Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 19 августа 2021, вопрос №47324 150₴

Відкриття ФОП без дійсної прописки

Доброго дня.
Стикнувся із необхідністю відкриття ФОП 3-ї групи, але маю недійсну прописку у паспорті (прописка гуртожитку, в якому не живу вже кілька років). З гуртожитку точно виписали, бо перевіряв поточні дані реєстру у ЦНАП.
В інтернеті прочитав що ФОП можна відкрити онлайн за допомогою сервісу Дія, за наявності електронного підпису, без обов'язкової наявності діючої реєстрації. Також було написано що бажано реєструвати ФОП на адресу, де я планую прописатися, щоб потім не було проблем із податковим обліком.
Питання: чи можна таким чином пройти дану процедуру для економії часу? А вже зареєструвати місце проживання на цю адресу після проходження всіх інстанцій? Бо для реєстрації необхідно відвідати військомат, де мене записали на візит лиже на середину вересня.

Ответы юристов (7)

    Винограденко Антон Анатолійович
    26.7%
    Винограденко Антон Анатолійович 3 года назад

    Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта

    Доброго дня! Так можно робити, але я всеж таки не рекомендую, тому що:

    Кримінальний кодекс України

    Стаття 205-1. Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

    1. Внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, -

    караються штрафом від п’яти тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, -

    караються штрафом від восьми тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    26.7%

    Доброго дня!

    Чи можна зареєструватися ФОП без дійсного місця реєстрації (прописки) в паспорті?

    Так, при реєстрації ФОПа через «Дію» ви, можете зареєструватись без дійсно місця «прописки».

    Проблема тут в іншому: після такої реєстрації можуть виникнути питання з боку контролюючих органів, а саме – податкової. При перевірці вашого місця реєстрації в податковій можуть виникнути питання, на якій підставі ви зареєструвалися по тій чи іншій адресі. Звичайно, краще було б, якби в такому випадку у вас були документи, що підтверджують ваше проживання за адресою реєстрації, наприклад, якщо ви орендуєте квартиру – договір оренди, чи можливо квартира належить вам на праві власності – договір купівлі-продажу. Тому, у випадку, якщо ви не маєте прописки я раджу реєструватися за тією адресою, де ви проживаєте і маєте відповідні документи, що це підтверджують, або ж ви плануєте зареєструватися за цією адресою в майбутньому.

    Савченко Олександр
    26.7%
    Савченко Олександр 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня!

    Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15#Text):

    Стаття 2. Свобода пересування та вільний вибір місця проживання в Україні

    Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

    Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):

    Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

    Питання: чи можна таким чином пройти дану процедуру для економії часу? - так. Крім того в заяві про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця Ви зазначаєте місцезнаходження (яке може бути як фактичним місцем вашого проживанням, так і зареєстрованимм).

    У вашому випадку Ви будете вказувати фактичне місцезнаходження, яке і буде місцем провадження вашої підприємницької діяльності та відповідно вашою податковою адресою. Тому ніяких проблем бути у Вас неповинно.

    Щоб зареєструвати ФОП не за місцем прописки у Вас є 4 варіанти:

    1. зареєструвати ФОП онлайн через Будинок Юстиції України або iGov, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП (там також можна ознайомитися з відгуками користувачів, щоб бути готовим до можливих проблем під час онлайн-реєстрації). В такому випадку Вам попередньо необхідно буде отримати електронний цифровий підпис (так званий «ЕЦП»);
    2. відправивши поштою нотаріально завірену заяву про державну реєстрацію ФОП, вказавши в заяві адресу, за якою Ви хочете зареєструвати ФОП;
    3. подавши заяву суб’єкту державної реєстрації, довго (і в більшості випадків марно) доводячи, що їх усна відмова в прийомі документів законодавчо необґрунтована;
    4. звернутися до юриста за професійною юридичною допомогою в даному питанні.

    У будь-якому випадку, зверніть увагу на важливість (!!!) недопущення помилок як при заповненні заяви, так і при виборі кодів економічної діяльності.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання дійсно найшвидший спосіб отримання ФОП це реєстрація через додаток дія.

    Щодо наявності електронного підпису (кваліфікованого електронного підпису), то можливо він у вас у наявності, так як ви можете мати картку Приватбанку, чи Монобанку (уточніть у оператора на гарячій лінії банку) через них і авторизуйте свій підпис а наступні ваші дії

    1. Авторизуйте електронний підпис (кваліфікований електронний підпис).

    2. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису.

    3. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги.

    4. Заповнену заяву на реєстрацію ФОП буде перевірено та автоматично надіслано до ЄДР для проведення державної реєстрації в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.

    5. Якщо ви обрали систему оподаткування (як загальну, так і спрощену), то відповідні відмітки проставляються в заяві про державну реєстрацію. Заява автоматично буде направлена до податкової за місцем вашої реєстрації або за місцем провадження господарської діяльності.

    6. Якщо ви ще не обрали систему оподаткування, короткий тест нижче допоможе вам визначитися.

    та перевірте Статус заяви у кабінеті громадянина.

    Повідомлення про реєстрацію вас ФОП з’явиться в кабінеті та на електронній пошті. Після того, як запис про реєстрацію ФОП з’явиться в Єдиному державному реєстрі, впродовж 2 робочих днів ви можете отримати виписку з реєстру в кабінеті громадянина або у ЄДР за кодом доступу — він надійде вам на пошту. Виписка має юридичну силу — її можна роздрукувати й користуватися як будь-яким іншим документом. Якщо у вас СПРОЩЕНА система оподаткування: ви маєте вести облік доходів у будь-якій зручній для вас формі. Реєструвати книгу обліку доходів у податковій не потрібно. Тут можна ознайомитись зі змінами в законодавстві, що це регулюють.

    Наступний ваш крок це коли ви вирішите питання з місцем реєстрації в майбутньому, а саме Змінити інформацію про ФОП, що зберігається в Єдиному державному реєстрі. Зокрема, внести зміни до громадянства, видів економічної діяльності, контактної інформації фізичної особи-підприємця. Звертаємо увагу, що внести зміни до номеру платника податків (паспортних даних), прізвища, ім'я, по батькові, місця проживання/місцезнаходження наразі доступно тільки офлайн, через ЦНАП.

    Успіхів

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий вечір!

    ст. 45 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу.

    Податковою адресою платника податків – фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

    Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

    Відповідно до п. 65.1 ст. 65 ПКУ взяття на облік фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), наданих державним реєстратором згідно із Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755).

    Відповідно до ст. 9 Закону № 755 в ЄДР містяться, зокрема, відомості про місцезнаходження ФОП (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з ФОП).

    Відомості, які містяться в ЄДР контролюючі органи отримують у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами контролюючого органу.

    Отже, першоджерелом відомостей щодо місцезнаходження ФОП є ЄДР.

    Подайте заяву для державної реєстрації фізичної особи підприємцем в електронній формі через кабінет громадянина на Порталі Дія (diia.gov.ua)

    Державна реєстрація фізичної особи підприємцем (або відмова у такій реєстрації за наявності відповідних підстав) та реєстрація застосування спрощеної системи оподаткування або реєстрація платником податку на додану вартість. Виписку з ЄДР можна завантажити у кабінеті громадянина на Порталі Дія (diia.gov.ua), а також – за допомоги онлайн-сервісу отримання відомостей із ЄДР usr.minjust.gov.ua/ua

    Таким чином, не треба реєструвати ФОП на адресу, де Ви плануєте зареєструвати своє місце проживання, тим більше до реєстрації місця проживання, треба ставати на військовий облік, це можливо зробити за місцем свого фактичного проживання.

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Добрый день!

    Сообщаю следующее:

    Дистанционная регистрация ФОП без прописки

    Законодательство дает возможность отправить все документы для оформления ФОП без прописки почтой, используя рекомендованное письмо. Но предварительно необходимо заверить у нотариуса подпись на регистрационной форме.

    Основной недостаток такого варианта – неуверенность в результате, ведь при прямом общении намного проще исправить ошибки в документах или доукомплектовать пакет необходимыми бумагами.

    Электронная регистрация ФОП не по месту прописки

    Не так давно появилась регистрация через специализированный сайт iGov. Для этого необходимо иметь ключ (ЭЦП – электронно-цифровую подпись). Его можно получить в налоговой, но наиболее простой способ – обратиться в банк, в котором обслуживаетесь, как физическое лицо. Сотрудник банка оформит ключ бесплатно, и это займет всего 5-10 минут.

    Для регистрации ФОП не по прописке через портал iGov необходимо:

    выбрать раздел «Услуги бизнеса»;

    открыть «Регистрационные данные»;

    перейти на страницу «Госрегистрация физического лица-предпринимателя» и следовать инструкции.

    Альтернативой того, как открыть ФОП без прописки с помощью электронной системы, является официальный сайт Министерства юстиции Украины. Пользователю нужно:

    открыть «Кабинет электронных сервисов»;

    кликнуть на «Реестре юридических лиц и ФОП»;

    выбрать «Заявление на регистрацию». После этого откроется окно для незарегистрированных пользователей, где нужно ввести личные данные и следовать указаниям.

    Результатом электронного обращения является электронный или бумажный вариант экземпляр документа о регистрации.

    Но электронная процедура имеет свои осложнения. Регистрация ФОП не по месту прописки требует тщательного и внимательного подбора кодов деятельности по КВЭД и внесения информации в регистрационное заявление.

    КВЭД должны точно соответствовать видам деятельности физического лица-предпринимателя, ведь станет основой для выбора способа налогообложения.

    Внесённая информация о ФОП с допущенными ошибками, потребует в дальнейшем их исправления.

    Внесение изменений в информации о ФОП -Платная услуга.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта

    Доброго дня!

    З практичної точки зору скажу Вам, що Дія підвантужує дані паспорту та прописки.

    Окрім того, у вас питання - відносно ФОП, і важливо поняття податкової адреси - відповідно до ПКУ, стаття 45.

    І відповідно до ПКУ, ви маєте право вказати адресу вашого проживання.

    Але знову ж таки, положення Дії (як програми) та ПКУ в даному випадку протирічать, не дасть Дія вказати іншу адресу, нажаль (за останніми випадками, що я супроводжував). Можливо програма допрацьована, перевірте.

    Але якщо -ні, тоді - ЦНАП, і та адреса, за якою ви проживаєте та збираєтесь прописуватись.

    Телефонуйте, якщо будуть питання через контакти на сайті.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України