Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 08 сентября 2021, вопрос №48512

Как выписать умершего человека с не приватизированной квартиры если ордер на квартиру оформлен на умершего? Как выписать умершего человека, переоформить ордер и приватизировать квартиру??

Как выписать умершего человека с не приватизированной квартиры если ордер оформлен на умершего, а также как переоформить документы на квартиру на себя, и приватизировать ее???
Я прописана в квартире и являюсь родственником умершей которая была главным квартиросъёмщиком после смерти ее мужа на которого оформлен ордер на квартиру.. также квартира не приватизирована..

Ответы юристов (1)

    Карпенко Андрій Володимирович

    1. Если квартира главного квартиросъемщика не была им приватизирована и является государственной или коммунальной собственностью, она в состав наследства не включается и по наследству не переходит. Если кроме главного квартиросъемщика в квартире никто не проживал, то она поступит в распоряжение собственника (в лице ответственного органа) и будет предоставлена очередникам. Если Вы проживали в квартире и там прописаны, обратитесь к собственнику (в лице ответственного органа) квартиры с просьбой перезаключить договор съема.

    2. Ст. 47 Конституції України встановлює, що кожен має право на житло.

    Всі, хто проживає в житлі, що належить до державного житлового фонду мають право приватизувати його.

    Що таке приватизація?

    Приватизація – це перехід майна в приватну власність, тобто процес передачі громадянам України житлових об’єктів з державної власності.

    До об'єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення в гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції), кімнати у квартирах та одноквартирних будинках.

    Норми та порядок передачі державного житлового фонду в приватну власність громадян регулює Закон України "Про приватизацію державного житлового фонду" (далі - Закон) та Житловий кодекс.

    Право на приватизацію квартир (будинків, кімнат) державного житлового фонду з використанням житлових чеків (житлові чеки - це приватизаційні папери, які засвідчують право власника на безоплатне одержання в процесі приватизації частки державного житлового фонду) одержують громадяни України, які постійно проживають в цих квартирах (будинках, кімнатах) або перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов. Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.

    Кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

    Аби процедура приватизації була безкоштовною, слід врахувати площу житла і кількість зареєстрованих в ньому осіб.

    Санітарна норма – 21 кв.м. загальної площі на одну особу та додатково 10 кв.м на сім’ю Приватизація помешкання такої площі відбувається безкоштовно. (Таким чином, сім'я з 2 осіб може безкоштовно приватизувати житло загальною площею 52 кв.м.).

    Передача квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках здійснюється в спільну сумісну або часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім'ї, які постійно проживають в цій квартирі (будинку), житловому приміщенні у гуртожитку, в тому числі тимчасово відсутніх, за якими зберігається право на житло.

    В процесі приватизації беруть участь всі зареєстровані в квартирі мешканці, тому, якщо необхідно оформити житло на одну людину, інші повинні відмовитися. Але такий порядок практично неможливо застосувати до неповнолітніх осіб, які також беруть участь в приватизації. Щоб виключити дитину зі списку учасників, необхідно отримати згоду органів опіки та піклування, а вони її, як правило, виходячи з інтересів дитини, не дадуть. Тому, якщо в квартирі зареєстрована дитина, скоріш за все, що частина нерухомості буде приватизована на неї.

    Приватизація квартири здійснюється при наявності ордера на неї. Особу, на яку виписано цей документ, називають наймачем, а ті, хто був вселений і прописаний в житло разом з нею, відносяться до членів сім’ї та є учасниками процедури приватизації.

    Відповідно до ст. 58 Житлового кодексу ордер на жиле приміщення є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення. Важливо те, що ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.

    Таким чином, ордер на житло підтверджує наявність в особи відповідного права користування житловим приміщенням.

    Що робити, якщо ордер втрачено.

    Бувають випадки, що ордер загублений або зіпсований, а отримання дубліката законом не передбачено. В такому випадку перед приватизацією потрібно довести своє право на проживання в державній нерухомості через суд (ст. 16 Цивільного кодексу України - кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу).

    Для цього знадобляться всі наявні документи, які можуть підтвердити факт законного заселення в квартиру (ксерокопія рішення про видачу ордера, відомості про реєстрацію місця проживання, договір найму, технічний паспорт, квитанції про сплату комунальних платежів на ім’я людини, яка хоче приватизувати квартиру тощо).

    Підтвердити час заселення в квартиру можуть сусіди. Показання свідків нерідко схиляють суд на сторону позивача. Якщо останній виграє процес – то отримає судове рішення, яке дозволить приватизувати квартиру і без ордера.

    Аналіз судової практики показав, що суди, за наявності відповідних доказів, задовольняють позовні вимоги осіб про визнання права користування житловим приміщенням на законних підставах. Такими судовими рішеннями суди встановлюють факт правомірності користування житловим приміщенням, і, фактично, судове рішення потім можна використовувати замість ордера і подавати разом із заявою про приватизацію житлового приміщення.

    Куди звертатись для приватизації?

    Відповідно до ч. 1 статті 8 Закону приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний фонд.

    Подати документи до органу міської влади можна через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) у вашому населеному пункті.

    Вичерпний перелік документів, необхідних для приватизації можна дізнатися на сайті відповідного ЦНАП.

    Скільки часу займає процес приватизації.

    Відповідно до ст. 8 Закону рішення щодо приватизації має бути винесено не пізніше одного місяця.

    Приватизаційне платіжне доручення.

    Декілька слів, щодо приватизаційних платіжних доручень для оплати житлових чеків.

    Приватизаційне платіжне доручення - це документ, який підтверджує, що громадянин України або особа, яка має на це повноваження, доручає установі банку здійснити переказ належної суми зі свого депозитного рахунку на позабалансовий рахунок відповідного позабюджетного фонду приватизації.

    Орган приватизації готує та видає платіжні доручення заявникам на кожного повнолітнього і неповнолітнього члена сім'ї. Платіжне доручення складається з трьох корінців, один з яких повертається заявнику. Оплата за дорученням здійснюється повнолітніми особами особисто і батьками (або законними представниками) за неповнолітніх осіб.

    Слід пам’ятати, що платіжне доручення дійсне один місяць, (день виписування не враховується), тому в разі прострочення необхідно звернутися у відділ приватизації за отриманням повторного платіжного доручення.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA