Задайте вопрос юристу

590 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Предпринимательское право, 05 октября 2021, вопрос №49831 600 грн.

Являются ли адвент календари с алкоголем внутри подакцизным товаром?

Я владею интернет магазином по продаже адвент календарей.
Так как основные мои товары - это сладости и косметика, лицензии на продажу алкоголя у магазина нет.
Но появился запрос на календари, внутри которых как подарки вложена алкогольная продукция: джин, пиво, вино и тп. Отсюда возник вопрос, если по факту я продаю адвент календарь, а не алкогольную продукцию, необходимы ли для них дополнительные разрешения?

Пример такого календаря:
https://www.amazon.de/-/en/Advent-Calendar-Cocktail-Christmas-Liqueur/dp/B09DYNT3HP/ref=sr_1_11?_encoding=UTF8&c=ts&dchild=1&keywords=Adventskalender&qid=1633417339&s=grocery&sr=1-11&ts_id=14261173031

Ответы юристов (3)

    Шумар Евгений Александрович
    Шумар Евгений Александрович месяц назад

    Юрист, г. Харьков

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрый день!

    пункт 14.1.212. ПКУ реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

    Таким образом, передача алкогольных изделий даже в комплекте с другим товаром, будет считать реализацией подакцизного товара.

    Даже, если Покупатель платит за сам календарь, но в комплекте вложен алкоголь, это будет считать реализацией.

    Риск есть, но остается открытым вопрос, каким образом налоговая может об этом узнать? Например, анализирую страничку Вашего интернет-магазина.

    В идеале, нужна лицензия, иначе риск неправомерной реализации подакцизных товаром остается открытым.

    +1 / 0
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин месяц назад

    Юрист, г. Сумы, 2 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    - Торгівля через інтернет - це та сама торгівля.

    У Вашому випадку є ознаки реалізації алкоголю у складі іншої продукції.

    - На торгівлю тютюновими виробами та алкоголем у будь-якому вигляді, необхідна ліцензія (ст. 15 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" ).

    3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

    А) Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    (сам текст - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text)

    Стаття 156. Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння

    Б) Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального"

    Стаття 17:

    За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

    До суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб’єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

    оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень;

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    0 / 0
    Марусяк Андрій Романович
    100%
    Марусяк Андрій Романович месяц назад

    Адвокат, г. Харьков, 4 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня! провів кваліфікацію даного товару. Дійшов висновку, що вказаний вами адвент календар є алкогольною продукцією. Для продажу такого товару необхідна ліцензія і законний імпорт зі сплатою акцизного податку.

    Аргументи:

    1) Згідно статті 1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу "живого" бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД. - вміст адвент календаря є алкогольними напоями. Отже для реалізації потрібна ліцензія, РРО та місце роздрібної торгівлі.

    При цьому роздрібну торгівлю столовими винами дозволено без ліцензії. А втім, податківці наголошують, що здійснювати таку роздрібну торгівлю без наявності ліцензії можливо лише за умови відповідності продукції поняттю "вина столові" згідно із законодавством та з урахуванням обмежень щодо продажу й споживання столових вин

    Наводжу актуальну консультацію ДПС про продаж алкогольних напоїв через інтернет магазин https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/472870.h...

    2) Адвент календар, на який ви лишили посилання по формі є сувеніром, але по суті, набором алкогольних напоїв. Маленькі пляшечки алкоголю, також є сувенірами, однак реалізувати їх можна лише при наявності ліцензії. Законодавство не виділяє такий тип товару, як алкоголь сувенір.

    Наводжу приклад із маркет плейсу Розетка.

    https://rozetka.com.ua/jameson_5011007003586/p4718... це сувенірний алкоголь, але продавець зазнчає офіційного імпортера. На світлинах товару у категорії "відгуки" помітно акцизну марку.

    Висновок: без ліцензії законно реалізувати вказаний товар у вас не вийде. Для інтернет-магазину існують додаткові вимоги на отримання ліцензії на право реалізації алкогольних напоїв.

    +2 / 0

Похожие вопросы