Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Земельное право, 21 октября 2019, вопрос №5121

Хочу получить земельный пай, это реально?

Хочу попытаться получить земельный пай. Скажите, кто может на это претендовать и как все это оформить? Какие документы нужны, сколько примерно может стоить их оформление и сколько по времени это займет?

Ответы юристов (2)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Левченко Ксенія Сергіївна 4 года назад

    Юрист, г. Винница, 17 лет опыта

    За Указом Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" (від 8 серпня 1995 року) ( 720/95 ), право на земельний пай отримали всі особи, які входили до складу КСП на момент паювання землі і яких внесено до списку; що його додають до державного акту на право колективної власності на землю. Згідно із законодавством, членами КСП були такі особи: - постійні працівники - члени КСП; - пенсіонери, які раніше працювали в КСП і залишилися його членами, незалежно від місця їхнього проживання; - військовослужбовці строкової служби, якщо вони не вийшли з КСП: - особи, направлені на навчання, якщо вони залишилися членами КСП; - жінки, які перебували у відпустці через вагітність та пологи або у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років; - члени КСП, що обіймали виборні посади в органах державної влади або місцевого самоврядування, якщо збереження за ними членства було передбачено в статуті КСП. Крім того, одержати земельний пай можуть спадкоємці тих членів КСП, які мали таке право, але померли до моменту видачі земельних сертифікатів. У деяких областях України (Львівська, Івано-Франківська) земельні паї було виділено також працівникам соціальної сфери на селі. Осіб, що стали членами господарства після затвердження переліку, внесено до цього списку за рішенням загальних зборів КСП. Таке рішення затверджувала районна рада, яка видавала державні акти на право колективної власності на землю.

    Ковальчук Владимир

    Нет разпайовка земли закончилась 95 году .Вы можете получить 2 га в безоплатную приватизацию с\г земли


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України