Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Социальное обеспечение, 25 марта 2019, вопрос №483

На які фінансові виплати має право дитина інвалід?

Дитина з інвалідністю віком до 18 років (діагноз - ДЦП)... На які види соціальних виплат чи допомог має право така дитина? Чим держава повинна забезпечити таку дитину?І в які інстанції звертатись для їх отимання? Дякую

Ответы юристов (1)

    Ковальчук Владимир

    В Україні інваліди відносяться до категорії осіб, які потребують додаткових гарантій і підтримки від держави. Особливо це стосується дітей. Дітьми-інвалідами вважаються особи з інвалідністю, які не досягли 18 років.

    Основними законами, в яких прописані гарантії для дітей-інвалідів, а також для інвалідів з дитинства, є Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

    ВИПЛАТИ ДІТЯМ-ІНВАЛІДАМ У 2019 РОЦІ В УКРАЇНІУ законі України про соціальний захист дітей-інвалідів, про який ми згадували вище, встановлено право на державну соціальну допомогу дітям-інвалідам у 2019 р. у розмірі 70 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.Особи, які доглядають за дітьми-інвалідами, мають право отримувати надбавку по догляду за дитиною-інвалідом.

    Надбавки по догляду призначаються одному з батьків, який фактично доглядає за дитиною-інвалідом і ніде не працює, не вчиться, не проходить службу або перебуває у відпустці «своїм коштом», декретній відпустці або відпустці по догляду за дитиною до 3 років.

    Це правило не поширюється (тобто не має значення факт роботи або навчання) на одиноких батьків (як матерів, так і батьків), а також у випадку, якщо догляд здійснюється за дитиною-інвалідом підгрупи А.

    Розміри надбавок по догляду встановлюються у відсотковому співвідношенні від розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також залежать від групи інвалідності, а саме:

    надбавка по догляду за дитиною-інвалідом підгрупи А віком до 6 років -1 прожитковий мінімум.на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років -1 прожитковий мінімум.надбавки по догляду за іншими дітьми-інвалідами:
    • діти-інваліди віком до 6 років – 50 відсотків прожиткового мінімуму;
    • діти-інваліди віком від 6 до 18 років – 50 відсотків прожиткового мінімуму.
    • ПІЛЬГИ МАТЕРЯМ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ В УКРАЇНІЯкщо в сім’ї є дитина-інвалід, то для батьків у 2019 році також передбачені пільги на законодавчому рівні.Трудове законодавство гарантує такі пільги матерям дітей-інвалідів в Україні:
    • жінку з дитиною-інвалідом заборонено без її згоди тимчасово переводити на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, або ж відправляти у відрядження.
    • жінка, яка виховує дитину-інваліда, має право на скорочену тривалість робочого часу. Для таких жінок на їх прохання роботодавцем в обов’язковому порядку встановлюється неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
    • тільки за згодою жінки, яка виховує дитину-інваліда, її можуть залучити до позанормових робіт.
    • власник зобов’язаний видавати матері дитини-інваліда безкоштовно або на пільгових умовах путівки в санаторій, а також виплачувати матеріальну допомогу.
    • матері дитини-інваліда гарантована додаткова щорічна оплачувана відпустка в розмірі 10 календарних днів.
    • одиноким матерям заборонено відмовляти в прийнятті на роботу через наявність у неї дитини-інваліда.
    • одинока мати, яка має дитину-інваліда, приймається на роботу без проходження випробувального терміну.Закон також передбачає додаткові права батьків дитини-інваліда, які працюють, при звільненні:
    • всупереч загальному правилу про необхідність завчасно повідомляти про дату звільнення за власним бажанням (за 2 тижні), працівник, який виховує дитину-інваліда, має право звільнитися до закінчення зазначеного терміну, якщо це пов’язано з доглядом за дитиною-інвалідом.
    • при звільненні працівникам, які мають повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А першої групи, виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної та додаткової відпустки.
    • Діти-інваліди та особи, які супроводжують дітей-інвалідів (не більше однієї особи) користуються правом на 50 відсоткову знижку від вартості проїзду залізничним транспортом в період з 1 жовтня по 15 травня у внутрішньому сполученні без обмеження в кількості поїздок, а також правом безкоштовного проїзду залізничним транспортом приміського сполучення.Також діти-інваліди можуть безкоштовно їздити на всіх видах пасажирського міського транспорту, крім таксі.Переважним правом на поліпшення житлових умов користуються сім’ї з дітьми-інвалідами.Діти-інваліди у 2019 році, інвалідність яких настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на 50 відсоткову знижку з оплати за користування житлом та з оплати за комунальні послуги.Діти-інваліди у 2019 році та інваліди I і II груп користуються правом на позаконкурсне зарахування до вищих навчальних закладів в разі позитивної здачі іспитів і мають право на одноразову виплату навчальної стипендії та пенсії (соціальної допомоги).Для обдарованих дітей-інвалідів передбачено безкоштовне навчання мистецтву і музиці в загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних навчальних закладах.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України