Задайте вопрос юристу

571 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 20 сентября 2021, вопрос №49197

Як змусити сідчого змінити статтю кримінального правопорушення?

Сусіди-алкоголіки пограбували мою квартиру, винесли речей на десятки тисяч грн. А відкрили кримінальну справу по статті 162 ч.1 КК України 2001 - це без пограбування.Підскажіть, будь-ласка, як змусити слідчого змінити статтю і які я маю права, щоб вимагати таку зміну і як мені діяти далі, що мені робити? Сьогодні уже 11-й день, як відкрито провадження, а слідча ще досі не провела жодних дій. Каже, що немає часу, дуже зайнята і щоб я чекала її дзвінка. Дуже прошу, допоможіть.

Ответы юристов (3)

  Ангеліна
  Ангеліна месяц назад

  Юрист, г. Киев, 1 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день. Ви можете звернутись до слідчого з клопотанням про перекваліфікацію кримінального правопорушення. Зразки клопотань можна знайти в Інтернеті. Клопотання здайте особисто в канцелярію органу поліції або відправте рекомендованим листом. У Вас має залишитись копія клопотання з відміткою працівника поліції про вручення (якщо клопотання буде здане особисто в канцелярію) або з поштовим чеком (якщо клопотання буде направлено поштою).

  Відповідно до ст. 220 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) клопотання потерпілого про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий зобов’язаний розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об’єктивних причин - надсилається їй.

  В разі якщо слідчий не розгляне таке клопотання протягом 3 днів з моменту вручення, бездіяльність слідчого може бути оскаржена до слідчого судді місцевого суду. В цьому разі слідчий суддя зобов*яже слідчого розглянути Ваше клопотання.

  Відповідно до ст. ст. 303, 306 КПК України на досудовому провадженні до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, може бути оскаржена бездіяльність слідчого, яка полягає у нездійсненні ним процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.

  Відповідно до ст. 304 КПК України скарги на бездіяльність слідчого можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту вчинення бездіяльності.

  Взагалі якщо Ви хочете, щоб справа розслідувалась, постійно направляйте до слідчого клопотання про здійснення слідчих дій: огляд місця події, допит Вас, допит потенційних підозрюваних тощо. В разі бездіяльності слідчого, оскаржуйте бездіяльність в судовому порядку. Не чекайте активних дій від слідчого, а самі періодично нагадуйте йому про Вашу справу. Інакше існує загроза того, що кримінальне провадження буде закрито у зв*язку із закінченням строків досудового розслідування.

  0 / 0
  Рибінцев Сергій Сергійович
  Рибінцев Сергій Сергійович месяц назад

  Адвокат, г. Киев, 13 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  В справах аналогічних вашій терміни і швидкість мають вирішальне значення. Кваліфікація важлива, але і пошук злочинців та викраденого має вирішальне значення.

  Я не раджу вам самостійно підшукувати документи та заповнювати їх. Скористайтесь послугами адвоката, якщо потрібно, йдіть до центрів БВПД.

  Самостійно ви результату не доб'єтесь.

  Тисніть "Звернутись" я готовий з вами поспілкуватись

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович месяц назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте!

  Нужно подавать ходатайство о переквалификации действий состава уголовного правонарушения и жалобу на имя начальника управления полиции и в прокуратуру на бездействие.

  Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через Звернутися.

  0 / 0

Похожие вопросы