Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Моя бабуся хоче передати право власності на земельну ділянку (пай) мені (внучці), вона є єдиним власником ділянки, окрім того, ділянка здається в оренду. Який спосіб передачі повних прав на землю був би найбільш ефективним на даний момент (дарування, продаж, заповіт та ін)? Також, приватний нотаріус озвучив суму в 15000 грн за оформлення акту дарування, чи будуть інші види передачі землі коштувати стільки ж? І чому така сума, якщо дарування родичу другого ряду не оподатковується?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, 18 лет опыта
Доброго дня, Олександра!У Вашому випадку можете розглянути договір дарування ( як Ви вже знаєте, пільга по оподаткуванню), заповіт, спадковий договір, договір довічного утримання.
Найдешевшим буде скласти заповіт (до 1500 грн., в середньому по Україні). Право власності перейде до Вас лише через пів року після смерті бабусі, а якщо в неї будуть спадкоємці, які мають право на обов'язкову долю у спадку , вони претендуватимуть на свою долю і в цій землі.
Ви маєте право звернутися до будь-якого нотаріуса в своєму нотаріальному окрузі ( це ринок, і тільки Вам обирати фахівця, із принципу "ціна-якість"), оформлювати у того, хто неприйнятну ціну, не обов'язково.
Підвищена вартість на оформлення правочинів, пов'язаних із землею сільськогосподарського призначення пов'язана з ускладненою процедурою перевірки сторін договору.
Обирайте оптимальний варіант та оформлюйте свої права.
Успіхів Вам!