Криму.

  Або спробувати виправити ситуацію за аналогією з виправленням відомостей про прізвище на титульній сторінці, що передбачено п. 2.13 Інструкції № 58. А саме — проставити підпис відповідального працівника роботодавця з поточного місця роботи та завірити його печаткою поточного підприємства. Такий же, саме цей спосіб і радять спеціалісти ПФУ.

  Але попередньо раджу проконсультуватися зі спеціалістами відвідавши їх Адреса: вулиця Короленка, 7, Рівне, Рівненська область

  Успіхів

  +3 / 0
  • Юрий Клиент 3 месяца назад

   Дякую Наталія. Додатково додам: На гарячій лінії Пенсійного Фонду сказали що достатньо підвердити лише ПЕРШИЙ запис трудової книги (тобто від установи яка оформляла книжку). У Рівненському відділенні ПФ сказали що потрібно підтверджувати УСІ записи трудово стажу.

  Адвокат Евгений Александрович
  15%
  Адвокат Евгений Александрович 3 месяца назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день, Юрій!

  Згідно із Законом України „Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

  При цьому, існують випадки, коли трудова книжка відсутня або відсутні відповідні записи у ній, а також не збереглися документи про стаж роботи.

  У зв’язку з цим, у таких випадках, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами, а у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків (постанова Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637 „Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній").

  Зазначаємо перелік документів, які необхідні для підтвердження трудового стажу:

  1. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

  За відсутності зазначених вище документів для підтвердження трудового стажу приймаються членські квитки профспілок. При цьому підтверджуються періоди роботи лише за той час, за який є відмітки про сплату членських внесків.

  Одночасно інформуємо, що за згаданими вище правилами встановлюється також, час служби у воєнізованій охороні, в органах спеціального зв’язку і гірничорятувальних частинах.

  2. Час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на приватній власності та на виключно їхній праці, за період до 1 травня 1993 р., а також час роботи осіб, які займаються веденням особистого селянського господарства зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків.

  3. Для підтвердження часу творчої діяльності членів творчих спілок та інших творчих працівників, які не є членами творчих спілок, приймаються довідки про період сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

  При цьому, до 1 квітня 1992 р. час творчої діяльності членів Спілки письменників, Спілки художників, Спілки композиторів, Спілки кінематографістів, Спілки театральних діячів, а також інших творчих працівників, які не є членами творчих спілок України, але об’єднані відповідними професійними комітетами, підтверджується довідками (виписками з постанов) секретаріатів правлінь творчих спілок України про встановлення творчого стажу.

  4. Для підтвердження військової служби, служби в органах державної безпеки, розвідувальних органах приймаються:

  військові квитки;

  довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, Держкомкордону, Головного управління командуючого Національною гвардією, Управління охорони вищих посадових осіб України, органів управління інших військових формувань, що утворюються Верховною Радою України, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки;

  довідки архівних і військово-лікувальних установ.

  Час перебування в партизанських загонах і з’єднаннях у період Великої Вітчизняної війни встановлюється за довідками штабів партизанського руху або архівів (за місцем діяльності партизанських загонів і з’єднань).

  Військова служба у складі діючої армії в період бойових дій, в тому числі під час виконання інтернаціонального обов’язку, зараховується до трудового стажу на підставі довідок військових комісаріатів, які видаються в порядку, що визначається Міноборони.

  Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ приймаються довідки, які видаються в порядку, що визначається МВС.

  5. Час навчання у вищих навчальних, професійних навчально-виховних закладах, навчальних закладах підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

  За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження часу навчання приймаються довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

  6. Тривалість тимчасової непрацездатності, яка розпочалася в період роботи, встановлюється на підставі довідок, виданих за місцем цієї роботи.

  7. Час догляду за інвалідом I групи, дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, встановлюється на підставі:

  акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду;

  документів, що засвідчують перебування на інвалідності (для інвалідів I групи і дітей-інвалідів) і вік (для престарілих і дітей інвалідів).

  Акт обстеження фактичних обставин здійснення догляду складається органами Пенсійного фонду на підставі відомостей, одержаних від органів управління житловим фондом, сільських, селищних Рад народних депутатів, опитування осіб, за якими здійснюється догляд, та їхніх сусідів, інших даних.

  Документами, які підтверджують перебування на інвалідності, можуть бути виписка із акта огляду медико-соціальної експертної комісії, медичні висновки, пенсійне посвідчення, посвідчення одержувача допомоги або довідка органів праці та соціального захисту населення або Пенсійного фонду та інші документи.

  Документами, які підтверджують вік, можуть бути свідоцтво про народження або виписка із паспорта чи довідка органів управління житловим фондом та інші.

  8. Час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми встановлюється на підставі свідоцтва про народження дитини або виписки із паспорта (у разі смерті дитини - свідоцтва про смерть), а також документів про те, що до досягнення дитиною 3-річного віку мати не працювала (виписка із трудової книжки, довідка органів управління житловим фондом чи довідка сільської, селищної Ради народних депутатів).

  9. Час утримання під вартою, час відбування покарання в місцях позбавлення волі та час перебування в засланні й на примусовому лікуванні підтверджується довідками органів внутрішніх справ і зараховується до трудового стажу за наявності документів про реабілітацію (довідки суду, органів прокуратури, дізнання та слідства про припинення кримінальної справи чи довідки суду про винесення виправдувального вироку).

  Робота в’язнів підтверджується довідкою органів внутрішніх справ і довідкою про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

  10. Період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю, підтверджується довідками, виданими командирами (начальниками) військових частин, військово-навчальних (навчальних) закладів, підприємств, установ і організацій в порядку, що визначається Міноборони.

  При цьому, для дружин військовослужбовців, звільнених з дійсної військової служби до 1 січня 1990 р., період проживання з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість їх працевлаштування за спеціальністю, підтверджується довідками, які видаються військовими комісаріатами.

  11. Період проживання в м. Ленінграді в період його блокади в роки Великої Вітчизняної війни з 8 вересня 1941 р. по 27 січня 1944 р. установлюється на підставі довідки органу управління житловим фондом, виписки з домової книги або поквартирних списків, прописної картки, довідки про термін евакуації з м. Ленінграда, евакуаційного посвідчення, мобілізаційного розпорядження тощо.

  12. Робота у м. Ленінграді в період його блокади встановлюється на загальних підставах.

  13. Для підтвердження часу перебування на окупованій території України та інших держав у період Великої Вітчизняної війни приймаються довідки сільських (селищних), міських Рад народних депутатів або їхніх виконкомів та районних державних адміністрацій.

  14. Час перебування у фашистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового утримання в період війни осіб, у тому числі дітей, примусово вивезених з тимчасово окупованої території у період Великої Вітчизняної війни, підтверджується будь-якими документами того часу, в яких містяться необхідні відомості.

  У разі відсутності таких документів приймаються довідки, видані архівними установами, органами державної безпеки, розвідувальними органами або внутрішніх справ за місцем прибуття зазначених осіб до України, а також Службою розшуку Національного комітету товариства Червоного Хреста України.

  Необхідно також відмітити порядок підтвердження трудового стажу показаннями свідків.

  Так, за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв’язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на трудову пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.

  В такому ж порядку, тобто показаннями свідків підтверджується час роботи громадян із числа національних меншин, примусово виселених з місць постійного проживання в 30 - 40 роки, а також час роботи в колгоспі до 1965 року у випадках, коли неможливо одержати документи про наявний стаж роботи, незалежно від причин відсутності необхідних документів.

  За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені вище, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

  У разі відсутності документів про час перебування у фашистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового утримання в період війни осіб, у тому числі дітей, примусово вивезених з тимчасово окупованої території у період Великої Вітчизняної війни, проживання в м. Ленінграді в період його блокади з 8 вересня 1941 р. по 27 січня 1944 р., зазначені періоди можуть бути встановлені на підставі показань одного або більше свідків, які мають у своєму розпорядженні відповідні документи (довідки, видані архівними установами, органами Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки або внутрішніх справ за місцем прибуття зазначених осіб до України, евакуаційні посвідчення, мобілізаційні розпорядження тощо).

  Разом з цим, доцільно зазначити особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників.

  У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

  У згаданій уточнюючий довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

  Додатково в довідці наводяться такі відомості:

  стосовно трактористів-машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) - про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції;

  стосовно жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами на підприємствах сільського господарства (в тому числі в колгоспах) - про виконання встановлених норм обслуговування;

  стосовно жінок, які працюють на вирощуванні, збиранні та післязбиральному обробленні тютюну, - про зайнятість на перелічених роботах протягом повного сезону.

  У осіб, які працювали у громадян за договорами (домашні робітниці, няні, секретарі, друкарки, стенографістки, сторожі, садівники, шофери та ін.), за відсутності у них трудових книжок, час їх роботи в домашньому господарстві підтверджується довідками профспілкових організацій, за участю яких було укладено трудовий договір між наймачем і працівником, або трудовими договорами з відміткою про їх виконання.

  У разі відсутності у профспілкових організаціях відомостей про укладення договору про роботу у окремих громадян для підтвердження стажу приймаються довідки, видані наймачем, а у разі його смерті - одним із подружжя або іншим членом сім’ї, який проживав разом з ним у даний період (крім тих родичів, які в цей час були неповнолітні), та довідки про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

  Справжність підпису особи, яка видала довідку про роботу, засвідчується в установленому порядку.

  Аналогічно підтверджується і стаж роботи пастухом за трудовим договором з колективом громадян-власників худоби. У тих випадках, коли трудовий договір було укладено за участю виконкомів сільських, селищних Рад народних депутатів, до уваги беруться видані ними довідки.

  Стаж роботи громадян України за її межами підтверджується документами, легалізованими МЗС (крім роботи на території колишнього СРСР і держав, з якими колишнім СРСР було укладено угоди про соціальне забезпечення (до укладення відповідних двосторонніх угод).

  Одночасно повідомляємо, що разом з порядком підтвердження трудового стажу показаннями свідків та особливостями підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників існують також правила підтвердження трудового стажу.

  Так, документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою.

  Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про періоди роботи, які внесені в довідки на підставі документів.

  Довідки, видані колгоспами при залишенні членом колгоспу роботи, а також довідки, видані в більш пізній період колгоспами, які згодом припинили свою діяльність, можуть братися до уваги й тоді, коли вони не містять підстав видачі.

  У тих випадках, коли періоди роботи зараховуються до трудового стажу на підставі показань свідків, один із яких свідчить про роботу заявника за більший період, ніж інші, встановленим вважається період, який підтверджений двома або більше свідками.

  Якщо ім’я, по батькові та прізвище, які зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж, не збігаються з ім’ям, по батькові або прізвищем особи за паспортом або свідоцтвом про народження, факт приналежності цього документа даній особі може бути встановлено у судовому порядку.

  Стосовно тих випадках, коли в поданому документі про стаж указано лише роки без зазначення точних дат, то за дату береться 1 липня відповідного року, а якщо не зазначено число місяця, то ним вважається 15 число відповідного місяця.

  Всього доброго!

  +1 / 0
  Гончаренко Константин
  12.5%
  Гончаренко Константин 3 месяца назад

  Юрист, г. Сумы, 2 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Відповідно до пункту 2.12 Інструкції № 58 в обов'язковому порядку відбиток печатки підприємства або (за наявності) печатки відділу кадрів повинен проставлятися на титульному аркуші трудової книжки. ... Якщо в підприємства печатки немає, записи у трудовій книжці засвідчує особа, відповідальна за ведення трудових книжок, тільки своїм підписом.

  Зверніться до відділу кадрів на Вашому місці роботи , можливо вони проставлять печатку та підпис.(за даними ПФУ така ситуація цілком можлива)

  У іншому разі Вам необхідно звернутись до Обласного архіву ,аби працівники проставили відповідні підписи та печатки.

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  0 / 0
  Пуха Наталія ТендерОк
  10%
  Пуха Наталія ТендерОк 3 месяца назад

  Юрист, г. Ровно

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Продовження

  Щодо підтвердження стажу вони надали вашій мамі недостовірну інформацію, так відомості на першій сторінці необхідно внести, підтвердження інших записів якщо вони виконані належним чином не потрібно, такого обов'язку Інструкція не передбачає, рекомендую також скористатися можливостями электронного порталу https://portal.pfu.gov.ua/, а щодо спеціалістів з ПФ то цілком ймовірно що вони могли надати зазначену вами консультацію

  рекомендую

  Скористатися можливостями электронного порталу https://portal.pfu.gov.ua/

  Внести відомості до 1 сторінки,

  Звернутися за консультацією до іншого спеціаліста там дійсно є досить адекватні кваліфіковані

  У разі отримання відмови після усунення недоліків на 1 сторінці (отримати відмову письмово) та оскаржувати її в судовому порядку

  Успіхів

  0 / 0
  Антоненко Вячеслав
  10%
  Антоненко Вячеслав 3 месяца назад

  Юрист, г. Чернигов, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Юрію!

  Спершу раджу Вашій мамі спробувати відвідати перше місце роботи, якщо воно існує і спробувати проставити підпис там.

  Розумію, що часу пройшло не мало, і це має певні труднощі, у тому числі можливо за географічним чинником, але потрібно спробувати.

  Якщо установи немає, потрібно шукати правонаступника, якщо воно взагалі не ліквідувалося.

  Якщо ж такий варіант не підходить, то достатньо буде проставити підпис на титульній сторінці на поточному місці роботи!

  Всього найкращого Вам!

  0 / 0
  Клострейх Олена Володимирівна
  Клострейх Олена Володимирівна 3 месяца назад

  Юрист, г. Львов, 6 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня Юрій!

  Якщо підприємство, яке зробило неправильний чи неточний запис, чи не поставили підпис і ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником, а в разі його відсутності – архівом.

  в іншому випадку потрібно буде звертатись в суд і вирішувати це у судовому порядку.

  +1 / 0
  Савченко Олександр
  15%
  Савченко Олександр 3 месяца назад

  Юрист, г. Чернигов, 7 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий дня, Юрій!

  Якщо я правильно розумію, то на титульній сторінці трудової книжки вашої мами відсутя підпис особи, відповідальної за видачу трудових книжок (при цьому стоїть печатка установи). Якщо так, то трудова книжка є дійсною. Крім того, при призначенні пенсії враховуються записи про періоди роботи (ті, що внесені до розділу "Відомості про роботу"), адже саме вони підтверджують трудовий стаж.

  А тому, вашій мамі потрібно подати письмову заяву та інші документи на призначення пенсії, а в разі відмови - оскаржувати її в передбаченому законодавством порядку.

  ПОРЯДОК подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1566-05#Text):

  1.8. Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися в будь-який час після виникнення права на пенсію або не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку.

  1.9. Днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

  2.1. До заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:

  2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, орган, що призначає пенсію, додає довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 4 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 27 березня 2018 року № 8-1) (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.

  4.7. Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об’єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

  Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

  ПОРЯДОК підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/637-93-%D0%BF#...):

  3. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. (у трудовій книжці вашої мами такі записи наявні).

  - На гарячій лінії Пенсійного Фонду сказали, що достатньо підвердити лише ПЕРШИЙ запис трудової книги (тобто від установи яка оформляла книжку). - якщо на титульній сторінці стоїть печатка установи, то робити це непотрібно.

  - У самому відділенні ПФ сказали, що потрібно підтверджувати УСІ записи трудово стажу.- підтверджується стаж, а не записи. Якщо записи у трудовій книжці вашої мами є правильними і точними, то пенсійний орган повинен їх враховувати та не має права вимагати інші документи для підтвердження трудового стажу.

  Корисна інформація - https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%A2%D1%8...

  Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога (через звернутися біля фото).

  Всього доброго!

  Щасти Вам!

  +2 / 0
  Крикун Сергій Павлович
  12.5%
  Крикун Сергій Павлович 3 месяца назад

  Юрист, г. Днепр, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  "ІНСТРУКЦІЯ про порядок ведення трудових книжок працівників" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0110-93#Text(:

  "2.6. У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення, а також про нагородження та заохочення тощо, виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом, де було зроблено відповідний запис.

  Власник або уповноважений ним орган за новим місцем роботи зобов'язаний надати працівнику в цьому необхідну допомогу.

  2.7. У разі необхідності власник або уповноважений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок відомостей про роботу. \

  2.8. Якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності - вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності - облархівом, держархівом м.Києва, держархівом м.Севастополя і держархівом при Раді Міністрів Криму. ..."

  0 / 0

Похожие вопросы

есть вопрос по поводу бездействия пенсионного фонда

подали заявление в пенсионный фонд на пенсию, по сайту (https://portal.pfu.gov.ua), два месяца назад, пришёл отказ на электронную почту, а письменного до сих пор нет, б...

12 сентября 2021 Сергей

1 ответ