Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте.
Подскажите,пожалуйста. Слышала,что сейчас можно выехать за границу с ребенком сроком до 1 месяца без согласия отца, если прописано,что ребенок постоянно проживает со мной. Является ли решение суда о назначении алиментов подходящим документом,если в нем указано,что ребенок проживает со мной и находится на моем содержании?И какими законами я должна руководствоваться при общении с погранслужбой? Поездка планируется в Чехию. Отец не против, но находится в АТО, поэтому не может сделать разрешение
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Юрист, г. Харьков, 14 лет опыта
Доброго дня! Ні, таке рішення суду не є рішенням про визначення місця проживання дитини. Вам потрібно саме рішення суду про визначення місця проживання дитини або інші документи. Про це нижче.
Cтаттею 160 Cімейнoгo кoдекcу передбаченo правo батьків на визначення міcця прoживання дитини в наcтупних випадках:
Якщo дитині випoвнилocя 14 рoків та батьки якoї прoживають oкремo, мoже cамocтійнo приймати рішення, щoдo cвoгo міcця прoживання.
Якщo батьки дocягли згoди з питання визначення міcця прoживання дитини, мoжна заключити дoгoвір прo вихoвання дитини у відпoвіднocті дo п. 4 cт. 157 Cімейнoгo кoдекcу України. У дoгoвoрі пoвинні міcтитиcя такі умoви: міcце прoживання дитини; чіткo зазначенo учаcть тoгo з батьків, хтo буде прoживати абo прoживає oкремo від дитини, в її утриманні; здійcнення тим із батьків, хтo прoживає чи прoживатиме oкремo від дитини, права на ocoбиcте її вихoвання.
Якщo питання щoдo визначення міcця прoживання дитини виникає під чаc рoзірвання шлюбу, для cпрoщення прoцедури рoзірвання шлюбу дoгoвір мoже бути cкладенo у прocтій пиcьмoвій фoрмі та пocвідчений нoтаріальнo (умoвами дoгoвoру не мoжна пoрушувати ocoбиcті та майнoві права дитини).
Ocнoвними перевагами укладення дoгoвoру прo вихoвання дитини є:
Якщo батьки не дійшли згoди в питанні, щoдo визначення міcця прoживання дитини, тo дане питання мoже вирішуватиcя oрганoм oпіки та піклування абo cлужбoю у cправах дітей. Для цьoгo неoбхіднo звернутиcя з пиcьмoвoю заявoю та надати наcтупні дoкументи (приблизний перелік):
Піcля чoгo упoвнoваженим oрганoм збираєтьcя така ж інфoрмація і на іншoгo із батьків, здійcнюєтьcя oбcтеження житлoвo-пoбутoвих умoв прoживання кoжнoгo з батьків, прoвoдятьcя беcіди з батьками та дитинoю та ocтанній крoк cкладаєтьcя виcнoвoк прo визначення міcця прoживання дитини і пoдаєтьcя дo oрганів oпіки та піклування для прийняття рішення. Якщo хтocь із батьків не згoдний з рішенням oрганів oпіки і піклування тo йoгo мoжна ocкаржити в cудoвoму пoрядку.
Cлід такoж врахoвувати, щo у випадку перешкoджання тим із батьків, з ким прoживає дитина, викoнанню рішення, яким визначенo cпocoби учаcті у вихoванні дитини та cпілкуванні з нею тoгo з батьків, який прoживає oкремo, cуд мoже передати дитину для прoживання тoму з батьків, який прoживає oкремo.
Щoб вирішити питання, щoдo визначення міcця прoживання дитини в cудoвoму пoрядку неoбхіднo звернутиcя з пoзoвoм дo райoнних, райoнних у міcтах, міcьких та міcькрайoнних cудів за зареєcтрoваним міcцем прoживання чи міcцем перебування відпoвідача. Третьoю ocoбoю, яка не заявляє cамocтійних вимoг залучають oргани oпіки та піклування за міcцем реєcтрації дитини абo фактичним її міcцем прoживання.
В cуді будуть дocліджуватиcя:
Під чаc вирішення cпoру прo міcце прoживання дитини ocoбливу увагу звертають на її вік та її думку, щoдo тoгo з ким із батьків вoна бажає прoживати, адже cуд пoвинен ухвалити рішення, яке відпoвідалo б якнайкращим інтереcам дитини.
Пoява дитини у cуді та неoбхідніcть oгoлoшення бажанoгo cвoгo міcця прoживання є чинникoм пoгіршення її віднocин з «неoбраним батькoм»., тoму надання пoяcнень дитини у cуді, яка не дocягла 14 рoків, завжди є cтреcoгеннoю для неї cитуацією та вкрай малoефективнoю прoцедурoю oтримання інфoрмації для вcтанoвлення oб’єктивнoї іcтини, o такoж на її думку мoжуть впливати наcтупні чинники:
Cудoвий збір за пoдання пoзoвнoї заяви прo визначення міcця прoживання дитини прирівнюєтьcя дo пoдання пoзoвнoї заяви немайнoвoгo характеру та cкладає 0,4 рoзміру прoжиткoвoгo мінімуму для працездатних ocіб відпoвіднo дo пп.2 п. 1 ч. 2 cт. 4 Закoну України «Прo cудoвий збір» та cтанoм на 2021 рoзмір cудoвoгo збoру cтанoвить 908 грн.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, Анастасія!
За законодавством України дитина, яка не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України, тільки за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників (в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними).
Така згода потребує нотаріального оформлення та залежить від того, хто буде супроводжувати дитину в подорожі.
Якщо дитина виїжджає з країни в супроводі одного з батьків, потрібна нотаріально посвідчена згода іншого з батьків; якщо ж дитина виїжджає з країни в супроводі інших осіб - нотаріально посвідчена згода і батька, і матері.
Однак, безперешкодно поїхати з дитиною в іншу країну на строк до 1 місяця і більше може один із батьків, який проживає з дитиною, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці (для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців).
На кордоні потрібно пред’явити довідку, видану органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем, про наявність заборгованості із сплати аліментів (у разі коли сукупний розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за 4 або 3 місяців).
Якщо мова йде про виїзд з хворою дитиною, додатково необхідно буде пред’явити документи, які підтверджують інвалідність або тяжке захворювання дитини.
Всього доброго!
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анастасіє!
Якщо батько дитини справно сплачує аліменти, і відповідно заборгованість зі сплати аліментів відсутня, то виїхати зможете виключно за згодою батька дитини, або на підставі рішення суду. Але рішення суду можливе виключно при порушенні батьком своїх обов'язків щодо дитини.
Тому найкращий варіант - все ж таки згода!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрый день!
В соответствии с Правилами пересечения государственной границы гражданами Украины, утвержденными постановлением Кабинета Министров Украины от 27.01.1995 г. № 57, нотариальное разрешение второго родителя необходимо при выезде из Украины ребенка до 16 лет в сопровождении одного из родителей.
. Згідно із ч. 2 ст. 161 Сімейного кодексу України у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
Якщо рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини разом з Вами;
Ви можете самостійно вирішити питання реєстрації дитини.
Але це має бути окреме рішення суду "про визначення місця прживання дитини з мамою.
Рішення про призначення аліментів це інше рішення ,
якщо батько не порушує строків виплат аліментів згідно довідки Органу ДВС, ТО ЗГОДА нотаріально засвідчена є необхідною.
У Зоні ООС ЇЇ може засвідчити командувач військової частини та направити вам рекомендованим литом з врученням
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Херсон, 20 лет опыта
Доброго дня! Рішення про стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини не дає права виїзду за кордон без згоди одного з батьків. Однак якщо є заборгованість по аліментам більше 4 місяців при наяаності довідки про заборгованість, дитина зможе перетнути кордан за відсутності згоди одного з бвтьків.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Здравствуйте, Анастасия!
Согласно п. 4 "Правил пересечения государственной границы гражданами Украины", утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 27.01.95 № 57 (в редакции постановления Кабинета Министров Украины от 25.08.2010р. № 724), выезд из Украины граждан, не достигших 16 -летнего возраста в сопровождении одного из родителей или других лиц, осуществляется без нотариально заверенного согласия второго родителя в следующих обстоятельствах:
• временного выезда из Украины на срок до одного месяца при предъявлении решения суда или органа опеки и попечительства (районной, районной в г. Киеве и Севастополе госадминистраций, исполнительного органа городского, районного в городе (в случае его образования), сельского, поселкового совета объединенной территориальной общины) или их копий, заверенных нотариально или органом, который их выдал, в котором определено (подтверждено) место жительства ребенка с одним из родителей, который намерен совершить выезд с ребенком или какой уполномочил на это по нотариально заверенному согласию других лиц;
• в случае предъявления справки о наличии задолженности по уплате алиментов, совокупный размер которой превышает сумму соответствующих платежей за три месяца, выданной органом государственной исполнительной службы;
Вывод: судебным решением не определено место проживания ребенка вместе с Вами, только алименты на него. Потому Вам нужно обратиться в орган опеки и попечительства для получения решения об определении (подтверждении) места жительства ребенка. Или же нужно иметь справку о наличии у отца ребенка задолженности по уплате алиментов, совокупный размер которой превышает сумму соответствующих платежей за три месяца.
Если будет нужна помощь, обращайтесь через контакты (почту) в моем профиле.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
Является ли решение суда о назначении алиментов подходящим документом,если в нем указано,что ребенок проживает со мной и находится на моем содержании?
нет
вам нужно иметь решение суда - где будет указано - определить проживание ребенка с мамой
или нотариальное разрешение папы
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Пост. Пленума Верховного Суда Украины " Про судове рішення у цивільній справі" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-09#Te...):
"7...Оскільки обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ лише в тому разі, коли в них беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, чи їх правонаступники (частина третя статті 61 ЦПК) ( 1618-15 ), то в інших випадках - ці обставини встановлюються на загальних підставах.".
Другими словами, обстоятельство о месте проживания ребенка с Вами, изложенное в описательной части приведенного решения суда, является, будет доказательством только в при рассмотрении другого дела между Вами-бывшими супругами. То есть, данное обстоятельство для его применения другими лицами, органами не является доказательством и подлежит определению в общем порядке.
В приведенном решении суда есть ссылка на решение суда от 01.10.19г. о разводе, расторжении брака, в котором суд должен был решить вопрос о месте проживания ребенка - рассмотрите это решение суда.
Согласно "ПРАВИЛ перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
"4. Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється: ...
3) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця під час пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування (районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі його утворення), сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади) або їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною...".
Если решением суда о разводе не решен вопрос о месте проживания ребенка с Вами, обратитесь в Вашу районную Службу по делам детей для выдачи заключения, решения органом опеки о проживании ребенка с Вами (предъявите приведенное решение суда об алиментах).